6 zdrowotnych korzyści z yerba mate

6 zdrowotnych korzyści z yerba mate

 

Yerba Mate – dlaczego warto ją pić?

Yerba mate jest napojem z Ameryki Południowej i powstaje dzięki suszeniu liści i łodygi rośliny yerba mate. Yerba jest stymulantem ośrodkowego układu nerwowego, zawiera kofeinę, ale także zawiera szereg innych składników odżywczych w tym przeciwutleniacze, aminokwasy, polifenole i minerały. Yerba mate jest reklamowana jako bezpieczny środek stymulujący, który sprawia tylko trochę skutków ubocznych, ale za to wiele korzyści dla zdrowia. Oto niektóre z tych korzyści:

  • Bogaty w antyoksydanty

Yerba mate ma naprawdę wiele antyoksydantów, ma ich o 90% więcej od zielonej herbaty. Poza tym znane są też jej właściwości pobudzające system odpornościowy. Dzięki temu można spowolnić procesy starzenia się, niektóre rodzaje raka oraz można dzięki temu oczyścić krew z toksyn. Yerba mate pomaga także zmniejszyć stres i bezsenność. Ciekawym suplementem jest tez suplement formexplode.

  • Zwiększa zdolności koncentracji

Zwolennicy yerba mate twierdzą, że minerały, witaminy, aminokwasy i przeciwutleniacze balansują działanie kofeiny. Użytkownicy zgłaszają, że po wypiciu naparu mają więcej psychicznej energii i stają się bardziej skoncentrowania, przy czym nie zauważają skutków ubocznych kofeiny takich jak bóle głowy, bóle brzucha czy też trema.

  • Poprawia fizyczną wytrzymałość

Związki chemiczne oraz substancje odżywcze w yerba mate sprawiają, że metabolizm łatwiej zamienia węglowodany w energię. Oznacza to więcej energii ze spożywanych posiłków. Spalisz także więcej tłuszczu nagromadzonego w tkankach tłuszczowych, przy regularnym piciu yerba mate. Regularne picie tej substancji prowadzi także do uregulowania kwasu mlekowego, co prowadzi do szybszej odbudowy mięśni i krótszego czasu ich regeneracji.

  • Pomaga w trawieniu

Rdzenni mieszkańcy Ameryki Południowej już od dawna stosują yerba mate na dolegliwości trawienne. Yerba wspomaga trawienie dzięki zwiększeniu wydzielania żółci oraz innych kwasów żołądkowych. Pomaga także, na utrzymanie w czystości jelita grubego, oraz zabija bakterie odpowiedzialne za nieświeży oddech.

  • Pomaga kontrolować twoją wagę

Rdzenni mieszkańcy Ameryki Południowej stosują yerba mate w swoim zdrowym stylu życia, który obejmuje także zdrową dietę oraz ćwiczenia. Dzięki temu napojowi, będziesz czuł się syty szybciej. Dzięki łączeniu yerba mate z ćwiczeniami i odpowiednią dietą, można przyśpieszyć swój metabolizm i spalać więcej kalorii.

  • Wspiera zdrowe krążenie

Przeciwutleniacze i aminokwasy obecne w yerba mate, pomagają w poruszaniu się tłuszczu i cholesterolu w krwioobiegu, dzięki czemu nie gromadzą się one na ścianach tętnic. Yerba mate pomaga również zapobiegać miażdżycy (stwardnienie tętnic) i zapobiega powstawaniu zakrzepów krwi, które mogą powodować zawał serca lub udar mózgu.

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 448 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz