Co tak naprawdę dzieje się w przypadku korzystania z wacik

Przyznaj się, żyjesz zwitek waty w uszach – dlatego nazywamy je ‘ucho’! Ale to przeczytać i nigdy nie będzie, nigdy nie zrobić to ponownie … Tak, tak – Wszyscy słyszeliśmy niejasne obawy o brudząc z uszami i wosku, która jest faktycznie nie bez powodu … Ale te słuchawki tylko sześć tak cholernie wciągająca, prawda? Podobnie jak możesz nie chcieć, aby usłyszeć to jeszcze raz: woskowiny ochronna ma poważny cel, pomagając zachować kurz i brud z dala od błony bębenkowej i stworzenia podstawowego antybakteryjnie, środowiska smar do tej zasadniczej części ciała. Bo my. Wszyscy.Potrzebują. A. czuję.

Więc co tak naprawdę się dzieje, gdy używasz słuchawek?

Przede wszystkim, podczas gdy myślisz, że czyszcząc uszy woskiem, to faktycznie pcha dalej do ucha, gdzie utyka w części, która nie mycia się. I to definiuje problemy w postaci grzyba (grrrr), bakterie i wirusy, które mogą prowadzić do bólu, infekcji i utraty słuchu … uzyskać wszystkie scabrosi.Poi szczegóły, Biggie: błony bębenkowej. Ten mały facet jest tak delikatna, że nawet delikatny syk w zarodku ucha może doprowadzić do rozpadu mega-bolesne proporcjach. Nie możesz się z tobą stało? Cóż, jesteś gotowy, aby próbować? Patyczki są jednym z najbardziej żenujących rzeczy na sprzedaż na Zachodzie. Wiele produktów konsumpcyjnych są szeroko wykorzystywane w różny sposób swoją główną funkcję – wyrównywanie książek Stoły, gazety, aby utrzymać ogień płonie, wody i sody do usuwania plam, stoliki do nóg rekreacyjnych – ale te bufory są one różne. Są one jednym z niewielu, jeśli nie jedynym, główne produkty konsumenckie, których głównym celem nie jest tylko to, co producenci wyraźnie ostrzegał przed.

ekspertyzy

Fitzgerald, The laryngolog, mówi, że docenia papierosa analogii, ale podkreśla, nie ma nic śmiesznego pokusie trzymać wacików w uszach. Sednem problemu jest fundamentalnym nieporozumieniem, że wierzy on, że producenci pomogły spopularyzować, choćby nieumyślnie, mówienie w reklamie ich stosowania w czyszczeniu uszu. “Ludzie są skłonni uwierzyć, że to jest normalne do czyszczenia uszu – uważają, że woskowiny jest brudny, to jest ciężkie lub zbędne,” powiedział. “Ale to nie jest prawda.” Fitzgerald porównuje woskowina do łez, które pomagają smarować i chronić nasze oczy. Cera, mówi, robi coś podobnego do kanału słuchowego, gdzie skóra jest cienka i delikatna i bardzo podatne na zakażenia. “Twój organizm produkuje [Earwax] ochrona ucha”, mówi Fitzgerald. “To, co trzymają się powinno tam być. Istnieje naturalna migracja, która przynosi wosk, gdy są pozostawione w spokoju. “Nawet jeśli nasze uszy musiały być oczyszczone, prawdą jest, że pędy nadal byłyby straszne użyć, mówi.Kształt, wielkość i struktura są takie, że wkładając je do ucha ma tendencję do pchania w wosku w kierunku błony bębenkowej, zamiast zabiegać zewnątrz.

Przewód słuchowy jest wyspecjalizowane komórki, które produkują woskowiny, powszechnie znane jako woskowiny. Dla niektórych osób, woskowiny gromadzi się znacznie szybciej niż inne. Może to prowadzić do nagromadzenia wosku, który powoduje obniżenie zdolności do rozpoznania, aw niektórych przypadkach ból. W łatwy sposób uniknąć widząc się z lekarzem, wielu ludzi uciekają się do używania wacików, aby usunąć nadmiar wosku. Choć może to wydawać się doskonałą alternatywą dla spędzania niezliczonych minut oczekiwania w lekarskim pokoju biurowego oczekiwania, za pomocą wacika może zrobić więcej szkody niż pożytku.
Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 445 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz