Czym skutkuje picie alkoholu i palenie papierosów

Czym skutkuje picie alkoholu i palenie papierosów

Palisz, wciąż sączysz drinki, impreza bez alkoholu to coś z pewnością nie dla ciebie. Sport jest nie dla ciebie bo szybko się męczysz? Spotkanie z rodzina, czy impreza w klubie dyskotekowym bez kieliszka to coś wprost abstrakcyjnego? Czy to przypadkiem nie twój portret? Statystyki są nieubłagane: 88% ofiar raka płuc to ofiary tytoniowego nałogu. Ryzyko zawału serca i udaru mózgu jest u palaczy o 70% wyższe niż u niepalących. Jeśli wypalasz dwie paczki papierosów dziennie, jesteś aż o 74% bardziej zagrożona rakiem piersi niż twoje niepalące koleżanki. Nałogowe palenie papierosów sprawia, że płuca nie są zdolne do pobierania wystarczającej ilości tlenu, nie potrafią też sprawnie pozbywać się dwutlenku węgla.

Palenie osłabia ścianki naczyń krwionośnych, upośledza krążenie krwi i uszkadza naczynia włosowate płuc. Wszystko to sprzyja infekcjom, zwiększa ryzyko chorób krążenia i zawału serca, raka układu oddechowego oraz dodatkowo osteoporozy. Natychmiast rzuć palenie! Najdalej w ciągu 12 tygodni wyraźnie poprawi się twoje krążenie, co odczujesz jako wzrost kondycji fizycznej i umysłowej. Na ustąpienie kaszlu, sapania i problemów z oddychaniem będziesz musiała poczekać trzy do dziewięciu miesięcy. Po pięciu latach zagrożenie zawałem serca zmniejszy się u ciebie o połowę. Ryzyko zachorowania na raka płuc spadnie o połowę dopiero po 10 latach od rzucenia palenia, groźba zawału serca będzie już taka sama, jak u osób, które nigdy nie wciągały dymka. Czynne uprawianie sportu z pewnością pomoże twemu ciału w szybkim powrocie do normalności, w końcu sport to zdrowie. Wino do obiadu, po pracy piwo w pubie, a wieczorem obowiązkowy drink przed telewizorem. Sobotnia impreza zawsze z kieliszkiem w dłoni.

Znasz to?

Takie niewinne z pozoru popijanie niskoprocentowych trunków także może skończyć się uzależnieniem od alkoholu. W ciągu ostatnich 10 lat o ponad 50% wzrosła liczba kobiet, które piją znacznie więcej, niż wynosi dopuszczalna dawka, czyli dwie-trzy porcje alkoholu dziennie. Jedna porcja to 100 ml wina, 250 ml piwa albo 50 ml wódki. Tak czy tak, alkohol to trucizna, ale stwierdzono, że jednorazowe wypicie dopuszczalnej tygodniowej dawki alkoholu jest bardziej szkodliwe dla wątroby, niż codzienne picie dwu-trzech porcji alkoholu.

Nie opublikowano dotychczas badań dotyczących wpływu na zdrowie trwających kilka lat weekendowych ekscesów alkoholowych. Wiadomo jednak, że kobiety, które piją pięć lub więcej porcji alkoholu dziennie, są bardziej narażone na nadciśnienie tętnicze, chorobę wieńcową i zawał serca, raka ust, gardła, przełyku i wątroby, osteoporozę, i urodzenie dziecka z ciężkimi wadami rozwojowymi. Jeśli pijesz alkohol okazjonalnie i w niewielkich ilościach, specjalnie sobie nie zaszkodzisz. Jeśli jednak będziesz przesadzać z piciem, łatwo możesz się od niego uzależnić. Dłuższe nadużywanie wyskokowych trunków nieuchronnie prowadzi do nieodwracalnych zmian w organizmie, które mogą zagrozić twojemu życiu. Prowadząc zdrowy tryb życia, który wyklucza palenie papierosów i picie alkoholu pomożesz sobie i swemu zdrowiu.

W wojnie z nadwagą coraz więcej osób wspomaga swój organizm specjalistycznymi suplementami diety, których zadaniem jest przyspieszenie procesu spalania się tkanki tłuszczowej, zmniejszenie dużego apetytu a także poprawa procesów przemiany materii w organizmie. Pośród polecanych przez profesjonalistów preparatów dużym zainteresowaniem cieszy się Linea tabletki. Jednym z głównych komponentów formuły suplementu jest zielona herbata. Wpływa ona na pobudzenie proces rozpadu tłuszczu, co znacznie ułatwia spalanie a także zapobiega odkładania się kolejnych warstw tłuszczu. Najnowsza seria Linea Detox zawiera w swoim składzie większą dozę zielonej herbaty, która jeszcze bardziej przyspiesza proces przemiany materii organizmu oraz ma działanie moczopędne co znacznie wpływa na przyspieszone oczyszczenie organizmu z niebiezpiecznych toksyn. Ze względu na  wypowiadane nie zawsze pozytywne opinie na temat jak zdrowe ma linea działanie  stale zwiekszającym się zainteresowaniem u osób walczących z otyłością cieszy się  suplement diety Ultra Slim. Jak gwarantuje producent oraz osoby, które przeszły już z wymarzonym wynikiem kurację odchudzania przy życiu tego preparatu to jeden z najbardziej skutecznych suplementów diety. Ultra Slim poprawia procesy metaboliczne w organizmie, ułatwia spalanie tłuszczu, przygotowuje organizm do fizycznego wysiłku, poprawia sprawność fizyczną i nastrój oraz znacznie zmniejsza apetyt. Skład preparatu bazuje jedynie na zastosowaniu naturalnych składników, które gwarantują bezpieczeństwo dla zdrowia każdego kto rozpocznie kurację z nim. Przeprowadzone badania medyczne potwierdzają, że Utra Slim to jeden z najbardziej zdrowych metod szybkiej utraty nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 448 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz