Dieta jabłkowa

Korzyści ze spożywania jabłek.

Już jedząc nawet jedno jabłko dziennie, dostarczamy sobie tylu korzyści, wielu ważnych składników odżywczych. Jabłka są uważane za jeden z najlepszych spalaczy tłuszczu, ponieważ są nisko kaloryczne, ale bogate w błonnik i posiadają elementy, które przyśpieszają metabolizm i pomagają zdrowo zrzucić wagę.  Jabłka są pełne witaminy C, PP, B, oraz żelaza, przeciwutleniaczy i wielu innych.
Wspomagają zdrowe serce, detokstyacje wątroby, zapobiegają wysokiemu ciśnieniu krwi i regulują procesy trawienne. Poza tym pomagają w walce z rakiem.

Jak wybrać i jeść jabłka prawidłowo?

Aby uzyskać jak największe korzyści z jabłek, trzeba wybierać te organiczne, uprawiane lokalnie, świeże jabłka i jeść je ze skórką. Nasiona mają najwięcej pektyny, która pomaga w redukcji wagi i powstrzymują apetyt.

Plan diety 7 dniowej:

Nie powinniśmy przekraczać 7 dni na tej diecie. Po 7 dniach można stracić nawet 3,5 kilo tłuszczu, zwiększyć swoją odporność i dokonać detoksytacji organizmu. Upewnij się, co do tego by pić jak najwięcej wody każdego dnia. Nie zdziw się, że będziesz często korzystać z łazienki, bo twoje ciało będzie wypluwało toksyny i tłuszcz z dużą prędkością.

Menu na 7 dniową dietę jabłkową:

Jest to niezwykle prosta dieta, która nie będzie wymagała od ciebie żadnego gotowania. W całym procesie chodzi o to, aby codziennie jeść 1,5 – 2 kg jabłek i pić 10-12 szklanek wody. Jabłka mają naprawdę niewiele kalorii, więc jeżeli będziesz czuć głód, możesz zjeść więcej jabłek i pić więcej wody.

Jeżeli zaczniesz mieć wzdęcia i zaparcia, spróbuj wyciskanego soku jabłkowego zamiast całych jabłek, i sprawdź czy poczujesz różnicę. Przeważnie ludzie, którzy odżywiają się standardowo, mają z tym problem, gdyż mają mało błonnika pokarmowego w jelitach. Zobacz też co mówią ludzie na ten temat.

Gdy raz twój system trawienny się oczyści z toksyn, poczujesz się bardziej energiczny, młodszy i zdrowszy.

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 448 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz