Dieta norweska – Odchudzanie i spalanie tkanki tłuszczowej

Dieta norweska

Ta dieta została rzekomo stworzona przed specjalistów do spraw żywienia oraz lekarzy, którzy pracują w szpitalu uniwersyteckim o Oslo. Jest to dieta nowa i dość radykalna. Trwa dokładnie czternaście dni a odstępstwa od niej mogą sprawić, że nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Podobno da się na tej diecie chudnąć dziesięć kilogramów w dwa tygodnie. Ja jednak jestem raczej pesymistycznie nastawiona do tego rodzaju diet bo uważam, że utratę większej wagi niż jeden kilogram na tydzień może doprowadzić do efektu jojo. Aby stosować się do tej diety musisz trzymać się ściśle jej zasad to znaczy nie wydłużać czy skracać czasu jej trwania, przestrzegać posiłków w jej jadłospisie, jeść jaka wyłącznie po ich wcześniejszym ugotowaniu na miękko lub twardo, nie stosować soli, oleju masła i śmietany. Dieta norweska powinna składać się z trzech posiłków to znaczy śniadania, drugiego śniadania, obiadu. Na tej diecie nie je się kolacji.

Na diecie norweskiej należy zjeść na śniadanie pierwszego dnia trzy ugotowane jajka. W następne dni jemy jedno do dwóch jajek oraz kawy lub herbatę.

Jadłospis

Jadłospis na diecie norweskiej nie jest zbyt skomplikowany. Bardzo istotne jest, aby trzymać się go ściśle nie robić odstępstw. W pierwszym i ósmym dniu jemy:drugie śniadanie: 1-2 jajka, grejpfrut i do tego kawa lub herbata; Obiad: 3 jajka, kromka chleba i surówka warzywna bez sosu i oleju oraz kawa lub herbata,.

W drugim i dziewiątym dniu jemy : drugie śniadanie: 1-2 jajka, grejpfrut i do tego kawa lub herbata; Obiad: wołowina oraz seler naciowy, pomidor, ogórek i inne warzywa oraz kawa lub herbata

W trzecim i dziesiątym dniu:drugie śniadanie: 1-2 jajka, ugotowany szpinak z dodatkiem łyżki jogurtu; Obiad: dwa kotlety z piersi kurczaka, warzywa jak drugiego dnia oraz kawa lub herbata.

W czwartym i jedenastym dniu jemy na drugie śniadanie: surówka z warzyw i grejpfrut oraz kawa i herbata; Obiad: 1-2 jajka, gotowany szpinak, biały ser i do tego kromka chleba.

W piątym i dwunastym dniu diety trzeba zjeść na drugie śniadanie: 1-2 jajka, ugotowany szpinak z dodatkiem łyżki jogurtu, kawa lub herbata; Obiad: ryba z kromką chleba i surówką z warzyw oraz kawa lub herbata,

W szóstym i trzynastym dniu jemy drugie śniadanie: sałatka owocowa, kawa lub herbata; Obiad: wołowina oraz pomidor, ogórek kiszony i seler naciowy do tego kawa lub herbata.

W siódmym oraz czternastym ostatnim dniu na drugie śniadanie należy zjeść zimne mięso z kurczaka, grapefruit oraz kawa lub herbata; Obiad: zupa jarzynowa, mięso drobiowe z gotowaną kapustą oraz pomidor, seler naciowy i grapefruit do tego kawa lub herbata.

Dieta norweska jest reklamowana jako sposób na przyśpieszenie metabolizmu. Kiedy zakończysz dietę unikaj produktów, które zawierają skrobie. Minusem jest to, że jest to dosyć rygorystyczna oraz monotonna dieta i mogą ją stosować tylko wytrwali. Jeżeli z jakiś powodów program tej diety zostanie przerwany obojętnie, w którym dniu jesteśmy musimy ją stosować od samego początku.

Program diety może być wzbogacony o surówki warzywne z pomidorów, marchewki czy ogórków konserwowych. Na diecie norweskiej zabronione jest stosowani soli. Stosowanie diety norweskiej wymaga od nas konsekwencji oraz samodyscypliny. Na tej diecie możemy pić ziołowe i owocowe herbaty, słabą kawę i napoje, które nie są słodzone. Nie można na tej diecie używać oleju. Zamiast smażenia potrawy przygotowuje się piekąc na ruszcie, w folii lub gotując w wodzie czy na parze.

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 448 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz