Dieta Tasmiemcowa

Kto nie chciałby schudnąć łatwo i szybko? Niektórzy są tak zdesperowani że sięgają po groźną dietę tasiemcową, która może się skończyć wyniszczeniem organizmu a nawet śmiercią. Tasiemiec to pasożyt, który tkwiąc w przewodzie pokarmowym człowieka zabiera mu składniki odżywcze, głównie witaminy i minerały. Nie zjada tłuszczu (jak kto się niektórym wydaje), tyko doprowadza do niedożywienia i choroby – skutkiem ubocznym jest strata wagi, tak samo tracą na wadze np. osoby chore na raka (nowotwór). Zresztą niektóre tasiemce dają objawy podobne do raka (łącznie z przerzutami) i dopiero badanie radiograficzne pozwala sprawdzić czy to pasożyt czy rak.

Tasiemiec na odchudzanie

Zarażanie się tasiemcem (rodzaj płazińca, zwany także soliterem) w celu zmniejszenia wagi stosowano już w latach 20 i 30 XX wieku. Stosowali ją wtedy dżokeje. Podobno znana śpiewaczka Maria Callas schudła w ten sposób. Piosenkarka mówiła jednak że to zsługa zdrowego trybu życia. Jednak Callas zmarła na zawał serca w wieku 54 lat – być tasiemiec miał wpływ na stosunkowo wczesną śmierć. Niektore gatunki tego pasożyta uszkadzają bowiem serce. Są też plotki, jakoby aktorka Angelina Jolie Voigt odchudzał się soliterem. Obecnie stosują go na przykład Polki które przytyły po ciąży albo nastolatki które koniecznie chcą schudnąć. Niestety po usunięciu płazińca prawdopodobnie nastąpi efekt jo-jo. Co więcej, osoby z tasiemcem mają ogromny apetyt.

Obecnie w Internecie można znaleźć oferty zakupu główek tasiemca (np. pod nazwą Weight-B-Gone i innymi). Niektórzy to kupują – na własne ryzyko. Tasiemiec przyczepia się do ścianki jelita, rośnie do długości kilku-kilkunastu metrów i wchłania to co jemy – głownie witaminy, żelazo i magnez, co prowadzi do awitaminozy i anemii. Co więcej, soliter zaczyna się tam rozmnażać – może składać 100.000 jaj dziennie. Kilka tasiemców w jelitach może też je zatkać – doprowadzić do niedrożności jelit – a to może oznaczać konieczność operacji. Jak twierdzi Leszek Mayer, specjalista od pasożytów z Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni, zwlekanie z zabiegiem grozi martwicą jelita, a zatem przewlekłym żywieniem pozajelitowym, a nawet śmiercią.
Sprzedawcy załączają „odtrutkę” mającą zlikwidować pasożyta po odchudzaniu, ale jeśli to się nie uda… – zobacz film z doktorem House poniżej jeżeli chcesz zobaczyć jak to wygląda.

dr House i tasiemiec: Jeżeli soliter nie będzie chciał dobrowolnie opuścić jelit, potrzebna będzie interwencja chirurga.

Tasiemiec uzbrojony może przedostać się do mięsni i narządów wewnętrznych. Wyobrażasz sobie mieć takiego robaka w mięśniu albo np. w wątrobie i płucach? A w mózgu? Tak, do mózgu też się dostają. Potem można mieć halucynacje albo objawy padaczki. Mogą też się dostać do oka. Wyobrażasz sobie jak to jest mieć w oku wągry (larwy tasiemca)? Inne nieprzyjemne rzeczy jakie mogą nas spotkać to wymioty, biegunka, ból głowy, niższa odporność i wycieńczenie organizmu.

Odchudzając się tasiemcem możesz też zarazić inne osoby, np. rodzinę i znajomych. Pamiętasz że może on produkować 100 tysięcy jajeczek dziennie?

Są różne rodzaje tasiemców:

  • tasiemiec uzbrojony – ma do kilku metrów długości, główkę zakończoną haczykami. Gdy usunie się tasiemca poza główką, to z tej główki odrasta znowu.
  • tasiemiec nieuzbrojony dorastający nawet do 10 m / kilkunastu m
  • Bruzdogłowiec – może dochodzić do 20 metrów. W organizmie człowieka może żyć kilka lub nawet kilkadziesiąt lat.
  • Bąblowiec – szczególnie groźny rodzaj tasiemca. Występuje u psów i podobnych zwierząt – wilków, szakali, lisów, czasami u kotów. Ten pasożyt może spowodować pojawienie się cyst w całym ciele, w tym w mózgu, w efekcie występują bóle kości i padaczka a nawet zgon.
  • Tasiemiec karłowaty nie potrzebuje dwóch żywicieli do rozwoju.
  • Tasiemiec psi – stosunkowo niegroźny dla ludzi

Jak kupić

Gdzie kupić dietę tasiemcową? Jedni szukają jej na allegro, inni w ogłoszeniach typu dieta tasiemcowa sprzedam. Popularnym środkiem jest Weight-B-Gone

Tabletki z tasiemcem mogą nie działać wcale – i nie wiadomo czy w ogóle jest w nich ten pasożyt. Według jednej ze sprzedawczyń, soliter nie może przetrwać w sprasowanej tabletce. Tak więc uważaj na oszustów. Co innego kapsułki - te mogą (ale nie muszą – jak to sprawdzisz?) zawierać to co trzeba. Nawet jeżeli kapsułki zawierają tasiemca, to nie wiadomo czy będziesz jego nosicielem czy żywicielem – jeśli nosicielem to nie schudniesz tylko zarazisz innych.

Kapsułki z tasiemcem pochodzą często z Chin. Nie wiadomo jaki to rodzaj tasiemca (o ile w ogóle zawierają jakieś główki lub larwy) – i czy nie był hodowany np. w psach lub świniach albo krowach. Te ze świni są są ponoć niebezpieczniejsze niż np. z krowy.

Sprzedaż takich „wspomagaczy” odchudzania jest przestępstwem z art. 165 kodeksu karnego: Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach: 1) powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej, 2) wyrabiając lub wprowadzając do obrotu szkodliwe dla zdrowia substancje, środki spożywcze lub inne artykuły powszechnego użytku lub też środki farmaceutyczne nie odpowiadające obowiązującym warunkom jakości (…) podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. (…) Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Cena diety tasiemcowej

Koszt kapsułek z tasiemcem (albo czymś innym – do końca nie wiesz co kupujesz) to od kilkuset do 2000 zł – zależnie do tego czy kupujesz 15 czy 30, i o ile opuści cenę sprzedawca.

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 448 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz