Dieta wegańska

Dieta wegańska

Diety roślinne oparte są nie tylko dla hipisów już. Jeśli twoim celem jest zarządzanie wagi, skupić się na wyniki sportowe lub po prostu zwiększyć ilość warzyw i owoców w diecie, może być ciekaw, jak dodanie większej ilości roślin może pomóc osiągnąć swoje cele

Co to jest dieta na bazie roślin?

Na pierwszy rzut oka, określenie “diety na bazie roślin” może wydawać się oczywista, i dietę opartą na produktach roślinnych (w przeciwieństwie do standardowego North American diety, która w dużej mierze koncentruje się na żywności pochodzenia zwierzęcego). Ponieważ termin “diety na bazie roślin” jest często używany zamiennie z “wegańskie” (A diety i stylu życia, który unika wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego w żywności, kosmetyków i odzieży). Ale, podczas gdy ci, którzy identyfikują się jako diety wegańskiej jedzą wyłącznie na bazie roślin jest, z definicji, dieta roślinna może spaść wzdłuż widma z największą liczbą ilu warianty są ludzie dokonywać wyborów dotyczących żywności. Czy dodanie nowej żywności pochodzenia roślinnego lub 20, są korzyści, które można uzyskać od podejmowania pokarmów roślinnych opartych większa część swojego życia takie jak jagody goji.

Powodów, aby wybrać dietę na bazie roślin

Chociaż istnieje wiele powodów, dla których chcesz dodać więcej elektrownię do swojej diety, zdrowia i zrównoważonego rozwoju są dwa z największych zalet. Go roślin opartego dla zdrowia w porównaniu do przeciętnej diecie Ameryki Północnej, diety na bazie roślin mają wszystko, co powiedziano, aby jeść więcej: błonnika w owocach i warzywach, a także dobre tłuszcze z orzechów i nasion aktualizujących w tym samym czasie tłuszczów nasyconych i cholesterolu, który znalazł się w mięsie i produktach mlecznych. pokarmy roślinne mają wiele korzystnych związków, które mogą przyczynić się do utrzymania zdrowia. Martwisz się o swoje życie? Osoby, które przyklejają się do wegańskiej diety mają zwykle niższe wskaźniki masy ciała (BMI).

Dieta roślin oparte na zdrowie planety

Podczas gdy czujesz się dobrze traktując ciało dobrze, należy iść dalej i dać sobie kolejną pat na plecach, aby pomóc Ziemi. Podczas korzystania z toreb wielokrotnego użytku, recyklingu i więcej chodzić obecnie niemal (cudownie) banał, nie każdy zdaje sobie sprawę, dieta ma wpływ na planecie. Na całym świecie, zwierząt gospodarskich jest jednym z głównych czynników przyczyniających się do problemów ochrony środowiska, ze względu na wylesianie, pustynnienie, nadmiernego użycia świeżej wody, nieefektywnego wykorzystania energii, odwracając się do jedzenia żywności i emisji gazów cieplarnianych. Białka pochodzenia roślinnego, na ogół, wymagają mniej ziemi uprawnej, wody i paliw kopalnych, niż ich odpowiedniki z wykorzystaniem zwierząt.Konserwatywne szacunki wskazują, że białko zwierzęce może trwać do 6 razy więcej ziemi, 26 razy więcej wody i 2,5 razy paliw kopalnych, takich jak białka roślinnego.Eating poziom lokalnych i sezonowych jest ważna dla zdrowia ziemi i zawierające więcej pokarmów pochodzenia roślinnego w diecie ma potencjał do jeszcze większego impact.4 środowiska Mówiąc najprościej, zastępując niektóre punkty białko zwierzęce, aby na bazie roślinnej fasola, orzechy, nasiona i produkty pełnoziarniste mogą mieć ogromny wpływ na emisję dwutlenku węgla.
Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 448 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz