Dlaczego diety nie działają?

Dlaczego diety nie działają?

Diety często są nieskuteczne – przyczyny

Bardzo często diety po prostu nie działają. Zaczynacie z najlepszymi zamiarami,  mając nadzieję, że w końcu osiągnięcie idealną wagę. Już wcześniej Wam się nie udawało, ale wiecie, że tym razem dacie radę i nie zawiedziecie się. Mimo to, coś się dzieje i albo nie możecie zmienić swojej wagi albo jeżeli to Wam się udało, to znowu bardzo szybko na niej przybieracie.

Co się dzieje? Możliwe jest, że przyczyny Waszej nadwagi są psychologiczne i czy nieświadomie oszukujecie samych siebie. Jeśli tak jest, to proste zagłębienie się w swoją przeszłość może pomóc Wam pozbyć się tych wewnętrznych blokad. Zadajcie sobie 10 pytań i spróbujcie odpowiedzieć sobie na nie najuczciwiej, jak to tylko możliwe. Lepsze zrozumienie korzeni Waszych postępowań,  pomoże Wam osiągnąć jasność umysłu,  ustawić konkretne cele i odnieść w końcu sukces!

1. Jak dawno zauważyliście, że Wasza waga stanowi problem?

Często nasz stosunek do zmiany nawyków żywieniowych może być reakcją na jakieś ważne wydarzenie życiowe. Rozumiejąc emocjonalne pragnienie za głodem , pomoże Wam to uporać się z konsekwencjami.

2. Czy moglibyście opisać typowy posiłekw Waszej rodzini, z której pochodzicie?

Czy jedzono u Was całą rodziną czy osobno? Czy nie mogliście się doczekać na wspólne, rodzinne jedzenie czy raczej pragnęliście jakoś to z trudem przetrwać?

3. Czy zostawaliście zmuszani do zjedzenia wszystkiego, co znajdowało się na talerz nawet jeśli tego nie lubiliście? Czy to możliwe, że nadak tak robicie już z przyzwyczajenia?

4. Czy były jakieś powiedzonka na temat jedzenia,  które były popularne w Waszych rodzinach?

5. Jaki stosunek miała Wasza rodzina na temat grubych/chudych osób?  

6. Czy przyjmowano,  że wyglądacie podobnie do kogoś innego w Waszej rodzinie? (rodzic, wujek etc.) Bardzo często dzieciom nadaje się pewne role w rodzinie, które mogą być całkowicie niezwiązane z prawdziwym charakterem dziecka lub nawet jego wyglądem.

7. Czy mieliście zwyczaj w rodzinie polegający na,  aby wyrażać miłość i troskę za pomocą jedzenia – smaczne posiłki, słodycze i specjalne nagrody?

8. Czy ktoś w Waszej rodzinie zmagał się z problemami z wagą? Jak rozmawiano o takich problemach?

9. Czy w kulturze, w której zostaliście wychowani, więksi ludzie byli uważani za zdrowiej wyglądających  niż ludzie chudzi? W niektórych kulturach chudość jest kojarzona z chorobą, więc możecie nieświadomie tyć jakoby „ chroniąc” swoje zdrowie.  

10. Jeśli próbowaliście schudnąć jako młode osoby, czy czuliście troskę i zrozumienie rodziny czy raczej nie dostawaliście od nich wsparcia?

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 448 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz