Dlaczego warto pić wodę, jeśli chcesz schudnąć?

Dlaczego warto pić wodę, jeśli chcesz schudnąć?

Picie wody może przyśpieszyć odchudzanie

Woda jest naturalnym sposobem na tłumienie apetytu. Nie lekceważ potęgi tego stwierdzenia. Brak wody może prowadzić do nadmiernego jedzenia. Twój mózg nie rozróżnia głodu i pragnienia. Więc, kiedy myślisz, że jesteś głodny, twoje ciało może być w rzeczywistości odwodnione! Jeśli nie spożywasz wystarczającej ilości wody każdego dnia i czujesz głód, są szanse, twoje ciało naprawdę woła o wodę. W wielu przypadkach ludzie myśląże to co, jest napadami głodu jest tak naprawdę w rzeczywistości pragnieniem. Spróbuj! Nie masz nic do stracenia, z wyjątkiem jakiegoś ciężaru.

Skąd wiesz, że pijesz wystarczającą ilości wody każdego dnia? Poprawna odpowiedź nie jest trudna. Przeciętny człowiek potrzebuje około 6-8 dużych szklanek dziennie. Dodatkowo odchudzanie dobrze wspomagają owoce goji.

No to, jak należy pić te 6-8 szklanek dziennie? Celem jest, aby pić wodę konsekwentnie. Jeśli pijesz za dużo na raz lub zbyt szybko, to po prostu woda przejdzie przez ciebie, z małą lub bez korzyści dla organizmu.

Umieść butelkę z wodą w widocznym miejscu, tak by pamiętać o nawodnieniu organizmu.

Kiedy budzisz się często będziesz spragniony, ponieważ organizm traci wodę podczas snu za pomocą oddechu i potu. Wypij dużą szklankę wody z plasterkiem cytryny dla smaku.

Pij kolejną szklankę wody ze śniadaniem lub filiżankę herbaty ziołowej.

  • Przed południem – wybierz przekąskę z owoców, które mają du
    że ilości wody (takie jak pomarańcza, czy arbuz). Jest w nich naprawdę dużo wody. Wypij jednak także kolejną szklankę wody, możesz do niej dodać trochę kropel soku z aloesu.
  • Obiad – pomyśl o zupie lub wypij szklankę wody przed posiłkiem, lub herbatę ziołową.
  • Po południu – Podczas przygotowywania wieczornego posiłku, wypij szklankę wody i przegryź warzywną przekąskę.
  • Wieczór – Wypij szklankę wody przed posiłkiem z odrobiną ulubionego soku owocowego do smaku.
  • Po kolacji – przed snem wypij ostatnią szklankę wody by dobrze spać!

Kilka zmian może dzięki temu nastąpić, w pierwszych kilu dniach może się okazać, że będziesz musiał chodzić do toalety częściej, bo twój organizm nie będzie przyzwyczajony do odpowiedniego nawadniania.

Po uruchomieniu regularnego picia wystarczającej ilości wody, istnieje wielkie korzyści. Można zauważyć, że skóra znacznie się poprawiać, a nawet zmęczone mięśnie będą Ci wdzięczne. Wiele osób uważa, że ich energia wzrasta i zaparcia i bóle głowy są zredukowane.

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 448 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz