Dobroczynne działanie magnezu

Dobroczynne działanie magnezu Tag: najlepsze tabletki z magnezem    suplementy bogate w magnez    tableki z witaminą B6

Magnez to jeden z najważniejszych minerałów, które musimy dostarczyć do naszego organizmu. Jako, że samoistnie nie produkujemy magnezu, musimy zadbać, aby jego odpowiednia dawka znalazła się w naszym codziennym jadłospisie.

Dlaczego magnez jest tak ważny?

Ponieważ pełni niezwykle ważną rolę, wpływając na prawidłowe funkcjonowanie podstawowych procesów w naszym organizmie. Najważniejsza z nich jest rola budulcowa. Magnez bowiem czynnie uczestniczy w budowaniu i wzmacnianiu struktury naszych kości. Dodatkowo, na jej powierzchni tworzy swoistą warstwę zapasową, która jest wykorzystywana w przypadku niedoboru magnezu organizmie. Pełni również funkcje blokady w komórkach nerwowych. Jego odpowiednie ilości, hamują nadmierną prędkość wapnia, który aktywuje nerwy. W momencie kiedy magnez pełni funkcje blokady, nasze nerwy są w stanie się zrelaksować. Magnez ma także działanie antystresujące. Warto także wiedzieć, że odpowiada za ciepłotę naszego ciała.

Po czym poznać, że nasz organizm domaga się magnezu?

Przede wszystkim po skurczach mięśni. Mogą pojawić się również zaburzenia snu, nudności, wymioty. Częsta wskazówką, że dostarczamy do organizmu zbyt mało magnezu są bóle kości, mięśni a nawet bóle głowy. Brak magnezu może również doprowadzić do naprawdę poważnych dolegliwości jak chociażby nadciśnienie, arytmia czy choroby serca. Warto wiedzieć, że spożywanie dużej ilości kawy oraz alkoholu skutecznie wypłukuje magnez z naszego organizmu. Jak więc dostarczyć go z powrotem? Na szczęście to nic trudnego, wystarczy bowiem do codziennego jadłospisu wprowadzić kilka produktów bogatych właśnie w ten minerał. Na pewno w naszym menu powinny się znaleźć takie elementy jak chociażby kiełki zbóż, otręby, kasza gryczana, groch, fasola, ziemniaki pieczone, orzechy. Korzystnie na ilość magnezu w organizmie wpłynie również mleko, jogurty, banany czy czekolada. Inne bogate w magnez produkty to na przykład szpinak, gorczyca, brokuły, liście kalarepy, nasiona dyni i mięta. Także ogórek, fasolka szparagowa, seler oraz nasiona słonecznika, sezamu czy siemię lniane. Jeśli jednak powyższe produkty spożywcze nie należą do twoich ulubionych, to jeszcze nic straconego. Na rynku dostępny jest bowiem magnez w tabletkach, którego regularne stosowanie skutecznie unormuje jego ilość w naszym organizmie. Cała gama produktów, mających na celu dostarczenie magnezu, wzbudza coraz większą popularność wśród klientów.

Polecane produkty z magnezem:

Blumag jedyny – zawiera tlenek magnezu oraz witaminę B6. Witamina B6 ułatwia wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego. Bierze udział w wielu procesach metabolicznych np: w przemianach białek, tłuszczów i hormonów. Ma istotne znaczenie w uwalnianiu energii z węglowodanów gromadzonych w mięśniach. Blumag jedyny to preparat uzupełniający codzienną dietę w magnez i witaminę B6
Maglek – zawiera mleczan magnezu oraz chlorowodorek piroksyny. Mleczan magnezu jest związkiem łatwo przyswajalnym przez organizm. Witamina B6 ułatwia wykorzystanie magnezu, zwiększając o około 40% jego wchłanianie z przewodu pokarmowego oraz zmniejszając wydalanie z moczem. Ponadto współuczestniczy z magnezem w syntezie i transporcie białek oraz bierze udział w przemianach aminokwasów, węglowodanów i lipidów.
Magne B6 – Lek Magne B6 zawiera jony magnezowe oraz chlorowodorek pirydoksyny (witaminę B6). Lek uzupełnia niedobory magnezu i/lub witaminy B6 w organizmie. Magnez odgrywa istotna rolę w procesie skurczu mięśnia sercowego, wpływa na stan pobudliwości nerwowo – mięśniowej.

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 448 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz