Gładkie ciało na lato – depilacja laserowa

Pragniesz mieć gładkie ciało na lato, pozbyć się kompleksów i przestać się ukrywać pod ubraniami? Wahasz się czy oferta depilacji laserowej jest dobra dla ciebie? Nie jesteś przekonana jakie możesz osiągnąć efekty?

Na czym polega depilacja laserowa

Bez względu na to ile mamy niechcianych włosków na ciele, w lecie każdy chce wyglądać atrakcyjnie. Dla niektórych jest to problem, ponieważ borykają się z nadmiernym owłosieniem, a standardowa depilacja, czy usuwanie włosków za pomocą golarek niewiele daje. Jedynym ratunkiem dla wielu z nich jest depilacja laserowa pozwalająca urzeczywistnić marzenia o gładkiej i aksamitnej skórze. Sam zabieg depilacji laserowej nie jest zbyt skomplikowany. Ważne jest, by dobrać rodzaj lasera w taki sposób, by zminimalizować łączną ilość zabiegów. Do sprawdzonych i najskuteczniejszych laserów należy laser diodowy typu Light Sheer (810nm) wykonany zgodnie z najwyższymi międzynarodowymi standardami jakości. Emituje łagodną wiązkę promieni, przenikającą przez skórę, aż do mieszka włosowego, niszcząc cebulkę włosa tak, że już się nie odnawia. Jest to innowacyjna i nowoczesna metoda pozwalająca na osiągnięcie doskonałych rezultatów – tłumaczy dr. Wojciech Rybak z Ars Estetica.

Sprawdź, czy i ty możesz mieć gładkie ciało na lato

Z depilacji laserowej warto skorzystać, jeśli cierpisz na zaburzenia endokrynologiczne, skutkujące nadmiernym owłosieniem, masz wrażliwą skórę, włoski często wrastają tworząc stany zapalne, a po goleniu, woskowaniu czy depilacji chemicznej dokuczają ci różnego typu dolegliwości. Metoda ta daje doskonałe rezultaty. Z oferty depilacji laserowej nie powinny korzystać kobiety w ciąży, osoby chore na łuszczycę, bielactwo jak również te, które przyjmują leki światłouczulające. Przed zabiegiem usuwania owłosienia laserem powinny skonsultować się z lekarzem osoby z cukrzycą, nadciśnieniem, padaczką czy ze skłonnością do powstawania blizn czy keloidów.

Postępowanie przed i po depilacji laserowej

Chcąc mieć gładkie ciało na lato na miesiąc przed planowanym zabiegiem trzeba zrezygnować z solarium, depilacji woskiem, depilacji pęsetą, herbat wyszczuplających. Na 3 tygodnie przed zabiegiem depilacji laserowej należy zaprzestać używanie kosmetyków z retinolem, isotretinoiną, kwasami owocowymi, witaminą C itp., nie spożywać pod żadną postacią nagietka oraz dziurawca. Na okres 2 tygodni należy odstawić różnego rodzaju samoopalacze, a na tydzień przed zabiegiem zrezygnować z zabiegów pilingujących. Koniecznie trzeba pamiętać, że opaloną skórę słońcem najczęściej można poddać depilacji laserowej dopiero po miesiącu. Oczywiście z uwagi na fakt, że z depilacji laserowej nie wszyscy mogą korzystać, ostateczną decyzję o zabiegu podejmuje lekarz po dokonaniu rozpoznania w odpowiednio wcześniejszym czasie.
Przez kilka dni po depilacji laserowej na skórze może pojawić się rumień, który szybko zniknie. Bezpośrednio po zabiegu należy zrezygnować ze wszystkiego, co może podrażnić wrażliwą okolicę. Wskazane jest, by na skórę nie używać mydła, toników na bazie alkoholu, spirytusu, dezodorantów, kosmetyków. W dalszym ciągu nie wolno przyjmować leków światłouczulających, dziurawca oraz nagietka. Najlepiej zrezygnować z basenu, kąpieli słonecznych i solarium. Ważne jest również to, by chronić skórę przed słońcem.

Na co można liczyć korzystając z oferty depilacji laserowej?

Podczas każdego zabiegu eliminowane jest kilka procent włosów. By osiągnąć widoczne efekty zabieg depilacji laserowej powtarza się około 4 razy w przypadku grubszych i ciemniejszych włosów i około 4-6 razy w przypadku cienkich i jasnych włosów. Dzięki depilacji laserowej trwale usunięte zostaje 80-90% niechcianego owłosienia, a reszta pozostaje niewidoczna. Pozwoli to nam cieszyć się gładkim ciałem na lato. Depilacja laserowa przeprowadzona odpowiednio i pod nadzorem lekarza jest całkowicie bezpieczną i niemal bezbolesną metodą depilacji.

Wyjątkowe oferty depilacji laserowej

Wprawdzie depilacja laserowa nie należy do zbyt tanich zabiegów, jednak zważywszy na efekty jakie można osiągnąć warto z nich korzystać. Wiele gabinetów i klinik medycyny estetycznej wprowadza atrakcyjne cenowe promocje. Przeglądając cenniki depilacji laserowej w większości przypadków ceny dotyczą wyszczególnionych części ciała.
W Centrum Medycznym Boston Clinic w Warszawie depilacja laserowa brody kosztuje 300zł. W gabinecie Depilacja Lux w Bielsku Białej zapłacimy 200-300zł. Depilacja górnej wargi we warszawskim Salonie Kosmetycznym Afrodyta kosztuje 200zł, a w Salonie Kosmetycznym DaGlam cena wynosi 150zł.
We wrocławskiej Klinice Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Ars Estetica zabieg depilacji laserowej promocyjne kosztuje 99 zł za jedną okolicę zabiegową.

Z ofert depilacji laserowych korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Chętnych do korzystania z zabiegu przybywa codziennie. Jest to skuteczna i coraz bardziej popularna metoda depilacji, Zamiast wydawać pieniądze na kremy, woski czy golarki lepiej skorzystać z profesjonalnego zabiegu, a z efektów będziemy się cieszyć bardzo długo.

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 448 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz