Głowa wolna od problemów

 

Łupież to dolegliwość, która negatywnie wpływa na nasz wizerunek i samopoczucie. Ten problem zdrowotny ma swoją przyczynę w złym stanie skóry głowy. Obecnie idzie jesień i zima, a w tym okresie łupież często się nasila. Noszenie czapek, stres czy nawet brak słońca sprzyja jego rozwojowi. Gdy rzadziej wychodzi się na zewnątrz, a spędza czas głównie w domu skóra staje się sucha i bardziej podatna na podrażnienia. Nie tylko te warunki mogą być przyczyną łupieżu. Także używanie szamponu źle dobranego do naszych włosów i skóry głowy może przysporzyć nam tej przypadłości.

Łupież suchy

Kiedy ruchom głowy towarzyszy obsypywanie ramion białymi suchymi płatkami oznacza to, że padliśmy ofiarą łupieżu suchego. Przyczyną jego występowania jest przesuszenie naskórka, który zaczyna się nadmiernie złuszczać. Aby rozwiązać ten problem należy odpowiednio nawilżyć skórę głowy. Warto dobrać do tego odpowiednie kosmetyki. Sklep, który odwiedzimy w poszukiwaniu takich produktów musi mieć na pewno balsamy odżywcze, dbające o skórę głowy podobnie jak kosmetyki do pielęgnacji ciała. W przypadku łupieżu suchego pomoże delikatny szampon łagodzący z małą ilością detergentów takich jak Atoperal, Forlene Pharma, Pharmaceris H Sensitonin. Należy jednak skrupulatnie wybierać i czytać skład każdego produktu, ponieważ zwykłe kosmetyki przeciwłupieżowe z drogerii jeszcze gorzej wpływają na skórę głowy, mocniej ją wysuszając. Skutkiem użycia takiego nieodpowiedniego artykułu jest łupież powracający ze zdwojoną siłą. Najlepiej siedząc wygodnie w domu odwiedzić sklep internetowy z kosmetykami i poświęcić więcej czasu na analizę wybranego przez nas produktu.

Łupież tłusty

Ten rodzaj dolegliwości rozpoznamy po objawach takich jak: wlepianie się łupieżu we włosy, które stają się cienkie i matowe, poza tym swędzenie, zaczerwienienie skóry i pojawienie się na niej żółtawych strupków. Przyczyną występowania tej przypadłości jest łojotokowe zapalenie skóry. Występuje ono wtedy, gdy często przebywamy w cieple i wilgoci, co sprzyja rozwojowi drożdżaka o nazwie Malessezia furfur, który naturalnie zamieszkuje naszą skórę. Jednak kiedy za bardzo ulegnie namnożeniu naskórek staje się podrażniony, bardzo się złuszcza i swędzi. Aby wyleczyć się z łupieżu tłustego należy zastosować specjalny szampon o właściwościach leczniczych. Taki produkt będzie posiadał odpowiednie substancje np. cyklopiroksolamine czy ketokonazol, zwalczające drożdżaki oraz niwelujące stany zapalne. Artykuły, które likwidują łupież oraz działają jak kosmetyki, nawilżając i pielęgnując skórę to między innymi: Ducray Elution lub też Pirolam.

Systematycznie walcz z łupieżem!

Zabiegi mające na celu zwalczenie problemu zdrowotnego, jakim jest łupież każdego rodzaju, trzeba profilaktycznie powtarzać. Niestety nie można pozbyć się tej dolegliwości szybko i z dnia na dzień. Aby skutecznie i na długo uwolnić się od łupieżu trzeba być konsekwentnym i cierpliwym, ponieważ  wymaga to czasu. Walka z tą przypadłością nie jest też sprawą łatwą, ze względu na to, że jest to problem nawracający. Jeśli więc uda nam się uwolnić od dyskomfortu związanego z tą dolegliwością należy profilaktycznie, 1–2 razy w tygodniu stosować odpowiedni szampon, aby utrzymywać skórę głowy w dobrej kondycji. Jeśli łupież jest nasilony i długo nie udaje się go zwalczyć, należy koniecznie umówić się na wizytę do dermatologa. Lekarz poleci specjalistyczny lek, lub płyn do stosowania miejscowego o mocniejszych właściwościach niż sam szampon. Lepiej nie bagatelizować problemu i starać się o jak najszybsze zniwelowanie dolegliwości. Uporczywy łupież wywołuje poczucie dyskomfortu, może też obniżyć własną samoocenę z powodu nagminnie pojawiającej się niedoskonałości. Innym skutkiem lekceważenia tego problemu zdrowotnego jest zwiększające wypadanie włosów, które z czasem stają się słabe i łamliwe. Wystarczy odpowiednio pielęgnować skórę głowy, aby zażegnać łupież na dłużej.

SOS dla skóry głowy

Do produktów polecanych w problemach z łupieżem należą między innymi: Atoperal– szampon łagodzący dla suchej i wrażliwej skóry; Pirolam – szampon przeciwłupieżowy, który odżywia i pielęgnuje skórę oraz włosy; Innēov Zdrowie Włosów DS – kapsułki z probiotykiem, poprawiające stan skóry głowy; Dercos A Aminexil PRO – kuracja przeciw wypadaniu włosów.

Te i wiele innych wartościowych artykułów takich jak naturalne kosmetyki czy leki oferuje apteka internetowa. Wygodnie i szybko, bez wychodzenia z domu możesz nabyć interesujące Cię kosmetyki w atrakcyjnych cenach. Nie warto przepłacać w tradycyjnych aptekach i lepiej przemyśleć zakup odpowiednich leków. Dbajmy o zdrowie, bo bez niego świat staje się szary i bez życia!

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 448 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz