HalluGo domowy sposób na haluksy.Opinie i Cena

Jaki jest najlepszy sposób, żeby opanować język? Poznaj sposób na szybką naukę języka Walczą od lat i nadal się to robi, jaki jest najlepszy sposób, aby zdobyć opanowanie języka obcego. Ostrzeżenie: powiedziałem nabywane, a nie nauczenie się. Bo już od akcentu na różnicy dwóch kategoriach w psycho – lingwistyki rozumie się delikatność problemu. Nauka dotyczy [...]

Haluksy to bolesna deformacja kostna stawu pojawiająca się u podstawy dużego palca. Fachowo deformację określa się jako „hallux valgus”, czyli koślawy paluch. Głównym objawem haluksów jest pojawienie się garbu kostnego poniżej dużego palucha oraz przekrzywienie palców w stosunku do prawidłowego ułożenia względem stopy.  Haluksom towarzyszą także inne dolegliwości: bolesne obrzęki i otarcia pojawiające się na kościstym zgrubieniu przy zewnętrznej krawędzi stopy czy wysoki stopień dyskomfortu podczas chodzenia, często  nasilający się w większości typów obuwia. Kościsty garb jest bardzo podatny na obtarcia, a skóra na nim jest też bardzo wrażliwa. Wraz z pogłębianiem się deformacji, ból nasila się. Narastanie garbu kostnego może implikować również znaczne problemy z doborem właściwego obuwia. Nawet buty sportowe, wygodne mogą obcierać i wywierać nacisk na deformację kostną. W skrajnych przypadkach może pojawić się problem z dobraniem jakiegokolwiek pasującego obuwia.

Co to jest halluks?

Halluks jest to zniekształcenie palucha stopy. Ta choroba zwyrodnieniowa najczęściej występuje u kobiet. Do najczęstszych przyczyn należy: nadwaga, płaskostopie, noszenie niewygodnego obuwia np. na wysokim obcasie oraz długotrwała praca stojąca. Schorzenie to utrudnia codzienne funkcjonowanie, a ból powoduje problem z chodzeniem. Problem występuje także z założeniem butów, gdyż każdy but podrażnia okolicę, na której powstał halluks.

Wszystkie opisane powyżej objawy będą pogłębiać się, jeśli nie zostaną podjęte środki zaradcze przeciwko haluksom. Jeśli na swojej stopie zauważyłaś niepokojące objawy lub wydaje Ci się, że coś może być nie tak, skonsultuj się z lekarzem pierwszego kontaktu. Jeśli zostaną stwierdzone nieprawidłowości, lekarz skieruje Cię do specjalisty i zleci wykonanie badań oraz prześwietlenia rentgenowskiego.

Haluksy mogą pojawić się u każdego, w każdym wieku, jednak o wiele częściej pojawiają się u kobiet niż u mężczyzn. Istnieje teoria (chociaż niepotwierdzona), że za haluksy odpowiada noszony rodzaj obuwia. Płeć piękna bardzo często nosi buty na wysokim obcasie, wąskie czółenka, która zaburzają prawidłowe wyważenie sił oddziałujących na stopy i mogą prowadzić do deformacji. Teoria ta nie została jednoznacznie potwierdzona. Obecnie czynnikiem, który najsilniej wpływa na pojawienie się haluksów są predyspozycje genetyczne.

Co powoduje haluksy?

Skąd się biorą haluksy i czy mogą pojawić się właśnie u mnie? Wiele osób zadaje sobie to pytanie, ale wciąż ciężko znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Za główną przyczynę haluksów uważa się czynniki genetyczne. Jeśli Twoja mama, babcia cierpiały na haluksy, to niestety wysokie ryzyko, że pojawią się one również u Ciebie.  Kolejnym mocno predysponującym czynnikiem jest noszenie źle dopasowanego obuwia.  Znane są także przypadki, w których za pojawienie się haluksów odpowiadają choroby, takie jak: reumatoidalne zapalenie stawów czy dna moczanowa.

Możliwe przyczyny haluksów:

- genetyka

- artretyzm (dna moczanowa, reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów)

- choroby (porażenie mózgowe, zespół Marfana)

- źle dopasowane obuwie

W jaki sposób powstają halluksy?

hallupro 150x150 HalluGo domowy sposób na haluksy.Opinie i Cena
W jaki sposób powstają halluksy?

W wyniku noszenia wysokiego obuwia środek ciężkości naszego ciała zostaje przesunięty na przodostopie. Natomiast buty o spiczastym przodzie tzw. noski powodują ucisk na paluch. Poprzez takie ustawienie zmienia się cała biomechanika stopy. W wyniku takiego długotrwałego ułożenia pogarsza się wytrzymałość struktur, które należą do stabilizatorów stopy zaczynają słabnąć. Osłabieniu ulegają również mięśnie stopy, a przez to dochodzi do deformacji.

W sytuacji, kiedy ból nie daje chodzić, żadnych butów nie da się nosić, a paluch zaczyna nachodzić na sąsiadujący palec pomocny może być separator.

Jak leczyć haluksy?

Istnieje wiele sposobów leczenia haluksów. Najczęściej są to metody niechirurgiczne, w tym leki przeciwbólowe, ortezy(wkładki) i silikonowa nakładki na haluksy. Mogą one pomóc tylko w zmniejszeniu objawów haluksów, takich jak ból. Nie poprawiają wyglądu stopy i w żaden sposób nie cofają deformacji kostnej. W skrajnych przypadkach, mocno zaawansowanych haluksów zaleca się rozważenie  operacji chirurgicznej.

Leczenie niechirurgiczne haluksów

W pierwszej kolejności zawsze dąży się do podjęcia leczenia niechirurgicznego haluksów. Główną zaletą tych metod jest praktycznie natychmiastowe zmniejszenie bólu, dyskomfortu. Specjalne nakładki często mogą też opóźnić lub zatrzymać dalszą deformację stawu. Lekarze często polecają swoim pacjentom stosowanie leków przeciwbólowych (paracetamol, ibuprofen). Leki te redukują ból, jednak przed ich przyjęciem należy zawsze zapoznać się z ulotką. Bardzo popularne są też nakładki silikonowe, zazwyczaj przeznaczone do noszenia w obuwiu. Wykonane są one z żelu lub silikonu, który zmniejsza nacisk obuwia na deformację. Likwiduje to ból, umożliwia noszenie obuwia bez dyskomfortu. Nakładki tego typu mogą być stosowane wielokrotnie. Oczywiście bardzo ważnym elementem jest też wybór właściwego obuwia. Zaleca się nosić buty płaskie lub na podwyższeniu ok. 2 cm. Kategorycznie unikaj butów, które są zbyt ciasne lub luźne.

Haluksy – leczenie chirurgiczne

Najszybszym i w 100% skutecznym sposobem na pozbycie się haluksów jest zabieg chirurgiczny.  Inwazyjna metoda leczenia jest zalecana osobom z bardzo zaawansowanymi deformacjami. Efekty są błyskawiczne, jednak gwarancja, że  stopa odzyska swój kształt lub nie będzie boleć nie wynosi 100%. Dość długo zajmuje też powrót do pełnej sprawności. Operacje haluksów są wykonywane w pełnym znieczuleniu. O tym czy powinieneś poddać się takiej operacji, niech zdecyduje lekarz po zbadaniu wielu czynników:

-Twojego wieku

- historii medycznej i ogólnego stanu zdrowia

- Twojego zawodu i sposobu życia

- Twoich oczekiwań od efektów operacji

- stopnia intensywności objawów

Najpopularniejszym zabiegiem chirurgicznym wykonywana na haluksach jest osteotomia (przecięcie kości). Metoda ta polega na wykonaniu dwóch nacięć w okolicy kości śródstopia. Wykonanie nacięć pozwala usunąć garb kostny i prawidłowo zestawić pozostałe odłamy kostne. Bardzo często podczas korekcji haluksów wykonuje się też zabiegi towarzyszące np. korekcję palców młoteczkowatych. Przeciwwskazaniem do poddania się operacji haluksów są choroby ogólnoustrojowe, takie jak: cukrzyca, infekcje skóry czy problemy z przepływem naczyniowym w obrębie kończyn dolnych. Poniżej znajdziesz krótkie opisy innych popularnych metod chirurgicznych stosowanych w leczeniu haluksów.

Metoda Scarf – poprzedzona jest plastyką tkanek miękkich. Następnie wykonywane jest przecięcie w kształcie litery Z. Fragmenty kostne są tak przesuwane, aby nadać stopie prawidłowy kształt. Po ustawieniu kości są zespalane za pomocą śrub.

Metoda Chevrona – I kość śródstopia jest przecinana pod kątem 80 stopni w okolicy głowy I kości śródstopia. Następnie należy przesunąć odłam i ustawić w odpowiedniej pozycji. Po wykonaniu kontrolnego zdjęcia RTG możliwe jest dokonanie stabilizacji śrubą.

Dobrą wiadomością jest to, że podczas operacji oraz po nich rzadko pojawiają się powikłania. Do ostrych powikłań zalicza się problemy z gojeniem się skóry lub zaburzenia zrostu kostnego.  Dotyczy to przede wszystkim starszych pacjentów.  Do przewlekłych powikłań zaliczamy możliwy powrót deformacji. Jeśli chcemy uzyskać dobry efekt kosmetyczny po operacji, rekomenduje się poddać operacji w jak najmłodszym wieku.  Kobiety po menopauzie poddające się operacji zyskują odzyskanie komfortu i wyeliminowanie bólu, jednak sam efekt kosmetyczny nie jest zbyt dobry.

Jak odzyskać piękne i zdrowe stopy bez wysiłku?

Za chwilę poznasz sposób, dzięki któremu w całkowicie bezbolesny sposób usuniesz haluksy w ciągu miesiąca! Jak to działa? Metoda ta po pierwsze pozwala przywrócić prawidłowe ułożenie palców, a także zlikwidować ból, obrzęki czy dyskomfort. Już w krótkim czasie można pozbyć się nieestetycznego garbu kostnego, czyli haluksa.

Czy pamiętasz jeszcze swoje seksowne szpilki, które od dawna kurzą się w szafie? Czy wierzysz, że będziesz mogła je jeszcze kiedyś założyć bez bólu, otarć czy obrzęków?

HalluGo aparat na haluksy

Według badań, co drugi Polak rozpoczyna dzień bardzo wcześnie i kończy późnym wieczorem. Ten ciągły pośpiech do tego cały dzień spędzony na nogach po pewnym czasie daje o sobie znać w postaci problemów ze stopami. Dodatkowo „ dolewamy oliwy do ognia” nosząc niewygodne obuwie. Nasze stopy nie dość, że są przemęczone to jeszcze muszą pracować w niewygodnych warunkach, często ściśnięte w niewygodnym i ciasnym obuwiu. Taki tryb życia prowadzi do deformacji stopy, a jednym z przykładów takiej deformacji są tzw. halluksy.

Na naszym rynku istnieje wiele różnych separatorów, jednak w ostatnim czasie pierwsze miejsce w Stanach Zjednoczonych i Europie zajmuje separator o nazwie HalluGo. Jest to unikatowy separator wykonany z bardzo elastycznego przyjaznego dla skóry silikonu. Ten 100% naturalny materiał, z jakiego powstał HalluGo powoduje, iż stopa się nie poci, ponadto idealnie przylega do skóry wpasowując się idealnie pomiędzy palcami. Dodatkowym atutem jest lekkość i nosząc separator HalluGo zapominasz o nim całkowicie. Nie przeszkadza w codziennych czynnościach życiowych. Separator ten różni się od innych również tym, iż jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości - po całodniowym użytkowaniu wystarczy umyć go pod bieżącą wodą i wysuszyć.

W jaki sposób działa HalluGo?

Wiele separatorów dostępnych na naszym rynku jest bardzo niewygodnych w użytkowaniu. Producent tworząc HalluGo zaznajomił się z negatywnymi opiniami na temat tego typu produktów. Wiele osób narzekało, iż separatory np. nie są stabilne wypadają, dochodzi do obtarć skóry czy odcisków, a także często uczulają. Wychodząc naprzeciw tym niedogodnością powstał separator posiadający same zalety i jest to HalluGo.

Można wymienić cztery podstawowe profity z wybrania produktu HalluGo:

Idealnie dopasowuje się do każdego rodzaju stopy. Separator jest bardzo dyskretny, niewidoczny nawet przy noszeniu klapek.

Elastyczny i naturalny materiał nie powoduje otarć ani odcisków. Materiał, z jakiego powstał separator nie powoduje pocenia się stopy.

Silikon, z jakiego powstał HalluGo jest hipoalergiczny w związku, z czym nosząc go nie grozi uczulenie.

W przypadku zaawansowania zwyrodnienia do takiego stopnia, że nachodzą na siebie palce separator powoduje utrzymanie prawidłowego ustawienia palców.

Podsumowując produkt HalluGo jest niepowtarzalnym separatorem przydatnym w schorzeniu, jakim są halluksy. Stworzony został do codziennego użytkowania wobec tego w niewidoczny sposób może być używany do każdego rodzaju obuwia. Dzięki elastyczności HalluGo nie dojdzie do żadnych otarć ani odcisków. Poza tym dzięki niemu pozbędziesz się problemu, jakim są halluksy bez większego wysiłku.

Efekty działania HalluGo

- Pełna likwidacja haluksów i odzyskanie zgrabnych, delikatnych stóp w 15-30 dni

- Wzmocnienie stawów i mięśni

- Skuteczna stabilizacja stopy

- Redukcja obrzęków

- Uwolnienie od bólu

- Ochrona stóp przed otarciami i nagniotkami

Jakie są zalety korektora HalluGo?

ŁATWA METODA

Teraz, aby pozbyć się haluksów nie musisz już płacić za drogie konsultacje z lekarzem lub czekać kilka  miesięcy w kolejce. Nie musisz ćwiczyć ani chodzić na kłopotliwe zabiegi. Aby pozbyć się haluksów z HalluGo musisz tylko pamiętać, aby założyć korektor na stopę i powtarzać tą czynność regularnie aż zauważysz zanik deformacji. W większości przypadków osoby odzyskują zdrowe i piękne stopy w zaledwie kilkanaście dni!

SZYBKIE EFEKTY

Korektor HalluGo może być noszony bez przerwy, przez całą dobę. W zamian cofnięcie deformacji może przebiegać nawet 4 razy szybciej niż w przypadku innych korektorów. Dzięki HalluGo nie musisz czekać w nieskończoność na piękne stopy.

BEZPIECZEŃSTWO

HalluGo to wyjątkowy produkt, a jego unikalna konstrukcja motoryczna została zaprojektowana przez najlepszych podologów. To właśnie dlatego, korektor pozwala poprawić mikrokrążenie, zredukować otarcia i stany zapalne. HalluGo odciąża kości, stawy i mięśnie stopy, uszkodzone tkanki regenerują się bardzo szybko.

Jesteś ciekawy, co inni mówią o produkcie HalluGo?

Zapoznaj się z kilkoma opiniami:

Kobieta 30 lat, Kraków

Od dłuższego czasu miałam problem z halluksami. Niestety były już tak zaawansowane, że przeszkadzały w wykonywaniu nawet podstawowych czynności życiowych nie wspominając nawet o pracy. Ból był nie do zniesienia nic już nie pomagało, dlatego lekarz skierował mnie na operację. Operacja została wykonana, ale powiedziano mi, że mam nosić separator, aby nie odnowiły się halluksy. W tej sytuacji radziłam się wielu osób, jaki ten separator ma być, przetestowałam też kilka, ale żaden nie zdał egzaminu. Zawsze coś było nie tak, jak nie uciskał, obcierał to znowu wypadał i znowu następował ból. Miałam już dosyć i wówczas za pomocą internetu znalazłam produkt HalluGo.  Tyle już przeszłam, pomyślałam, „dlaczego by nie spróbować?”. Zamówiłam i przekonałam się, że innego lepszego separatora chyba nie ma. Wygodny, nierzucający się w oczy, lekki i jedyny w swoim rodzaju. Polecam!

Magdalena 26 lat, Olsztyn

Uwielbiam odkryte, seksowne szpilki, ale ja jeszcze do niedawna mogłam tylko pomarzyć, aby założyć takie obuwie. Bardzo wstydziłam się swoich stóp, a właściwie haluksów. Długo nic z tym nie robiłam, bo nawet nie miałam pojęcia, że istnieje sposób, aby w kilka dni pozbyć się bólu, opuchlizny i otarć. O opasce HalluGO dowiedziałam się z Internetu i jestem szczęśliwa, że zdecydowałam się go zamówić. Moje stopy zostały odmienione –wreszcie wyglądają na zadbane, a ja mogę je z dumą prezentować. Polecam wszystkim kobietom, które cierpiały z powodu haluksów tak jak ja.

Iwona 43 lata, Elbląg

Mam pracę stojącą, a na dodatek kocham szpilki. To niebezpieczne połączenie skończyło się u mnie pojawieniem olbrzymich, bolesnych haluksów. Wystarczyło kilka lat, aby moje stopy stały się odpychające i zdeformowane! Na dodatek pojawił się ból, obrzęki i praktycznie każde buty powodowały powstawanie otarć na moich stopach. To wszystko zniknęło, gdy tylko zaczęłam stosować HalluGo. Dziękuję za stworzenie tak doskonałego produktu. Polecam!

Ela 37 lat, Łódź

Nie zliczę już, jak dużo różnych sposobów na haluksy przetestowałam. Niestety żaden nie poradził sobie z deformacjami na moich stopach. W sumie straciłam już nadzieję na zmianę, nagle pojawił się korektor HalluGo. Pomyślałam sobie, że spróbuję jeszcze jeden raz. Zamówiłam i zaczęłam stosować regularnie przez 3 tygodnie. Metoda ta okazała się niezwykle skuteczna. W prosty sposób HalluGo zdziałał cuda w zaledwie 3 tygodnie! Odzyskałam ładne stopy i pozbyłam szpecących haluksów.  Mając takie stopy czuję się w 100% atrakcyjną kobietą. Z dumą zakładam seksowne szpilki.

Podsumowanie

 

Jak widzisz HalluGo zebrał już wiele pozytywnych opinii i jest ich coraz więcej z każdym kolejnym dniem. Dołącz do kobiet, który w kilkanaście dni odmieniły swoje stopy i pozbyły się deformacji.  Po brzydkich haluksach nie pozostanie nawet ślad! Eksperci i podolodzy potwierdzają, że HalluGo to może być najskuteczniejszy sposób na redukcję haluksów, jaki został wymyślony do tej pory!

Gdzie mogę kupić HalluGo?

Korektor haluksów HalluGo jest dostępny na stronach internetowych autoryzowanych przez producenta. Chcemy tym samym przestrzec przed dokonywaniem zakupu na serwisach społecznościowych lub portalach aukcyjnych, gdzie konieczne jest dokonywanie płatności z góry. Warto też nadmienić, że wysokiej jakości materiał medyczny, z którego został stworzony HalluGo jest bardzo drogi. To dlatego cena produktu nie może być niska. Za opakowanie zawierające 2 korektory – 1 parę należy zapłacić ok. 317 zł. Jednak mamy dla Ciebie dobrą wiadomość, ze względów marketingowych pewna pula opakowań została objęta specjalną promocją. Indywidualny rabat pozwala nabyć 2 korektory HalluGo w cenie 137 zł, czyli aż 180 zł mniej! Podkreślamy jeszcze raz, że tylko pewna liczba sztuk HalluGo jest objęta promocją, dlatego powinieneś dokonać zakupu jak najszybciej. Czy jesteś gotowy na kolejną dobrą wiadomość? Każda osoba kupująca korektor HalluGo otrzymuje Gwarancję Satysfakcji.  Zyskujesz w ten sposób możliwość zwrotu HalluGo, bez formalności. Zamawiając HalluGo więc nic nie ryzykujesz, ponieważ możesz odesłać produkt w każdym momencie. Gwarancja Satysfakcji wynika z wysokiej skuteczności produktu, prawie 99% naszych klientów ocenia HalluGo jako rewelacyjny produkt, który w krótkim czasie pomógł im odzyskać piękne nogi bez haluksów.

mainarticle2 11 HalluGo domowy sposób na haluksy.Opinie i Cena

Haluksy i ostroga piętowa

Zdrowie stóp to bardzo istotny element zachowania kondycji i komfortu życia. Istnieje jednak wiele dolegliwości, które przysparzają nam problemów bez względu na nasz wiek, czy tryb życia. Część z nich ma charakter nabyty, a ich wyleczenie możliwe jest w zaciszu własnego domu. To co niezwykle ważne w tej sytuacji, to znajomość objawów, profilaktyki i sposobów leczenia, które możemy zastosować na własną rękę.

Stopy to bardzo wytrzymały element naszego organizmu, ale także bardzo wrażliwy.  To podstawa naszej postawy, od której zależy zdrowie wielu innych narządów. Kręgosłup, miednica, czy choćby układ oddechowy, w dużej mierze reaguje na każde odchylenia od normy, struktury stóp. Dlatego warto mieć na uwadze ich prawidłową budowę, a jeśli już wystąpią jakiekolwiek problemy, szybko podjąć działanie naprawcze. Najczęściej borykamy się z takimi przypadłościami jak haluksy i ostroga piętowa. Dobrze jest  zapoznać się z ich pełną charakterystyką, w celu świadomego podejścia do problemu i poradzenia sobie z nim!

Haluks

Choroba zwyrodnieniowa stopy, znana pod potoczną nazwą haluks, to prawdziwa zmora wielu z nas. Najczęściej występuje u kobiet, a pierwsze symptomy pojawiają się już około 20 roku życia. Haluksy wywołują  ból i utrudniają poruszanie się. Boczne odchylenie palucha, w stronę pozostałych palców, często idzie w parze z płaskostopiem i innymi chorobami, związanymi ze stojącym trybem życia.  Deformacja nazwana została także paluchem koślawym, co doskonale określa fizjologiczny obraz jednostki chorobowej. Jej przyczyny, objawy i leczenie są bardzo dobrze znane, jednak aby uniknąć przykrych konsekwencji, warto interweniować już w pierwszym stadium choroby. To wówczas mamy największe szanse na przywrócenie prawidłowego stanu naszych stóp, bez konieczności drastycznej ingerencji lekarskiej. Nieestetyczny wygląd spoty z haluksem znacząco ogranicza nasze możliwości stosowania obuwia,a co za tym idzie, negatywnie wpływa na komfort naszego życia.

Przyczyny powstawania haluksów

To co najczęściej przyczynia się do powstawania deformacji stóp to nadwyrężanie ich i nieprawidłowa pielęgnacja. Haluksy pojawiają się u osób, które noszą na codzień wysokie obcasy. Główną przyczyną skrzywienia palucha jest mechaniczne uszkodzenie, utrwalone przez lata ucisku. Przeciążenie przedniej części stopy,  ograniczenie przestrzeni stopy i stojący tryb życia to czynniki, które zdecydowanie zwiększają ryzyko wystąpienia choroby, a wręcz - bez wdrożenia środków zapobiegawczych - gwarantują jej wystąpienie. Niektóre osoby posiadają także wrodzoną podatność na choroby zwyrodnieniowe stóp. Mowa tu oczywiście o genetycznych uwarunkowaniach, budowy stopy. Szacuje się, że koło 50 % pacjentów leczących haluks, to osoby obciążone zaburzeniami budowy, wytrzymałości i patologii stopy. Nie można również zapominać o takich czynnikach, jak płaskostopie, urazy stóp, choroby reumatyczne, przykurcze mięśni i ścięgien oraz zabiegowe usunięcie części tkanki stopy ( np. drugiego palca, trzeszczki przyśrodkowej). Istotnym czynnikiem wpływającym na możliwość wystąpienia  deformacji palucha jest hypermobilność kości śródstopia, która dotyka około 5 % populacji. Bez względu na przyczynę powstawania haluksów najważniejszym czynnikiem jest szybka diagnoza i wdrożenie leczenia, które ogranicza nieprzyjemności związane z tą jednostką chorobową.

Objawy chorobowe

Ból jest najczęstszym objawem pojawienia się jednostki chorobowej. To zarazem jeden z nielicznych objawów, które nie są przez nas bagatelizowane i motywują do rozpoczęcia leczenia. Ból przedniej części stopy jest bardzo nieprzyjemny i bez względu na jego stopień intensywności, uniemożliwia nam normalne poruszanie się. Ból świadczący o haluksach to ten, który utrzymuje się bez przerwy ( w stanie spoczynku i aktywności). Obszar jego nasilenia to głównie palce oraz śródstopie, jednak w przypadku śródstopia należy wykluczyć pęknięcie, złamanie i zbicie stopy. Kolejnym objawem informującym nas o stanie chorobowym stopy jest wystąpienie obrzęku, zwłaszcza w okolicy palucha. To oczywisty objaw, którego nie można bagatelizować. Deformacje stopy pojawiają się w ostatnim stadium choroby. Wówczas należy podjąć bezwzględne kroki, aby zapobiec dalszemu rozwojowi choroby. Objawy jednostki chorobowej, jaką jest haluks w początkowej fazie są bardzo dyskretne i jednoznacznie trudne do zdefiniowania. W przypadku wystąpienia choćby najmniejszych dolegliwości powinniśmy jednak wdrożyć działania profilaktyczne, w celu zapobieżenia rozwojowi choroby. Leczenie stosowane jest w zaawansowanych etapach chorobowych, wraz z profilaktyką, w taki sposób aby rehabilitacja przyniosła jak najszybsze efekty.

Profilaktyka choroby zwyrodnieniowej palucha

Zdecydowanie profilaktyka jest najlepszą drogą do zdrowia. Zapobieganie powstawaniu haluksów opiera się na kilku prostych zasadach, które w łatwy sposób możemy wdrożyć do naszego życia. Przede wszystkim należy być osobą aktywną. Nadwaga sprzyja występowaniu deformacji palucha, a tego chcemy przecież uniknąć. Aktywność fizyczna zwiększa także wytrzymałość mięśni i ścięgien, również tych rozmieszczonych w okolicach stopy. To ważny czynnik regulujący prawidłowa postawę i budowę stopy. Kolejnym czynnikiem, który zapobiega występowaniu  deformacji jest unikanie sytuacji, w których musimy długo stać. te bowiem oprócz zagrożenia haluksem, wywołują szereg innych przypadłości, jak na przykład płaskostopie i żylaki. Zagrożenie dotyczy zwłaszcza osób uprawiających zawód kelnera, ekspedienta, czy choćby pracownika produkcji. Nie zapominajmy jednak, że obuwie również mają znaczenie. Te powinny odznaczać się wysokim poziomem wygody, wentylacji oraz optymalnym kształtem. Zrezygnujmy raczej z częstego noszenia wysokich obcasów, butów, w których zwężają się czubki, czy po prostu za ciasnych. Niezmiernie ważne są również działania pielęgnacyjne, poprawiające krążenie, jak masaże, czy ćwiczenia. Profilaktyka może być wdrożona jednak najpóźniej w początkowej fazie choroby. W przypadku wystąpienia deformacji należy wdrożyć odpowiednie leczenie

Sposoby leczenia haluksów

Sposób leczenia występującej deformacji, zależy od stopnia jej nasilenia.

 • W przypadku wczesnych stadiów ( niewielkiego odchylenia pozycji palucha) zazwyczaj wprowadzane zostają specjalistyczne wkładki, które należy stosować na codzień. Działają one na podobnej zasadzie co aparaty ortodontyczne, korygując pozycję palucha. Ich stosowanie wiąże się jednak z pewnymi niedogodnościami i dyskomfortem. Wkładki ortopedyczne i stelaże ortopedyczne wykazują się znacznym cofnięciem objawów chorobowych, ich rezultaty są długotrwałe, jednak trzeba na nie długo czekać.
 • Kliny międzypalcowe mają podobne działanie i stosowane są naprzemiennie z wkładkami. Ich stosowanie wiąże się z takimi samymi rezultatami i wywołuje podobny dyskomfort.
 • Opaski, plastry,poduszki. Wykonane najczęściej z sylikonu, stosowane są w celu zminimalizowania objawów bólowych i otarć. Ich działanie ma charakter doraźny
 • Sprzęty do ćwiczeń -  leczenie wczesnych etapów odbywa się poprzez zastosowania ćwiczeń. Tu przydają się opaski rozciągające, piłeczki i inne podobne elementy. Można także wdrożyć rehabilitację fizjoterapeutyczną.

W leczeniu haluksów niezmiernie ważne jest wprowadzenie zasad profilaktyki, które uzupełniają działanie środku leczniczych.Ćwiczenia i odpowiednie obuwie jest tu podstawą.

W przypadku zaawansowanego stadium choroby, niezbędna jest konsultacja z lekarzem ortopedą, który zazwyczaj w takich przypadkach kwalifikuje nas na leczenie operacyjne. Dobranie optymalnej metody leczenia operacyjnego redukuje czas rehabilitacji do minimum. Zazwyczaj pełnie sprawności pacjent zyskuje po upływie 4-5 tygodni. Zabieg polega na nastawieniu kości palucha, a następnie jej usztywnieniu, poprzez zastosowanie gipsu, śrub i nitów. Wszystko zależy od indywidualnego stanu stopu każdego pacjenta. Niedogodności bólowe i dyskomfort mijają już po kilku pierwszych dniach.

pol pl Szyna Thomsena aparat na haluksy 179 6 HalluGo domowy sposób na haluksy.Opinie i Cena
Produkty pomocne przy haluksach

 

Produkty pomocne przy haluksach

 

Na rynku dostępnych jest wiele produktów ułatwiających poruszanie się osobom z problemami zwyrodnieniowymi. Wśród nich wyróżnić można te zmniejszające dolegliwości, te stosowane profilaktycznie oraz redukujące drobne patologie budowy stopy.

 • Profilaktyka - aparaty do ćwiczeń, opaski stabilizujące, osłony, przedmioty do ćwiczeń. Pomagają one otrzymać prawidłowy obraz budowy stopy oraz redukują drobne odchylenia od normy.
 • Leczenie - aparaty korygujące, stabilizatory, kliny, separatory, szyny. Pomocne są przy rehabilitacji nieoperacyjnych przypadków haluksa. Tu równiez stosowane są ćwiczenia.

Ostroga piętowa

Ostroga piętowa to kolejna przypadłość, z którą boryka się wielu z nas. Nieprzyjemna dolegliwość związana jest z występowaniem wyrostka kostnego w strukturze pięty. Jego obecność jest bardzo częsta i niestety zazwyczaj wiąże się z dolegliwościami bólowymi. Warto jednak podkreślić, że wbrew obiegowym opiniom, to nie sama pojawienie się wyrostka powoduje bóle, ale stan zapalny, który powstaje w jego obrębie. Jest on spowodowany nieprawidłowością w budowie struktury kości oraz ciągłym naciskiem na tę partię stopy. Tkanka miękka zostaje w ten sposób zdeformowana, a  niejednokrotnie również zniszczona. W obrębie tej właśnie tkanki powstają zapalenia. Leczenie ostrogi piętowej polega głównie na zmniejszeniu dolegliwości  bólowych i dyskomfortu.

Przyczyny ostrogi piętowej

Przede wszystkim nakreślić należy różnicę pomiędzy obiegową opinią powstawania bólu, a rzeczywistym jego źródłem. Wyrostek kostny sam w sobie nie jest bowiem źródłem bólu. Jego występowanie natomiast   spowodowane jest nadwyrężeniem, otarciami i  innymi działaniami na strukturę pięty. Wyrostek kostny  pojawiająca się struktura, która rozwija się poprzez zwapnienie wokół naturalnie występującego rozcięgna podeszwowego.  Nie ma możliwości zapobieżenia jego pojawieniu się, ani usunięcia. Rzeczywistą przyczyną pojawienia się dolegliwości jest stan zapalny pojawiający się w strukturze pięty. Tu niedbałość, nadwyrężanie stopy, otarcia, zbyt duży wysiłek i obciążenie, odgrywa największą rolę. Ze względu na obecność wyrostka tkanka miękka pięty jest bardziej wrażliwa, a tym samym podatna na ponowne zapalenia. Nadprogramowa tkanka kostna zwana też ostrogą jest efektem zapalenia i jego przyczyną. Jeśli mówimy więc o leczeniu należałoby je rozpatrywać w kontekście leczenia zapalenia i ewentualnych jego powikłań. Ma ono charakter doraźny, zaś sama ostroga jest strukturą, której nie ma możliwości "wyleczenia" w żaden mniej lub bardziej agresywny sposób.

Objawy występowania ostrogi piętowej

Mówiąc o ostrodze piętowej mówimy zarówno o rzeczywistym występowaniu narośli kostnej w obszarze pięty, jak i dolegliwościach bólowych mimo, że ich pochodzenie ma nieco inne źródło. Tym co przede wszystkim rzuca nam się w oczy to wyrostek pojawiający się w tylnej części pięty. Jego pojawienie się to długotrwały proces, który szybko zauważony może zostać zahamowany. Pojawienie się narośli kostnej wiąże się również z występowaniem zaczerwienienia i obrzęku. To oczywiste objawy, które wiązać należy z ostrogą. Gdy mówimy jednak o bólu i dyskomforcie jego przyczyny nie są już tak oczywiste. Warto jednak skojarzyć te dwa elementy i przypisać je do siebie. Wówczas bowiem ich leczenie przynosi lepsze rezultaty.

Sposób przeciwdziałania

Ostrogi piętowe pojawiają się przez nieprawidłowe uprawiania sportu, noszenie zbyt ciasnych butów i uszkodzeniach mechanicznych. Czynniki, które sprzyjają pojawianiu się ostrogi to również nadwaga i brak dbałości  o skórę stóp. Przeciwdziałanie powstawaniu tej choroby wiąże się zatem z prowadzeniem zdrowego trybu życia, który ogranicza możliwość wystąpienia nadwagi. Zmniejszenie nacisku na stopy to zawsze dobry pomysł! Kolejnym czynnikiem ograniczającym możliwość występowania tej przypadłości jest rozgrzewka przed treningiem. Bez względu na dyscyplinę, jaką zamierzamy uprawiać, rozgrzanie mięśni i stawów również w okolicy stóp jest bardzo ważne. Pamiętajmy także o odpowiednim obuwiu, nie tylko podczas treningu, ale i na codzień. Wygodne buty, dobrze dopasowane, pozwalające stopie oddychać, eliminują ryzyko występowania wielu chorób. Koniecznie tez starajmy się aby stopy nie były ściśnięte i miały możliwość odpoczynku.

Sposoby leczenia ostrogi piętowej

Leczenie tego typu przypadłości odbywa się wieloetapowo i  o ile nie można tu mówić o pozbyciu się ostrogi, to już w kwestii eliminacji dolegliwości szacuje się wysoki współczynnik skuteczności terapii.

 1. Wyuczenie prawidłowych nawyków uprawiania sportu, noszenia obuwia, dbania o stopy. Zasady profilaktyki są niezmiernie ważne w celu wyleczenia stanu zapalnego.
 2. Leczenie przewlekłego stanu zapalnego za pomocą niesterydowych środków przeciwzapalnych.
 3. W skrajnych przypadkach stosowane jest ostrzykiwanie miejsca sterydami.
 4. Fizjoterapia połączona ze stosowaniem różnego rodzaju wkładek.
 5. Leczenie dolegliwości bólowych przez zastosowanie preparatów przeciwbólowych, najczęściej w postaci maści lub tabletek.

Zabiegi operacyjne nie są tu stosowane bowiem przynosiły one zbyt dużo zagrożeń, a efekty w wielu przypadkach były znacznie gorsze niż w początkowym stanie chorobowym.

Produkty pomocne przy ostrodze piętowej

Najczęściej stosowanymi produktami przy występowaniu dolegliwości związanych z ostrogą piętową są :

 • wkładki- amortyzują one piętę, w taki sposób, aby jej podrażnienie było wykluczone. Zmniejszenie uszkodzeń mechanicznych redukuje zapalenie i możliwość jego występowania
 • stabilizatory - stosowane są w celu utrzymania efektu rozciągnięcia mięśni. Po ćwiczeniach, po fizjoterapii zesztywnienie stopy jest mniejsze, a stabilizatory stosowane na noc pomagają uniknąć ponownego zesztywnienia.
 • Opaski żelowe - pomocne przy redukcji bólu
 • Piłki, woreczki- elementy pomocne podczas ćwiczenia mięśni stopy

Bez względu na rodzaj przypadłości, z którą obecni musimy się borykać, pamiętajmy, że to od naszej chęci i determinacji zależy, czy i kiedy się jej pozbędziemy. Stosując się do zaledwie kilku zasad możemy bowiem poradzić sobie z nią sami, jeśli jednak stopień rozwoju jednostki chorobowej jest bardzo zaawansowany, konieczna jest wizyta u lekarza. Tylko doświadczony ortopeda może dać nam gwarancję wyleczenia i realnie ograniczyć ryzyko nawrotu. Wszelkie problemy związane ze zdrowiem stóp należy brać na poważnie, bowiem ich bagatelizowanie może doprowadzić do znacznie gorszych schorzeń, a nawet amputacji.

Haluksy i ostroga piętowa to schorzenia, które dotykają coraz większą populację osób  i coraz młodsze osoby. Brak dbałości i wiedzy na temat zdrowia stóp jest czynnikiem, który generuje coraz więcej przypadków drastycznych. takich , z którymi nie można sobie poradzić na własną rękę i są prawdziwym wyzwaniem dla lekarzy specjalistów. Zarówno haluksy jak i ostrogi to mechaniczna deformacja, której warto zapobiegać, dlatego w tym wypadku edukacja jest bardzo pomocna. Młode pokolenia powinny znać ryzyko zaniedbań i wychodzić im naprzeciw, a rodzice powinni zadbać o ich dobro przekazując pozastawową wiedzę. Zadowolony pacjent to poinformowany i zdrowy pacjent!

mainarticle3 10 HalluGo domowy sposób na haluksy.Opinie i Cena
Haluksy domowe sposoby

Haluksy domowe sposoby

Piękne stopy to ozdoba każdej kobiety. Niestety czasami nie wystarczy wykonanie perfekcyjnego pedicure, aby nasze stopy wyglądały atrakcyjnie. U niektórych osób na stopach pojawiają się nieestetyczne deformacje, garby kostne zlokalizowane wokół palucha.  Wbrew pozorom duża grupa kobiet boryka się z bardzo bolesną dolegliwością, jaką są haluksy.

Hallux valgus jest najczęstszą deformacją stóp, z szacowaną częstością występowania 23% do 35%. Powoduje  pojawienie się garbu kostnego na środkowej krawędzi stopu, przekrzywieniu palców. Taka deformacja stawu wywołuje  ból oraz dyskomfort podczas chodzenia. Nieoperacyjne leczenie może łagodzić objawy, ale zazwyczaj nie koryguje deformacji palca. Chirurgia jest wskazana, jeśli ból utrzymuje się.

Skąd biorą się haluksy?

Schorzenie stóp zwane haluksami nie pojawia się z niczego. Miewa podłoże genetyczne, jednak najczęściej przyczyną jest noszenie złego obuwia. Za ciasne, źle wyprofilowane lub zbyt wysokie w przypadku kobiet. Ich też dotyczą najczęściej. Im wyższy but, zwłaszcza z przodu tym gorzej dla stopy. Układa się ona nienaturalnie powodując deformację dużego palca oraz stany zapalne i podrażnienia skóry, prowadzące do bólu w trakcie chodzenia. Na stan ten należy reagować, aby uniknąć powikłań.

Jak można w prosty sposób scharakteryzować halluks?

Większość osób chorych mówi, że jest to guzek, zgrubienie, które jest bardzo bolesne i znajduje się po przyśrodkowej stronie pod spodem palucha. Natomiast do najczęstszych objawów należą:

•        Paluch zaczyna nachodzić na inne palce.

•        Ograniczenie zakresu ruchu palucha oraz związany z tym ból.

•        Stan zapalny kaletki maziowej jest przyczyną bólu, występuje obrzęk oraz zaczerwienienie I kości śródstopia.

•        Uczucie pieczenia pod paluchem

•        Problem z chodzeniem

•        Zmieniony wygląd stopy, jest zniekształcona.

Przyczyn powstawania halluksów może być wiele, ale najczęstszą, którą się wymienia, jest nieodpowiednie obuwie. Najczęściej halluksy powstają w wyniku noszenia butów na wysokim obcasie, za wąskich, uciskających stopy oraz za małych. Ze statystyk zwyrodnienie to częściej występuje u kobiet niż u mężczyzn. Wytłumaczenie może być takie, iż kobiety mają słabszą konstrukcję stawowo- więzadłową oraz noszeniem różnych typów obuwia. Mitem jest to, iż halluksy przypisuje się tylko kobietom starszym. U wielu nastolatek również występuje ten problem, a przyczyną nie muszą być wcale buty na wysokim obcasie, ale genetyka, czyli przekazywanie z pokolenia na pokolenie.

Jakie mogą być jeszcze inne czynniki poza genetyką sprzyjające deformacji?

•   Otyłość

•   Zaburzenia równowagi mięśniowej oraz osłabienie aparatu więzadłowego stopy

•   Występowanie płaskostopia poprzecznego

•   Tryb życia oraz wykonywany zawód

Do największej grupy ryzyka możemy zaliczyć osoby, które w ciągu dnia spędzają wiele godzin w pozycji stojącej.

Objawy palucha koślawego

Do najważniejszych objawów haluksów należy odginanie się dużego palca do wnętrza stopy. Zaczyna on uciskać sąsiedni palec, a dodatkowo jego odchylenie jest przyczyną deformacji kości oraz jej wystawania.

Niedostateczna pielęgnacja stóp oraz brak dbałości o dostosowanie obuwia noszonego, na co dzień do rozmiarów stopy, doprowadza do ciężkich deformacji kości stopy. Najpopularniejszymi skrzywieniami stopy są haluksy określane również nazwą koślawego palucha.

Przypadłość ta występuje u osób, które długotrwale obarczają stopy: zbyt obcisłym obuwiem, zwłaszcza w miejscach, gdzie mieszczą się palce stopy; zwiększoną pracą wynikającą z przeciążenia stóp w przypadku nadwagi osoby cierpiącej na haluksy; zbyt intensywnymi ćwiczeniami fizycznymi np. w przypadku nauki baletu; nadmiernego wysiłku stóp uwarunkowanego długogodzinnym staniem np. wykonując stojącą pracę zawodową. Objawem haluksa jest garb kostny przy paluchu stopy. Powstałe zgrubienie jest podatne na otarcia i urazy. Może w efekcie doprowadzić do powstania kaletki tj. woreczka wypełnionego mazią stawową, bolesnego w trakcie uciskania i jeszcze bardziej utrudnić chodzenie. Zaawansowaną postać haluksów trzeba leczyć operacyjnie.

Kto może mieć haluksy?

Haluksy rozwijają się przez jakiś czas. Powodują otarcia, zgrubienia i deformacje. Posiadają je zazwyczaj kobiety, ze względu na słabszą niż u mężczyzn budowę układu więzadłowo-torebkowego stóp. Łatwiej im też nabawić się schorzenia często nosząc buty na wysokim obcasie. Wiele z obecnych typów obuwia ma nie tylko wysokie obcasy, ale i podwyższenie z przodu. Sprzyja to deformacjom stopy przez jej uciskanie w rejonie śródstopia. Duży palec zaczyna zachodzić na pozostałe, a jego kość zaczyna wystawać.

Uważaj na obuwie!

Chociaż zauważa się przyczynę haluksów również w genach, za ich powstawanie odpowiedzialne jest przede wszystkim obuwie. Za małe, źle dobrane, uciekające i przede wszystkim – wysokie. Ostatnie jest domeną przede wszystkim kobiet. Im wyższe obcasy posiada tym gorzej, ponieważ utrzymuje stopę w nienaturalnej pozycji. Palce są uciskane i wykrzywiane w nienaturalną pozę. Dodatkowo, jeśli prowadzi się tryb stojący np. pracuje się w wysokich butach, jest to prawie w stu procentach gwarancja powstania haluksów i urazów śródstopia.

Operowanie i leczenie Haluksów

W przypadku, kiedy haluksy są na tyle duże, iż nie istnieje inna możliwość ich leczenia, jak tylko leczenie operacyjne koślawego palucha, to wówczas przede wszystkich należy przygotować się do zabiegu. pierwszej kolejności chory musi wykonać szereg badań pozwalających na ocenę ogólnego stanu zdrowia pacjenta oraz stanu jego chorej stopy. Niezbędnym w tej kwestii jest wykonanie zdjęcia rentgenowskiego chorej stopy. To na jego podstawie lekarz prowadzący (chirurg) wybierze najodpowiedniejszą metodę operacji. Dobiera się ją indywidualnie dla pacjenta. Jej dobór decyduje o niepojawieniu się haluksów w przyszłości (oczywiście, jeśli pacjent będzie przestrzegał wszystkich zaleceń lekarskich).

Leczenie operacyjne haluksów to wybór z pośród kilku metod zabiegu operacyjnego. Metoda Chevron polega na przecięciu pierwszej kości śródstopia dwoma cięciami. Oba mają miejsce w okolicach głowy I kości śródstopia i są przeprowadzane pod kontem 800, w kształcie litery V. W ten sposób uzyskuje się kawałki kości, które przesuwa się w odpowiednie miejsca, aby ustabilizować stopę i przywrócić jej zdrowy wygląd. Po tzw. nastawieniu I kości śródstopia wykonuje się kontrolne zdjęcie RTG. Jeśli wszystko jest dobrze kości skręca się śrubami, aby nie przesuwały się. Po okresie rekonwalescencji śruby usuwa się.

Metoda Scarf polega na wykonaniu nacięcia I kości śródstopia, które kształtem przypomina dużą, odwróconą literę Z. Zabieg ten jest klasyczną formą plastyki tkanek miękkich. Lekarz przeprowadzający go po wykonaniu nacięcia przemieszcza elementy kości śródstopia i dopasowuje je do siebie, w celu nadania prawidłowego kształtu dla kości stopy. Prawidłowe nastawienie kości potwierdza się zdjęciem RTG, a następne zespala kości śrubami. Są one na czas tymczasowy, aż do naturalnego zespolenia się kości tzw. ich zrostu.

Metoda Akina zwana też osteotomią Akina to zabieg, który może być wykonywany, jako samodzielny zabieg lub zabieg uzupełniający osteotomię I kości śródstopia. Ma on zastosowanie w przypadkach złego ustawienia policzka bliższego palucha. Podczas operacji tej wycina się z policzka bliższego palucha klin kostny, w następnie po wykonaniu zdjęcia rentgenowskiego zespala powstałą przestrzeń śrubami ortopedycznymi. Metoda Ludloff zakłada skośne przecięcia I kości śródstopia, dopasowaniu odłamków kości do siebie w celu zlikwidowania haluksów oraz w fazie końcowej zespolenie kości śrubami.

Likwidacja haluksów to zbieg operacyjnym wymagający przygotowania się do niego tak samo, jak w przypadku innych operacji. Pomimo wskazań do zabiegu, w przypadku osoby z haluksem, nie mogą, zatem wystąpić żadne przeciwwskazania do zabiegu. Głównymi z nich jest niekontrolowana cukrzyca, infekcje skóry, zły przepływ krwi w naczyniach znajdujących się w kończynach dolnych, ogólny zły stan zdrowia pacjenta uniemożliwiający zastosowanie znieczulenia miejscowego.

cwiczenia korekcyjne na haluksy paluch koslawy 3669335 HalluGo domowy sposób na haluksy.Opinie i Cena

Nieoperacyjne leczenie haluksów

Valgomed korektor na haluksy

Halluksy jak większość chorób zwyrodnieniowych powstaje poprzez nasze zaniedbanie lub bardzo małą wiedzę. Zwyrodnienie to, jakim są halluksy, jest dolegliwością dotyczącą naszych stóp. Charakteryzuje się koślawością palców lub kości stopy. Mamy kilka rodzai deformacji stóp: palce młoteczkowate, bunionette, czyli koślawość V kości śródstopia oraz najczęściej występujący paluch koślawy, czyli halluks.

Schorzenie to powstaje przez długi okres, bardzo często nawet nie zauważa się tego procesu.  Pierwszym objawem, jaki możemy zauważyć, jest to, iż nie możemy dopasować buta, później zaczynają się lekkie bóle po wewnętrznej stronie stopy. Dolegliwości te często prowadzą do tego, że starając się uniknąć bólu, zaczynamy chodzić na zewnętrznej stronie stopy. Z kolei to prowadzi do jeszcze większych deformacji stopy. W większości przypadków dotyczy to kobiet, ale coraz częściej problem ten dotyka również mężczyzn.

Co zrobić wobec tego w sytuacji, kiedy wystąpią pierwsze symptomy powstawania halluksów?

Warto wówczas zacząć dbać o własne stopy, tak naprawdę słuchać ich, jeśli odmawiają posłuszeństwa. W tym celu powstał idealny separator wykonany z hipoalergicznego silikonu o nazwie Valgomed.

Valgomed może być wykorzystywany zarówno w początkowym, jak i bardziej zaawansowanym stopniu deformacji stopy.

Jakie możemy wymienić zalety produktu Valgomed?

Separator Valgomed jest elastyczny i zapewnia całodobowe używanie, nie ograniczając przy tym ruchu np. przy chodzeniu, bieganiu, czy jeździe na rowerze. Jest to bardzo duży plus, gdyż inne tego typu produkty, mogą być zakładane tylko na noc, kiedy stopa jest w spoczynku. Jednak tego typu noszenie daje mniejsze rezultaty, dlatego Valgomed został tak skonstruowany, aby wygodnie mógł być wykorzystywany również w ciągu dnia. Niezwykle istotnym atutem jest możliwość używania tego separatora z każdym rodzajem obuwia.

Ponadto do zalet separatora Valgomed można zaliczyć:

Układa stopę w sposób prawidłowy, czyli zgodnie z anatomią człowieka

Nie powoduje alergii

Bardzo łatwy w utrzymaniu, wystarczy umyć w letniej wodzie i dokładnie wytrzeć

Hamuje dalszy rozwój halluksów

Skutecznie likwiduje ból podczas chodzenia

Odciąża staw, dzięki czemu nie dochodzi do stanu zapalnego oraz powstawania odcisków

Ściśle przylega do stopy, dzięki temu jest niewidoczny

Nadaje się zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Instrukcja użycia Valgomed:

Separator Valgomed umieszcza się w prosty i wygodny sposób. Wystarczy nałożyć go pomiędzy pierwszy, a drugi palec stopy i mocno ścisnąć separator na paluchu. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt, należy korzystać z separatora od 6 do 10 godzin dziennie. Pierwsze zmiany zauważysz już po 10- 14 dniach stosowania.

Warto zasięgnąć opinii innych nabywców produktu Valgomed.

Bartek

Dobrze działają, można nosić prawie cały dzień. Mieszczą się w butach. Zalety to jakość oraz wygląd (separator jest niewidoczny, dlatego nie wstydzę się go nosić).

Anna

Separator Valgomed spełnia w 100% oczekiwania klienta. Jest doskonale wyprofilowana, powstała z dobrze dopasowującego się do stopy sylikonu. Nie przeszkadza w poruszaniu się, a przy tym spełnia swoją funkcję. Bardzo polecam, super produkt!

Mariola

Jestem z zawodu kosmetyczką i w związku z tym zauważyłam, że wiele kobiet przychodzących do mojego gabinetu ma haluksy. Pytają się, co mają zrobić z tymi halluksami, bo komu pokażą pedicure skoro, mają takie stopy i muszą zakładać pełne obuwie. Moja przyjaciółka podpowiedziała mi, abym poleciła separator Valgomed. Moje klientki sobie chwalą ten produkt, a ich stopy są dla mnie reklamą. Polecam

Hallu Motion na haluksy

Produkty takie jak, Hallu Motion pozwolą Ci usunąć haluksy lub zahamować ich powstawanie, jeśli znajdujesz się w grupie ryzyka. Nowoczesna technologia wykorzystana przy konstrukcji HalluMotion pozwala szybko i bez bólu pozbyć się palucha koślawego, czyli haluksa.

Hallu Motion to korektor, który pozwala przywrócić prawidłowe ułożenie stawów i kości w stopie. Dzięki temu możliwe jest cofnięcie deformacji i odzyskanie zdrowego kształtu stopy. Stabilizacja haluksa pozwala wyeliminować  deformacje oraz ból i dyskomfort, które się z nią wiążą. Stosowanie aparatu korekcyjnego Hallu Motion jest bardzo proste. Każde opakowanie produktu zawiera parę 2 sztuki korektora, dlatego terapia można równoległe prowadzić na obu stopach.

- Hallu Motion eliminuje obrzęki i ból w ciągu 14 dni

- Aparat redukuje liczbę otarć nawet o 70%

- Przywraca prawidłowe ułożenie stopy

- Bezoperacyjnie zwalcza haluksy

Jak działa aparat Hallu Motion?

Regularne stosowanie Hallu Motion pozwala zniwelować garb kostny, zwany haluksem.  Aparat ustawia paluch we właściwym położeniu względem stopy, dzięki czemu zwalcza stany zapalne i otarcia. Hallu Motion stymuluje mikrokrążenie, przyspieszając regenerację uszkodzonych tkanek. Dodatkowo stopniowo przywraca utracony zakres ruchu stawu skokowego, zwalczając sztywność palucha. Hallu Motion to korektor przeznaczony do noszenia w ciągu dnia. Możesz bez przeszkód dopasować go do swojego ulubionego obuwia. Podczas noszenia Hallu Motion należy pamiętać, aby stopniowo zwiększać napięcia paska ściągającego.

Hallu Motion jest jednym z najmocniej rekomendowanych aparatów korygujących haluksy. Pozwala uzyskać doskonałe efekty w bardzo krótkim czasie. Jego specjalna konstrukcja pozwala cofnąć deformację i przywrócić komfort ruchu.  Wiele osób, które stosowały Hallu Motion uniknęły operacji i blizn. Aparat może być stosowany także profilaktycznie przez osoby, które są genetycznie obarczone pojawieniem się haluksów. Korektor Hallu Motion można kupić tylko w Internecie, ale bardzo ważne jest to, aby nie dokonywać zakupów na serwisach społecznościowych, portalach aukcyjnych. Oferowane tam produkty są w dużo niższych cenach, niestety bardzo często to podróbki. Zakup Hallu Motion najlepiej jest dokonywać na stronach autoryzowanych przez producenta.

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 448 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz