Jak uczenie się języka obcego : pięć najczęstszych błędów

Jak uczenie się języka obcego : pięć najczęstszych błędów

Jak uczyć się języka obcego?

Jeżeli chodzi o uczenie się nowego języka, wszyscy zgadzają się; nigdy nie jest łatwe – ale to jest o wiele trudniejsze, jeśli wpadniesz w te pięc typowych pułapek, mówi Anne Merritt. To mit, że inteligentni ludzie są najbardziej utalentowani do nauki języków obcych. To na pewno nie zaszkodzi, zwłaszcza, gdy uczeni osoby z natury posiadają arsenał strategii uczenia się.

Jak uczenie się języka obcego : pięć najczęstszych błędów

Słuchanie jest umiejętność porozumiewania się, że używamy najczęściej w codziennym życiu, ale to może być trudne w praktyce, chyba że mieszkasz w innym kraju albo uczęszczasz na intensywne kursy językowe. Rozwiązaniem  nauczyć się języka obcego, w ten sposób? Znajdź muzykę, podcasty, programy telewizyjne oraz filmy w drugim języku, i słuchać, słuchać, słuchać, tak często jak to możliwe. 

  • Brak ciekawości

Jak uczenie się języka obcego : pięć najczęstszych błędów.Gdy uczysz się języka, postawa może być kluczowym czynnikiem pomyślnej nauki. Niektórzy lingwiści badali postawę w nauce języka w Quebecu i Kanady w latach 70 -tych, kiedy napięcia między anglojęzyczni i frankojezycznych były wysokie. Badanie wykazało, że Anglicy, którzy mieli uprzedzenia wobec francuskojęzycznych Kanadyjczyków często mieli niewielki wynik w nauce języka francuskiego, nawet po studiach francuskiego przez lata jako przedmiotu obowiązkowego w szkole.

  • Nieelastyczny sposób myślenia

Lingwiści odkryli, że studenci, którzy z trudem tolerują dwuznaczności, zwykle mają problemy z nauką języków obcych.

Rodzaj studenta, który widzi nowe słowo i używa słownika zamiast zgadywać znaczenia z kontekstu może czuć się zestresowany i zdezorientowany w intensywnym kursie językowym. W końcu mógł opuścić studia lingwistyczne, ponieważ z wielkim poczuciem frustracji. I postawę umysłu, która jest trudna do uzyskania, ale niektóre małe ćwiczenia mogą pomóc. Znajdź utwór lub tekst w języku, którego się studiuje i praktykuje zrozumieć ideę, że chce transmitować, nawet jeśli nie wiem, jakieś słowa.

  • Unikalna metoda

Niektórzy uczniowie czuja się bardziej komfortowo z działalnością słuchania i powtarzania laboratorium językowego lub podcastu. Inni potrzebują książkę gramatyki  żeby dokonać język zrozumiały. Oba te podejścia mają rację, ale to nie jest dobrze polegać na tylko jednej z nich.

Jak uczenie się języka obcego : pięć najczęstszych błędów “ Udowodniono, że gdy chodzi o sposoby jak nauczyć się języka obcego, uczniowie języka, które wykorzystują różne metody mogą rozwijać różne umiejętności i zobaczyć to samo pojęcie wyjaśnione na różne sposoby, Ponadto, odmiana może być dozwolona, aby nie utknąć w jednej metodzie uczenia się.

  • Strach

Jak uczenie się języka obcego : pięć najczęstszych błędów.Nie ma znaczenia, ile dana osoba wie jak napisać tekst w języku obcym lub koniugacji czasownika lub zakończyć test słownictwa. Aby dowiedzieć się, poprawić i prawidłowo używać języka obcego, trzeba mówić. Jest to etap, w którym uczniowie mogą się zamknąć i pozwolić nieśmiałości i niepewności ukryć ich ciężką pracę. W kulturze Wschodniej, gdzie aby uniknąć wstydu jest bardzo silną wartością społeczną, nauczyciele angielskiego często skarżą się, że uczniowie, pomimo wielu lat nauki języka angielskiego, po prostu nie mówią. Zbyt boją popełniania błędów gramatycznych i wymowę w której można się zawstydzić. Zobacz tez artykul ling fluent opinie

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 448 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz