Jak wykonać masaż twarzy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Masaż twarzy pobudza skórę i działa na nią odprężająco, dlatego zaleca się jego wykonanie rano i wieczorem. Te dwa rodzaje masażu powinny się od siebie różnić, dlatego poniżej informacje na temat tego, jak wykonać masaż twarzy rano a jak wieczorem.

Poranny masaż twarzy

Po umyciu i osuszeniu skóry ręcznikiem nałóż na dłonie krem, który szybkimi ruchami należy nałożyć na twarz. Rozpoczynamy od skóry szyi, przechodząc okrężnymi ruchami ku górze. Na wysokości policzków opuszkami palców przesuwamy się w kierunku uszu, następnie okrążamy oczy od środka oka przez łuk brwiowy do jego zewnętrznej części i ponownie, tym razem dołem do wewnętrznej części oka. Pamiętajmy, że skóra wokół oczu jest bardziej delikatna niż w innych partiach twarzy, dlatego masaż powinien być także delikatniejszy. Masaż wokół oczu dobrze jest wykonywać dwoma palcami: wskazującym i środkowym. Po masażu polegającym na okrążaniu oczu, wykonać można drugi, polegający na lekkim uciskaniu skóry. Zabieg ten z pewnością poprawi wygląd skóry wokół oczu, ale także zapobiegnie powstaniu opuchlizn występujących często w postaci tak zwanych „worków”.

Kiedy poczujemy, że masowanie sprawia opór należy dodać odrobinę kremu. Jeśli nasza skóra jest sucha, do kremu możemy dodać kilka kropel olejku migdałowego lub obecnej w każdym domu oliwy z oliwek. By skóra nabrała blasku w trakcie wykonywania masażu zalecane jest delikatne jej podszczypywanie w kierunku od dołu do góry.

Wieczorny masaż twarzy

wieczorny masaż to zapowiedź dobrze przespanej nocy po dniu pełnym wrażeń. Wieczorną porą mamy więcej czasu dla siebie, dlatego przeznaczmy na wykonanie masażu 10-20 minut. Powinien być on poprzedzony wykonaniem peelingu, jednak to, co konieczne, to umycie twarzy, szyi i dekoltu i delikatne ich osuszenie ręcznikiem. Teraz wystarczy przyjąć wygodną pozycję, może być stojąca lub siedząca. Do kremu dodajemy witaminową ampułkę (A+E), kilka kropel oliwy z oliwek lub olejku migdałowego.
Krem należy zaaplikować na dekolt, szyję i twarz. Podobnie, jak podczas masażu porannego wędrujemy od dołu do góry. Początkowo delikatnie masujemy, następnie masaż intensyfikujemy ugniatając, oklepując i podszczypując skórę.

Dotarłszy do twarzy okrężnymi ruchami obu rąk masujemy brodę od środka w kierunku uszu. Przechodząc w górę nie zapominajmy także o masażu ust, także ruchami okrężnymi. Do masażu oczu możemy wykorzystać krem pod oczy, który stosujemy. Miejsce to masujemy tak, jak podczas masażu porannego: od środka oka, łuk brwiowy, zewnętrzna część oka, dolna powieka i ponownie środek oka. Ukojenie i odprężenie przyniesie delikatne uciśnięcie opuszkami palców wewnętrznych kącików oczu. Będąc w okolicy czoła należy masować je ruchami od środka na boki lekko ku górze.

Wieczornemu masażowi powinna towarzyszyć miła atmosfera, dlatego zadbaj, by nie zabrakło aromatycznych świec, które wprowadzą pozytywny nastrój czy relaksacyjnej muzyki. Sama zresztą wiesz, co wprawia Cię w błogi stan i to właśnie niech towarzyszy Twojemu codziennemu wieczornemu masażowi. Masaż twarzy film:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz