Jęczmień – opinie

Jęczmień – opinie

zielony jęczmień Jęczmień – opinieKorzyści zdrowotne wynikające z jęczmienia

Korzyści zdrowotne wynikające z trawy jęczmiennej obejmują zwolnienie z wrzodziejących zapaleń jelita grubego, zapobiega i leczy raka, wzmocnienie układu odpornościowego, oczyszczanie i detoksykacja organizmu, ochrona przed promieniowaniem i uszkodzeniem komórek, zdolność do walki z nałogiem i regenerację uszkodzonych komórek i tkanek. Utrzymuje zdrową skórę, równowagę kwasowo-alkaliczną, wywiera wpływ na cały organizm.

Odkrywca Jęczmienia twierdzi, że  to “najlepszy fast food natury” przypisując do niego składniki odżywcze i korzyści wielowymiarowe które były również powodem jego popularności wśród starożytnych Greków i Rzymian. Poza tym, że stosuje się jako paszę dla inwentarza żywego, jęczmień ostatnio zyskuje dużą popularność na całym świecie, dzięki jego zdolność do leczenia szerokiego zakresu chorób. Polecamy tez srodek ktory ma garcinie cambogie i mozna go znalezc tutaj.

Wartości odżywcze jęczmienia.

Jęczmień jest wielo odżywczym super food załadowanym takimi witaminami jak: witamina A, witamina B1 (tiamina), witamina B2 (ryboflawina), witamina B3 (niacyna), witamina B6, kwas foliowy, witamina C (kwas askorbinowy), witamina E (alfa-tokoferol) i witamina K (filochinon). Zawiera mnóstwo elektrolitów, takich jak magnez, fosfor i potas, wraz z innymi minerałami, takimi jak cynk, żelazo, wapń. Jęczmień jest również bogatym dostawcą silnych przeciwutleniaczy i niezbędnych aminokwasów. Jęczmień dostarcza cennego błonnika do organizmu i nie oferuje żadnego szkodliwego cholesterolu.

Korzyści zdrowotne wynikające z jęczmienia.

Jęczmień może być spożywany jako sok, uzyskiwany z kiełków zbóż trawiastych lub w postaci zielonego proszku uzyskiwanego przez  suszenie rozpyłowe trawy jęczmienia. Przynosi ulgę w takich warunkach zdrowotnych jak:

Moc przeciwutleniacza: Jęczmień posiada imponujące bogactwo antyoksydantów. W połączeniu z witaminą E i beta-karotenem, jęczmień jest najsilniejszym dostawcą zdrowych  enzymów dysmutazy nadtlenkowej co pomaga neutralizować działanie wolnych rodników, które są wytwarzane w procesie przemiany energii. Dzięki temu zapobiega rozwojowi szerokiej gamy chorób powodowanych przez stres oksydacyjny.

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego: Jęczmień jest cenny w leczeniu wrzodziejącego zapalenia jelita grubego; przypisując jego stymulujący wpływ na występujące w jelitach przyjazne bakterie. To pomaga w łagodzeniu stanu zapalnego i innych objawów towarzyszących w wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego poprzez redukcję prowokacyjnych chemikaliów w jelicie. Jęczmień pomaga również zrównoważyć  płynność w jelicie i eliminuje nagromadzone toksyny z organizmu.

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 448 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz