Kiedy masz zbyt niski poziom testosteronu?

W ostatnich latach, Spyros Mezitis, MD, PhD, znalazł się mówić do wielu pacjentów bardziej męski z niskim poziomem testosteronu, diagnoza, która twierdzi, że jest coraz bardziej powszechne. “Coraz więcej mężczyzn są coraz starsi, a ludzie są bardziej otwarci na rozmowy o zaburzenia erekcji,” Mezitis, endokrynolog z Lenox Hill Hospital w Nowym Jorku, mówi. Z jednej strony, wyższa niska diagnoza testosteron jest napędzany przez starzenie się społeczeństwa, mniej napiętnowania i dokładniejszych badań. Ale jest jeszcze inny powód, dla którego ludzie są z urzędu Mezitis “dla testu testosteronu.”Mężczyźni są bombardowani przez media, kampanie reklamowe – ‘? Czy nie czują się dobrze poradzić się lekarza niski poziom testosteronu,'” mówi. Pochodzą one mówiąc czują się zbyt zmęczony, słaby, przygnębiony, i którzy utracili popęd płciowy – wszystkie typowe objawy spadku testosteronu.

Co to jest i dlaczego testosteronu spada?

Testosteron jest hormon. A “, co stawia włosy na piersi mężczyzny. I “siłą jego pożądania seksualnego. W okresie dojrzewania, testosteron pomaga w budowaniu mięśni człowieka, pogłębia jego głos i zwiększa rozmiar penisa i jąder. W dorosłym życiu, utrzymuje mięśnie i kości silnego człowieka i zachowuje swoje zainteresowanie seksem. W skrócie, jest to, co czyni człowieka człowiekiem (przynajmniej fizycznie) .Po 30 lat, większość ludzi zaczynają odczuwać stopniowy spadek testosteronu. Spadekpożądania seksualnego czasem towarzyszy spadek testosteronu, co powoduje wiele ludzi błędnie uważa, że ich utrata zainteresowania seksem jest po prostu ze względu na starzenie się. “Niektórzy mówią, że to jest po prostu częścią starzenia się, ale jest to błędne,” mówi Jason Hedges, MD, PhD, urolog z Uniwersytetu Oregon Health i Nauki w Portland. Stopniowy spadek testosteronu nie może wyjaśnić niemal całkowity brak zainteresowania seksem, na przykład. A Zabezpieczenie dla pacjentów, którzy są w ich 20s, 30s, 40s i na początku i które mają problemy z erekcją, inne problemy zdrowotne mogą być większym problemem starzenia.

Niski poziom testosteronu: Jak niski jest zbyt niska?

Dolna część całkowitego testosteronu w prawidłowym zakresie od człowieka jest około 300 ng na decylitr (ng / dl). Górna granica wynosi około 800ng / dl drugie laboratorium.Wynik poniżej normalnego w teście krwi może być spowodowana przez szereg warunków, takich jak: Injury jąder rak jądra lub leczeniu raka jądra zaburzeń hormonalnych zakażonych HIV / AIDS, przewlekła choroba wątroby lub nerek, cukrzyca typu 2 otyłość niektóre leki i warunki genetyczne mogą również obniżyć wynik testosteron mężczyzny. Starzenie się nie przyczynia się do niskich wyników. W niektórych przypadkach, przyczyna jest nieznana. Niski wynik nie zawsze przekłada się na objawach, Mezitis mówi “, ale często okazuje się, że coś jest, gdy widzimy dziesiątki 200 lub 100 ng / dl.” Zabezpieczenie zgadza i ostrzega, że nawet jeśli ktoś nie ma objawów, może być dobrze poinformowani na leczenie. niskie wyniki testosteronu często prowadzi do spadku gęstości kości, co oznacza, że kości stają się bardziej kruche i bardziej podatne na uszkodzenia. “To jest coś, co chciałbym mieć rozmowę o” mówi Hedges. “Problemy gęstości kości nie zawsze są oczywiste.”

 

 

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 448 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz