Kosmetyki z konopi

Skóra z problemami wymaga zastosowania odpowiednich kosmetyków, w tym maści oraz kremów. Wie o tym marka CutisHelp, która wypuściła na rynek serię emolientów wykonanych na bazie oleju konopnego. Linia kosmetyków z konopi dedykowana jest osobom, których skóra nadmiernie się łuszczy, swędzi, pęka lub wykazuje inne objawy alergiczne.

Konopie, wbrew ogólnie przyjętym opiniom, są roślinami korzystnie wpływającymi na nasze zdrowie. Olej konopny wykorzystywany jest od wieków w medycynie ludowej do łagodzenia schorzeń skóry o rozmaitym podłożu. Jego skład, a w tym substancje czynne, łagodzi stany zapalne, regenerując i odżywiając skórę. Olej konopny powstrzymuje także uczucie świądu, który w alergii jest trudny do wyeliminowania.
Kosmetyki z konopi marki CutisHelp zawierają wysoką ilość bioaktywnego oleju z konopi siewnych, stąd stanowią naturalne źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych wykazujących działanie regenerujące, przeciwzapalne, antyoksydacyjne i antyseptyczne.
Emolienty marki CutisHelp nie zawierają substancji halucynogennych.

Historia oleju konopnego

Konopie siewne to rośliny zielne uprawiane już w trzecim tysiącleciu p.n.e. między innymi w Chinach, Azji czy Indiach. Z rośliny tej wytwarzano między innymi płótno, z którego już w starożytnym Egipcie szyto odzież czy żagle.
Olej z tej rośliny zaś wykorzystywano w medycynie ludowej do zwalczania problemów skórnych. Olej konopny bowiem doskonale łagodzi stany zapalne, regeneruje i odżywia skórę, wobec czego jest idealnym produktem do wykorzystania w kosmetyce i farmakologii. Warte podkreślenia jest to, iż roślina ta zawiera wiele cennych substancji czynnych biologicznie, których nie znajdziemy w żadnej innej roślinie na świecie.

Jak powstają kosmetyki z konopi marki CutisHelp?

Do produkcji kosmetyków z konopi wykorzystywane są nasiona konopi siewnych najwyższej jakości, a więc takie, które zawierają w sobie najwyższą ilość substancji biologicznie czynnych.
Następnie nasiona poddane zostają nowoczesnej i niechemicznej metodzie, dzięki której pozyskiwany jest olej konopny będący źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych i innych substancji czynnych, w tym przeciwzapalnej substancji CBD (kanabidiol), które, za sprawą swoich właściwości, pozwoliły na wpisanie oleju konopnego na listę surowców farmaceutycznych.

Opracowana przez specjalistów receptura pozwoliła stworzyć kosmetyki idealne dla alergików, które działają przeciwzapalnie, regenerująco, nawilżająco i kojąco.
Stężenie substancji biologicznie czynnych oparte jest na wynikach rygorystycznych testów oraz informacji, które zdobyte zostały w czasie praktyki klinicznej i ambulatoryjnej.
Kosmetyki z konopi przed wprowadzeniem na rynek poddane zostały analizie substancji biologicznie czynnej, testom reaktywności skóry, stabilności mikrobiologicznej a także tym pod kątem warunków ich przechowywania i stosowania, łącznie z datą ich ważności.
Efektem końcowym prac i testów specjalistów stała się gama Aktywnych emolientów z olejem konopnym marki CutisHelp.

Emolienty marki CutisHelp
Na serię kosmetyków z konopi składają się:

CutisHelp Maść konopna Defekt
Kojąco-regenerująca maść konopna do pielęgnacji skóry.
Substancja biologicznie czynna: naturalny olej konopny 20 %, chlorofil, gwajazulen
Maść natłuszcza i nawilża skórę, wzmacniając jej barierę ochronną i przywracając prawidłowe funkcjonowanie naskórka. Składniki aktywne maści poprawiają ogólny stan i wygląd skóry, łagodząc podrażnienia i niewielkie urazy, jednocześnie chroniąc skórę przed niekorzystnie wpływającymi czynnikami zewnętrznymi.
Pojemność: 50 ml.
Cena: 30 zł.

CutisHelp Maść konopna do pielęgnacji skóry z egzemą na noc/na dzień
Maść przeznaczona do pielęgnacji skóry z objawami egzemy lub alergicznymi.
Substancja biologicznie czynna: naturalny olej konopny 17 %
Maść intensywnie uelastycznia skórę, łagodzi napięcia, dostarcza cennych substancji odżywczych.
Aplikacja maści pozostawia na skórze płaszcz ochronny zapobiegający podrażnieniom i wysuszaniu skóry. Systematyczne stosowanie maści wpływa korzystnie na ogólną kondycję skóry, przyczyniając się do odnowy jej naturalnej bariery ochronnej.
Maści te są polecane do stosowania przy AZS, odsłonecznym zapaleniu skóry, pokrzywce i innych objawach alergicznych widocznych na skórze.
Maść dostępna w wersji do stosowania na dzień i na noc.
Pojemność: 50 ml./100 ml
Cena: 27 zł./36 zł.

CutisHelp Maść konopna do pielęgnacji skóry z łuszczycą na dzień/na noc
Maść przeznaczona do pielęgnacji skóry z objawami łuszczycy.
Substancja biologicznie czynna: naturalny olej konopny 20%
Skutecznie nawilża i natłuszcza skórę, zmiękczając, uelastyczniając ją i dostarczając niezbędnych substancji odżywczych wpływających korzystnie na prawidłowe funkcjonowanie skóry.
Zastosowanie maści sprawia, że na powierzchni skóry pozostaje warstwa płaszcza ochronnego przywracającego równowagę hydrolipidową skóry zaatakowanej łuszczycą.
Maść dostępna w wersji na dzień i na noc.
Pojemność: 100 ml.
Cena: 36 zł (maść na dzień), 41 zł (maść na noc).

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 448 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz