Masz mało czasu na naukę języka? Mamy rozwiązanie!

Masz mało czasu na naukę języka? Mamy rozwiązanie!

Jak stać się biegły w nieco ponad godzinę, dzięki sprytnym trikom

Jeśli masz trochę czasu, niezbędne jest znalezienie skutecznych technik i sztuczek, które sprawiają, że możliwe jest osiągnięcie rezultatów w krótkim czasie, tak jak in terwał powtarzania SRS stosowanych w MosaLingua.

Zamiłowanie do języków obcych prowadzi mnie do czytania tak wiele artykułów poświęconych tej sprawie, a w szczególności: ja i Sam, nie tracimy artykuły Benny poliglotą irlandzki ( mówi w dziesięciu językach ) pisze na swoim blogu o ciekawych jego podróżach i technik, które często pochodzą od zwykłych granic nauki. Jeśli nie wiesz zalecamy oglądać jego filmy i czytać jego artykuły.

Więc chcesz umieścić ” płynnie ” w języku angielskim na CV ?

Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie trzeba być ekspertem w języku zeby mówić go płynnie. Słynne zdanie ” mówi biegle po angielsku ” można przetłumaczyć jako ” mówi po angielsku z łatwością. ” Teraz, jak wiesz, nie musisz znać wielu słów, aby wyrazić siebie. Wręcz przeciwnie, aby mówić płynnie, trzeba dużo ćwiczyć. Możesz przeczytać nasze artykuły, które pomogą Ci znaleźć ludzi ćwiczyć mówienie za darmo.

Jednakże, jeśli chcesz najszybsze rezultaty, nauczę cię sztuczki, które naprawdę działają.

  • Jak dać wrażenie ” płynnie ” ?

Wyobraź sobie, że jesteś na rozmowie kwalifikacyjnej, na przykład, i pytają:

” Więc, jaki jest twój ulubiony sport ? “

  • I mówisz :

“Kocham piłkę nożną “

To wszystko? Musisz przyznać, że ta odpowiedź nie robi najlepsze wrażenie…

  • Teraz wyobraź sobie, że nauczyłeś się kilka wielofunkcyjnych słów i zwrotów, i że można odpowiedzieć z czymś takim :

“Dziękuję za to pytanie. dobra, w rzeczywistości, kocham piłkę nożną “

Istnieje duża różnica, nie sądzisz ? W rzeczywistości, powiedziaeśł to samo.

  • Można ponownie użyć tych złączy w innych sytuacjach. Na przykład, aby odpowiedzieć na pytanie :

” Skąd jesteś ? “

Można odpowiedzieć : “Dziękuję za to pytanie. W rzeczywistości, pochodzę z Włoch. “

Zalety

Jak widać, sztuką jest zapamiętać złacza tej konwersacji , a następnie włóżyć je w swoim wystąpieniu od czasu do czasu, aby płynnie pokazać rozmowe i uniknąć długie milczenie.

Ponadto, korzystając z tych wyrażeń, będziesz mieć więcej czasu, aby pomyśleć o tym, co masz na myśli.

Wreszcie, mając te kule językowe, będziesz mógł zwiększyć swoją samoocenę. Pewność siebie jest niezbędna, aby mieć odwagę mówić językiem. Dlatego niektórzy ludzie uważają, że mogą mówić w obcym języku lepiej, po wypiciu alkoholu. Alkohol jest znany jako mający brak zahamowań, co daje nam większą pewność siebie. Jednak w każdym przypadku, pozwala nam myśleć szybciej ( w rzeczywistości jest odwrotnie :-)) Zobacz tez ling fluent – fiszki do nauki.

Nie zapominaj, że poziom języka postrzegany przez swoich rozmówców nie ma wiele wspólnego ze swoim prawdziwym poziomem. Osobiście staje mi się z rumuńskim. Często chciałbym powtórzyć, że znam dobrze ten język, ale mam wrażenie, że moi rozmówcy przeceniają mnie, pomimo błędów i niedociągnięć, których jestem w pełni świadomy. Kiedy wskazuję tę rzecz, mówią mi, że mówię płynnie i z lepszym akcentem od wielu ludzi żyjących w Rumunii od jakiegoś czasu. Problem, dają mi zauważyć,jest to że bardzo starają się perfekcyjnie mówić, szukając słów i fraz tak jakby mówili w swoim języku : Co powoduje przerwę, ciszę, luk, które czynią mniej przyjemne rozmowy i dają wrażenie mało” płynnie “. Cóż zawsze należy preferować gładkość i płynność mowy, do doskonałości !

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 448 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz