Mity dotyczące chirurgicznego leczenia otyłości

Mity dotyczące chirurgicznego leczenia otyłości

Chirurgiczny leczenie otyłości – poznaj najpopularniejsze mity

Otyłość jest jedną z głównych przyczyn powstawania  większości chorób zagrażających życiu, takich jak cukrzyca typu 2, niektórych schorzeń związanych z sercem i udaru mózgu. Istnieją również pewne fakty, które łączą otyłość z pewnymi rodzajami nowotworów. Zabiegi chirurgiczne są zatem koniecznością w celu zwalczania tego poważnego problemu i poprawy jakości życia danej osoby .

Istnieją jednak pewne mity dotyczące takich operacji. Ważne jest, aby zrozumieć pewne fakty, zanim podejmie  się konkretną decyzję.

Mit 1: Powrócenie do starego stanu wagi po zabiegu jest nieuniknione.

Wiele osób uważa, że rezultaty takiej operacji są trwałe. Nie jest to jednak prawdą. Istnieje możliwość odzyskania niewielkiej ilości wagi, nie większej niż 5%. Zabieg ten jest bardziej utrzymującym się rozwiązaniem  w przeciwieństwie do innych niechirurgicznych terapii. To jednak wcale nie znaczy, że można zrezygnować z ćwiczeń i zdrowej diety. Obie te aktywności łączą się ze sobą I idą w parze.  

Mit 2: Ryzyko śmierci spowodowane zabiegiem jest wyższe niż ryzyko śmierci z powodu ćwiczeń fizycznych.

Jak wspomniano wcześniej, otyłość prowadzi do wielu chorób zagrażających życiu, takich jak cukrzyca lub nadciśnienie. Ta operacja, w odniesieniu do śmiertelności przeważa nad tym ryzykiem, a pacjenci widzą znaczącą poprawę jakości życia, jakie do tej pory prowadzili.  Jednak ważne jest, aby skonsultować  z lekarzem wszystkie możliwe komplikacje zdrowotne  zanim podejmie się decyzję.

Mit 3: Zabieg ten nie przynosi żadnego rezultatu, ćwiczenia dieta są najlepszym rozwiązaniem.

Operacja nie jest bezwzględnym rozwiązaniem. Lekarz na pewno sugeruje plan diety i ćwiczenia. Będziecie musieli przestrzegać wszystkich zasad, nawet już po operacji. Nie można oczekiwać, że po zjedzeniu pokarmów bogatych w kalorie, nadal możliwe jest zachowanie dobrego stanu zdrowia po operacji. Zabieg ten przyczynia się do zmniejszania ilości pokarmu, jaka jest pobierana przez organizm. Więc to na pewno pomaga w redukcji spożycia żywności, a tym samym pomaga zachować zdrowie.

Mit 4: Będziesz doświadczać poważnych niedoborów witaminowych i mineralnych po zabiegu

Uważa się, że operacja ta doprowadza do zmniejszenia ilości witamin i minerałów pochłanianych w organizmie, ponieważ to powoduje komplikacje w układzie pokarmowym ciała. Fakt jest taki, że lekarz proponuje odpowiednią dietę i suplementy w celu wyrównania utraty składników odżywczych. Ważne jest też, abyście nie przegapiali następnych  wizyt u doktora. Są one umawiane, aby zbadać Wasze zdrowie i potrzeby odżywcze w celu uzyskania trwałych rezultatów po zabiegu chirurgicznym.

Mit 5: Otyłość jest uzależnieniem podobnym do uzależnienia od narkotyków.

Jeśli otyłość jest wynikiem zaburzeń odżywiania lub zespołu kompulsywnego objadania się, co prowadzi do uzależnienia od jedzenia, nie może być ona traktowana w taki sam sposób, jak narkomania  i leczona  tak jak narkomania- całkowitym powstrzymywaniem się od tych spożycia uzależniających substancji.  Ten przypadek wymaga innego podejścia. Objadanie się powoduje zakłócenie energii. Zużycie energii jest mniejsze niż sama jej produkcja. Oznacza to, że ćwiczenia i aktywność fizyczna jest zalecana. Siedzący tryb życia musi zostać zmieniony, a  ćwiczenia i zdrowe odżywianie się powinny być w tym uwzględnione. Tylko wtedy jakikolwiek rodzaj operacji może pomóc i przynieść skutki.

Szpital Aditya Birla Memorial w Indiach jest najlepszym ośrodkiem chirurgii otyłości, który pomaga usunąć dodatkowy tłuszcz z ciała. Tamtejsi lekarze starają się podnosić świadomość na temat pospolitych chorób i ich metod leczenia za pomocą artykułów i blogów, aby pacjenci mogli podjąć świadome decyzje o swoim leczeniu.

SHARE

 

Facebook

 

Twitter

 

 

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 448 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz