Można nauczyć się wielu języków w tym samym czasi

Można nauczyć się wielu języków w tym samym czasi

Nauka kilku języków – to może się udać!

Jednym z najczęs tszych pytań, które przychodzi do mnie na moim blogu i na moim kanale YouTube jest następująca: “Można nauczyć się wielu języków w tym samym czasie i jak”

To ciekawy temat, i tak chciałem spróbować wyjaśnić, co było moim podejściem na przestrzeni lat i jak zamierza poradzić sobie z moimi kolejnych przygodami językowymi.

  1. Nie spiesz się,  jest to warunek, który pozwala pozostać spokojny i skupiony. W języku włoskim istnieje wiele przysłów i wyrażeń, które często mają szkodliwy wpływ na nasze życie: “pośpiech jest złym doradcą”, “Kto idzie powolnie to zdrowo i daleko” i tak dalej. Znajdę obsesję “na raz i wszystko” szczególnie szkodliwe: najbardziej delikatny moment nauki języka, w rzeczywistości, to tylko pierwsze 6 miesięcy. Należy zwrócić uwagę na codzienny język, a następnie dzieląc społeczność dwóch, trzech, a nawet czterech języków, z pewnością ogromną szkodą dla jakości kształcenia. Pomysł, że nauka kilku języków naraz pojawia się jako optymalizację czasu na dłuższą metę może okazać się niebezpieczna iluzja, jeśli nie wiemy, jak podejść do badania tej wielkości..
  2. Zaangażowanie emocjonalne, edukacyjne, egzystencjalna, która powstała z językiem jest aspekt często niewiele się mówi, ale bardzo ważne w nauce. Każdy język niesie ze sobą nie tylko dźwięki, słowa i zwroty, ale także wspomnienia i emocje. Pierwsze sześć miesięcy obszarów językowych liczyć także w tym zakresie..
  3. Fakt że aktywnie uczyć się języka nie stoi na przeszkodzie, aby rosnąć i rozwijać te, które zostały już nauczone, i że z oczywistych względów znajdują się na wyższym poziomie. To, co zrobiłem w ostatnich latach, decydując się uczyć jednego języka, co dwa lata, albo poświęcić się dwóch języków jednocześnie na okres dwóch lat. To pozwoliło mi przynieść wszystkie języki, które widzę teraz do stosunkowo wysokim poziomie przez okres 10-20 lat. Oczywiście jest to długoterminowa strategia i że wiąże się cierpliwością..

Dla tych, którzy myślą, że mają ochotę i czas, aby rozwiązać te wielojęzyczne wyzwanie, są więc niektóre wskazówki, Które śledziłem, i myślę, że mogą być przydatne:

  1. Spróbuj wybrać maksymalnie dwa języki jednocześnie. Już trzy języki mogą okazać się nadmierne obciążenie i jakość swojej nauki ucierpi mocno..
  2. Wybierz dwa różne języki między nimi. Początkowy okres, w którym tworzy się “rdzeń” języka jest bardzo ważne, zarówno pod względem ściśle językowym(nabycie słowa, dźwięki, struktury, itp ) jak i jeśli chodzi o doświadczenie i uczuciach związanych z językiem, którego się uczysz. Różnorodność wśród języków unika konflikty i nakładania się, które może ujawnić się szkodliwe. Wszyscy ci, którzy nauczyli się podobnych języków, nawet po jakimś czasie z dala od siebie, jakoś znaleźli podobne konflikty. Wyobraźmy sobie następnie, jeśli nauczysz, tak też mylić i chaotyczna, dwóch podobnych języków, w tym samym czasie. Ucz się hiszpańskiego, francuskiego lub włoskiego lub niemieckiego i holenderskiego, w tym samym czasie, nie jest dobrym pomysłem..
  3. Spróbuj wybrać język ” łatwy ” (gdzie ” łatwy” mam na myśli język ” podobny ” do swojego języka ojczystego ) i języka “twardego” (czyli bardzo ” inne” od Ciebie)
  4. Po wybraniu dwóch różnych języków i przy różnym poziomie złożoności umożliwia Ci zarządzanie czasem dość elastycznie i skutecznie : można spędzić 70-80 procent w tym trudnym i 20-30 procent w takym łatwym, W ten sposób można prowadzić do przodu w obu językach skutecznie..
  5. Sekretem jest badanie obu języków na co dzień. Każda sesja będzie podzielona na 2 części. Przed omówieniem trudny język, a następnie w prosty, kalibrowanie czas i ilość materiału, które mają być przeznaczone dla dwóch języków w zależności od ich trudności..

Wniosek

Reasumując, w ogóle nabywania języka jest powolny maraton, który wymaga czasu i pewną jakość w podejściu, które jest stosowane w badaniu. Moja rada jest, aby zawsze nauczyć się języka w danym momencie. Jednakże, jeśli jesteś w serii małych warunkach szczególnych potrzeb, a prowadziła nawigacja, w nauce języków obcych, moja rada jest, aby spróbować swoich sił w badaniu do dwóch różnych językach z właściwego zarządzania czasu i energię poświęcić na każdym z ich.

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 448 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz