Najgłupszy światowy plan interwencji dla dziecięcej otyłości

Najgłupszy światowy plan interwencji dla dziecięcej otyłości

otyłość u dzieci Najgłupszy światowy plan interwencji dla dziecięcej otyłościNajgłupszy światowy plan interwencji dla dziecięcej otyłości – Yoni Freedhof

W swoim artykule zatytułowanym ” Najgłupszy światowy plan interwencji dla dziecięcej otyłości” bloger od Ważnych Spraw oraz chirurg-bariatra Yoni Freedhoff pokazał, że czuje większe przywiązanie do zysku i pieniędzy niż do leczenia ludzi poprzez wyśmianie zupełnie prostego i istotnego rozwiązania, które miałoby zapobiec otyłości u dzieci i konieczności przeprowadzania terapii.

To znaczy, że nie trzeba być profesorem, chirurgiem, sportowym psychologiem lub nauczycielem wychowania fizycznego, aby wiedzieć, że ludzie, którzy mogą podciągnąć się do góry (wykonać przynajmniej jeden tradycyjny zwis na drążku) prawie nigdy nie są otyli. Zapytam teraz wszystkich w sieci,  czy kiedykolwiek widzieliście potwora z Loch Ness, Wielką Stopę lub otyłego człowieka, który potrafi wykonać zwis? Tak, wiem, są plotki na ten temat. Ale rzeczywisty dowód? Nic o tym nie wiem.

Potrzebujecie dowodu naukowego? Co powiecie na ten przykład? 492 drugo, trzecio i czwarto-klasistów, z których każdy mógł wykonać przynajmniej jedno podciągnięcie zostało poddanym testom  na wskaźnik BMI. Spośród 492 uczniów, dziewczynek było 202, a chłopców 290.

Zgodnie z wynikami żadna z 202 dziewczynek nie była otyła! Dokładnie 92% z badanych dziewczynek znalazła się w przedziale normalnego zakresu wagi (25 lub mniej BMI). 8% z nich znalazły się w zakresie nadwagi (od 25 do 30 BMI), ale w ich przypadku nadwaga ta i tak była niewielka.  Ale prawdopodobieństwo, że dziewczynki znajdą się w przedziale normalnej wagi były wyższe niż 90%. I powtarzam, żadna z nich nie okazała się otyła!  

No a co z chłopcami? W badaniu 85% z nich zakwalifikowało się do kategorii wagi normalnej, 13% do przedziału z nadwagą, natomiast 2% okazało się być otyłych. Innymi słowy według przeprowadzonych testów, 98% chłopców nie było otyłych! 13% z nich miało tylko trochę więcej ciała.

Jeśli chodzi o 2% chłopców, którzy zostali uznani za otłych, jestem przekonany,  że byli oni po prostu zawodnikami szarżującymi, którzy posiadali większe kości i większą masę mięśniową niż zwykłe dzieci.  Innymi słowy, ci chłopcy stali się ofiarami testu BMI- znanego już z niezdolności odróżniania tkanki tłuszczowej od masy mięśniowej.

I wreszcie, należy rozważyć następujący punkt. Amerykańskie Towarzystwo Sportowych Psychologów  opisuje tę działającą strategię jako “prostą, łatwą do wdrożenia i udokumentowania oraz niedrogą metodę do leczenia epidemii otyłości u dzieci.

Wszystko co zostało tutaj opisane,  pomimo wyrażenia opinii przez doktora od Ważnych Spraw (każdy ma to prawo, prawda?) sprowadza się do tego, że jeśli Ty lub Twoje dzieci potraficie się podciągnąć na drążku choć jeden raz, to prawdopodobieństwo, że nie jesteście otyli jest prawie stuprocentowe! Nie utrzymujecie w swoim ciele 30% tkanki tłuszczowej. Otyłość i zdolność do wykonania zwisów prawie nigdy nie idą w parze. Możecie być tego pewni.

W międzyczasie Doktor od Ważnych Spraw nadal promuje skomplikowane, naciągane i niejasne wymówki dla zjawiska epidemii otyłości. To z kolei pozwala mu sprzedać niepotrzebne, bardzo drogie, mimo to całkowicie krótko działające rozwiązania (tymczasowe środki) do leczenia epidemii, której można łatwo zapobiec poprzez zwyczajne pomaganie dzieciom  i nauczenie ich jak mogą utrzymać własny ciężar i wykonać podciagnięcie.

Zysk jest rzeczywiście potężną siłą motywującą. Ale według słów Leonarda de Vinci to, “Prostota jest najwyższą finezją”.

 

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 448 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz