Ostroga piętowa – jak sobie z nią radzić

Komfort poruszania się codziennego uzależniony jest od wielu czynników. Wpływ na niego ma nasza waga, wzrost, kondycja, jednak nie bez znaczenia są również stawy i pojedyncze kości. To przecież od nich w dużej mierze zależy jest zakres ruchów jakie jesteśmy w stanie wykonać, oraz to, czy poruszanie się jest dla nas komfortowe, czy też jednak pełne bólu. Najczęściej w dbaniu o sprawność skupiamy się na biodrach oraz stawach kolanowych, jednak zapominamy o tym, że cały ciężar ciała opiera się na stopach. Element naszego ciała, który wybitnie często jest pomijany, jeśli chodzi o poprawę w poruszaniu się.

Niestety ale lekceważenie związane ze zdrowiem stóp może mieć przykre konsekwencje. Oznacza to, że już przy pierwszych objawach, nawet jeśli pojawiają się one tylko co jakiś czas i trwają kilka sekund tak ważnym jest by zapisać się do lekarza specjalisty.

Co to jest Ostroga piętowa?

Wiele osób mylnie wyobraża sobie ostrogę jako kość, która przecina mięśnie i ścięgna co w efekcie końcowym powoduje bóle. Tak naprawdę ostroga piętowa to zapalenie przyczepu rozcięgna podeszwowego. Efekty bólowe pojawiają się z uwagi na toczący się w tym miejscu stan zapalny, a nie dlatego, że kość przecina wnętrze stopy. Zwyrodnienie tego miejsca w naszym ciele może być efektem wieku, ponieważ nie oszukujmy się ale im człowiek starszy tym automatycznie tej aktywności fizycznej w życiu codziennym ma znacznie mniej.

Co ciekawsze ostroga piętowa bywa dolegliwością również osób które są bardzo wysportowane. Najważniejszą kwestią wydaje się być tutaj to, że ostroga piętowa to stan zapalny, dlatego pod czujnym okiem lekarza należy stosować leki przeciwzapalne, by można było dość szybko zauważyć pierwsze efekty leczenia. Niezwykle istotnym jest, by zacząć reagować w możliwie wczesnym stadium rozwoju, gdyż wraz z biegiem czasu leczenie będzie mogło być znacznie dłuższe i znacznie trudniejsze.

ostroga piC499towa Ostroga piętowa   jak sobie z nią radzić
Ostroga piętowa

Przyczyny. Kto jest narażony?

Ciężko jest stwierdzić, kto powinien należeć do grupy która jest szczególnie mocno narażona na powstanie ostrogi piętowej. Z jednej strony wraz z biegiem czasu początkowe objawy ostrogi piętowej mogą pojawić się u osób starszych, bądź tez takich, które raczej stronią od aktywności fizycznej, co więcej prowadzą siedzący tryb życia. Z drugiej jednak strony bardzo często problem ten występuje u sportowców. Dlatego tak ważnym jest by we wszystkim w tym również i w aktywności fizycznej można było zachować równowagę. Bardzo ważne jest to, by zanim przystąpimy do wzmożonej aktywności fizycznej przeprowadzić porządna rozgrzewkę. Dzięki niej można będzie rozgrzać mięśnie, ścięgna, a tym samym zminimalizować wystąpienie uszczerbku na zdrowiu. Tym bardziej że ostroga piętowa może być wynikiem wcześniejszej kontuzji. Oznacza to, że nie zawsze świeżo po takim zdarzeniu będzie się ona mogła zacząć rozwijać, bardzo często mija wiele długich lat zanim pojawią się jej pierwsze objawy.

Przyczyna powstawania ostrogi piętowej może być źle dopasowane obuwie, które jest noszone często oraz przez wiele godzin. Dlatego warto jest posiadać kilka par butów, które można będzie nosić zamiennie, a co najważniejsze zadbać o to, by posiadały one specjalistyczna wkładkę amortyzującą. Jest to dodatkowa ochrona dla stopy.

Sprzyjającą sytuacją jest również praca stojąca. Dlatego od czasu do czasu warto jest usiąść czy też zwyczajnie się kawałek przejść. Dzięki temu, że stopy będą mogły znajdować się w ruchu, stopa nie będzie drętwiała, ani nie będzie powstawał pewnego rodzaju zastój, który może powodować problemy z krążeniem krwi.

Objawy

Początkowo nie daje żadnych objawów. Z czasem pojawiają się chwilowe bóle -trwają zwykle kilka sekund. W późniejszym czasie mogą pojawić się bóle, które będą trwały dłużej, co spowoduje, że przejście dłuższego dystansu stanie się niezwykle uciążliwe. Niestety lekceważenie pierwszych objawów powoduje, że ostroga piętowa pogłębia swoją działalność, a tym samym w przyszłości będzie mogła powodować dyskomfort w trakcie chodzenia, a w skrajnych przypadkach niemożność stawiania całych stóp na podłożu.

Każdego dnia pokonujemy dość spore dystanse, jednak warto jest zadbać o to, by sposób poruszania się był maksymalnie komfortowy. Dzięki temu można będzie z czasem pokonywać jeszcze więcej kilometrów, a nawet czynnie uprawiać sport. Aktywność fizyczna odgrywa bardzo ważna role w naszym codziennym życiu, dlatego przede wszystkim warto jest zadbać o to, by wszystko odbywało się w odpowiedni sposób. Dbanie o zdrowie musi być kompleksowe, dlatego nie można lekceważyć początkowych objawów chorób, gdyż nieleczone mogą powodować o wiele więcej komplikacji zdrowotnych.

Ostroga piętowa jest widoczna na zdjęciu RTG stopy, jednak wiele osób nie odczuwa żadnych dolegliwości związanych z jej obecnością, pomimo naprawdę zaawansowanego stadium. Dlatego tak istotnym jest by wykonywać co jakiś czas badania profilaktyczne, które będą w stanie pokazać stan naszego zdrowia.

Sposób przeciwdziałania

Bardzo wiele osób twierdzi, że znacznie lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Dlatego tak ogromne znaczenie ma tutaj profilaktyka, dzięki której można będzie w jakimś stopniu ochronić się przed zmianami w ciele, które są w stopniu zaawansowanym. W przypadku ostrogi piętowej zdarza się, że jest ona dziedziczona, dlatego warto jest kontrolować swoje ciało.

Z uwagi na fakt, że istnieje grono osób, które nie odczuwają żadnych dolegliwości związanych z obecnością ostrogi piętowej (nawet jeśli znajduje się ona w bardzo zaawansowanym stadium) niezwykle ważne jest wykonywanie co jakiś czas badań profilaktycznych. Na zdjęciu RTG ostroga piętowa jest widoczna, a tym samym nawet przy braku uczucia bólu można będzie rozpocząć proces leczenia.

Osoby borykające się z nadmiarem kilogramów są szczególnie narażone na powstanie ostrogi piętowej. Dlatego tak istotnym jest, by pozbyć się nadmiaru tuszy i zachować prawidłową masę ciała. Nie wolno zapominać, że cały ciężar ciała jest utrzymywany przez stopy, a tym samym gdy są one stale narażone na potężny ucisk pojawia się płaskostopie, oraz może wystąpić ostroga piętowa.

Czynnikiem, który będzie mógł przeciwdziałać powstaniu ostrogi jest przede wszystkim odpowiednie dopasowanie obuwia do stopy. Zdarza się, że przez wiele godzin dziennie nosimy niewygodne obuwie, które nas obciera, czy tez w przypadku pań obuwie na bardzo wysokim obcasie. W efekcie stopa znajduje się w nienaturalnej pozycji, a cały ciężar ciała zamiast na całej jej powierzchni obciąża jedynie jej przednią część.

Czy trzeba leczyć?

Bardzo wiele osób posiadających ostrogę piętowa nie zdaje sobie sprawy z tego. Przede wszystkim dzieje się tak, ponieważ często tego typu zwyrodnienia przebiegają zupełnie bezobjawowo, a nawet jeśli pojawia się ból to raczej w dość zaawansowanym stadium.

Każde zwyrodnienia należy leczyć, im wcześniej zostaną one odkryte tym zwiększa się prawdopodobieństwo że łatwiej można się będzie ich pozbyć. W przypadku zaawansowanej ostrogi piętowej leczenie jest niezwykle długotrwałe. Dlatego tak ważnym jest by co jakiś czas robić sobie badania kontrolne, nawet jeśli nie mamy żadnego uczucia dyskomfortu.

Pomimo braku bólu to jednak zmiany mogą się już pojawiać. Dlatego im wcześniej zostaną one odkryte tym zwiększa się szansa na ich wyleczenie.

antispur1 300x200 Ostroga piętowa   jak sobie z nią radzić

Sposoby leczenia

W bardzo zaawansowanym stadium jedynym rozwiązaniem jest operacja. Ostroga piętowa wyróżnia się niezwykle skomplikowanym i długotrwałym procesem leczenia, dlatego tak ważnym jest, by już w momencie występowania początkowych objawów, czy dyskomfortu w trakcie chodzenia należy zgłosić się do lekarza. Po przeprowadzeniu wywiadu, jak i również wykonaniu zdjęcia RTG stopy można będzie ocenić, jak daleko zaszły zmiany, jakiego typu leczenie będzie miało szansę się sprawdzić.

Podstawą jest zakupienie wygodnego obuwia. Należy zrobić przegląd posiadanych butów i z miejsca wyrzucić te, które są niekomfortowe, na wysokim obcasie, bądź też posiadają ślady użytkowania w postaci krzywej podeszwy lub zbyt wąskiego noska przy palcach. To ważne, ponieważ od tego w dużej mierze będzie mogło zależeć, czy zobaczymy efekty leczenia, oraz po jakim czasie można będzie poczuć ulgę.

Bardzo dobre efekty przynoszą wkładki do obuwia, ponieważ dzięki nim można zamortyzować stopę, a tym samym nie jest ona stale narażona na drgania w trakcie poruszania się. Jest to odpowiednie rozwiązanie zarówno dla kogoś z bardzo zaawansowanymi zmianami, jak i dla kogoś, kto dopiero zauważył u siebie ten problem. Wkładki powodują, że od momentu ich włożenia do obuwia, ulgę można odczuć właściwie natychmiastowo. Można poszukać w swoim regionie również terapii ultradźwiękiem. Wiele osób nie do końca wierzy w jej zbawienne działanie, jednak już po kilku zabiegach można samodzielnie zauważyć poprawę.

Niezwykle istotne przy tym jest, by pozbyć się nadmiaru kilogramów, gdyż z pewnością będzie to ogromna ulga dla stóp na których opiera się cały ciężar naszego ciała. Wieloletnia nadwaga przyczynia się nie tylko do płaskostopia, ale w dużej mierze również może powodować ostrogę piętową. W przypadku pań warto jest postawić na obuwie o niższym słupku, bądź też na płaskim obcasie. Szpilki powodują, że cały ciężar ciała zamiast rozkładać się regularnie na całej płaszczyźnie stopy obarczają nim jedynie przednią część.

Inne dolegliwości stóp

Nasze stopy dźwigają cały ciężar naszego ciała. Właśnie z tego powodu tak istotnym jest by zadbać nie tylko o prawidłową wagę, ale również wygodne obuwie. Dzięki temu pokonywanie nawet bardzo dużych odległości nie będzie stanowiło większego problemu. Wiele osób, które uważają, że dbają o swoje ciało zapytane w jaki sposób dbają o stopy milkną. To właśnie stopy najczęściej są ignorowane, aż do momentu w którym dadzą o sobie znać. Jakie inne dolegliwości oprócz ostrogi piętowej będą mogły powodować dyskomfort w trakcie chodzenia?

Haluks- paluch koślawy, nie tylko prezentuje się mało estetycznie, ale jest niezwykle bolesny. Tak naprawdę wiele pań ignoruje go w początkowym stadium- czyli takim w którym można najwięcej zdziałać i to właściwie w najkrótszym czasie. Warto jest obserwować swoje stopy oraz sprawdzać w jakiej pozycji znajduje się duży palec. Bardzo często źle dobrane buty powodują, że zostaje on odwiedziony na nieprawidłowa pozycje, co jest widoczne już po ich ściągnięciu. Dlatego w momencie w którym po zakupieniu nowych butów i chodzeniu w nich przez cały dzień można odczuwać ból lub dyskomfort, warto jest się im bliżej przyjrzeć. Jeśli paluch zaczyna uciekać w niewłaściwe miejsce, należy czym prędzej zakupić prawidło dzięki któremu można będzie sobie pomóc. Nie tylko daje ono ulgę w momencie założenia, ale jeśli zostanie użyte przy stosunkowo małych zmianach będzie się ono mogło okazać w pełni efektowne.

Płaskostopie- pomimo tego, że być może nie jest ono dostrzegane przez osoby postronne, to jednak wraz z upływem może powodować różne dolegliwości zdrowotne. Na samym początku przegubie stopy zaczyna się obniżać, wraz z biegiem czasu staje się ono niższe, a stopa znacznie bardziej płaska. Z łatwością można to zauważyć spacerując po piasku na plaży, ponieważ można dostrzec idealny odlew stopy zamiast tradycyjne wgłębienie. Równie zauważalne jest to w czasie spacerowania mokrymi stopami po płytkach łazienkowych lub panelach. Dlatego warto jest zwrócić na to swoją uwagę. W jaki sposób można się z tego wyleczyć? Leczenie bywa długotrwałe, jednak wiele zależy od stopnia zaawansowania płaskostopia. Doskonale sprawdza się tutaj chodzenie na boso, może być w czasie pobytu w domu, po trawie w ogrodzie czy tez po piasku na plaży. To właśnie w ten sposób ćwiczymy mięśnie stopy, a tym samym wymuszamy powrót jej części na właściwe miejsca. Nieleczone płaskostopie może przyczyniać się do bólów stawów, obrzęków nóg, może stwarzać również problemy z chodzeniem. Dlatego tak ważnym jest by odpowiednio szybko zacząć reagować.

Zgrubienia- zgrubienia skórne nie tylko wyglądają mało estetycznie, ale również po pewnym czasie mogą stać się bolesne. Tak naprawdę z tego typu sytuacją mogą spotkać się osoby starsze, u których poziom nawilżenia skóry jest o wiele mniejszy niż u osoby młodszej. Nagromadzona skóra, które nie jest złuszczana po pewnym czasie staje się na tyle gruba, że powoduje pewne niedogodności, jak i również może pękać co powoduje dodatkowy ból. Można się przed tym ustrzec regularnie złuszczając skórę na stopach. To właśnie dzięki temu można zachować ją na odpowiednim poziomie grubości, a tym samym będzie mogła swobodnie odprowadzać pot.

Urazy sportowe- z uwagi na to, że opiera się na nich cały ciężar ciała, czasami bywa tak, że stopy odmawiają posłuszeństwa. Nieprawidłowe przygotowanie do uprawiania sportu, omijanie rozgrzewki, bądź też źle dopasowane obuwie będzie mogło powodować urazy. Dlatego aby można było zmniejszyć możliwość wystąpienia urazów stopy należy pamiętać, by ta cześć ciała również była brana pod uwagę w trakcie rozgrzewki. Dobrze spasowane obuwie oraz wkładki będą mogły zamortyzować drgania w trakcie biegu czy uprawiania innych sportów.

Palce młoteczkowate- mogą powodować ból, obtarcia w obuwiu pełnym. Można je zacząć leczyć w momencie w którym zobaczymy pierwsze objawy. Bardzo dobre efekty przynoszą przede wszystkim różne modele ortez. Dlatego po udaniu się do lekarza oraz potwierdzeniu zmian, jak i również określeniu jak daleko te zmiany zaszły można będzie ocenić, jakiego typu stopień zaawansowania nastąpił, oraz jak należy to leczyć.

Popularne preparaty do użycia w domu

Ulgę w bólu i dyskomforcie mogą przynieść różnego rodzaju preparaty.

Wkładki- na rynku można zauważyć wkładki różnych kształtów i różnych firm. Jednak przede wszystkim warto jest zdecydować się na twarde wkładki na piętę, ponieważ dzięki temu można będzie pozbyć się uporczywego bólu. Alternatywą może być obuwie o twardej podeszwie, którego stosowanie będzie mogło powodować ulgę. Jednymi z bardziej polecane są te marki Antispur DUO FORTE. Już po pierwszym użyciu można będzie zauważyć polepszenie się komfortu poruszania się.

Ultradźwięki- na rynku dostępne są urządzenia które wywołują ultradźwięki, dlatego można się nimi wspomóc w momencie gdy ból będzie bardziej dokuczliwe. Pomocne wydają się również olejki eteryczne, które można razem stosować. Wiele osób odczuwa ulgę również po przyłożeniu kostek lodu. Dlatego zamiast olejków eterycznych można będzie zastosować lek z naszej zamrażarki.

Zabieg borowikowy- należy zakupić kostkę borowikową i stosować jako okłady po wymieszaniu z ciepłą wodą. Dla bardzo wielu osób, które borykają się z ostrogą piętową tego typu zabiegi, które są wykonywane w sposób regularny przynoszą zamierzony efekt.

Podsumowanie

Komfort chodzenia jest czymś, na co nie zwracamy swojej uwagi, aż do momentu w którym pojawia się ból. Dlatego tak ważnym jest by móc zapobiegać zmianom zwyrodnieniowym, zwłaszcza gdy w rodzinie zdarzały się przypadki osób borykających się z ostroga piętową czy haluksem. Warto jest zawsze pamiętać o dobraniu dobrego obuwia, ponieważ od tego bardzo wiele będzie mogło zależeć. Szybka reakcja na zmiany będzie mogła dać dobre efekty leczenia.

mainarticle3 15 Ostroga piętowa   jak sobie z nią radzić

Antispur Duo Forte prosty sposób na pozbycie się ostrogi piętowej

Ostroga piętowa z łaciny Calcar Calcanei jest to zmiana zwyrodnieniowa, która występuje w okolicy wyrostka przyśrodkowego guza piętowego kości piętowej. Jest to przyczyna powstawania narośli kostnej, która wywołuje zapalenie rozcięgna podeszwowego, a to z kolei powoduje bardzo duży ból, uniemożliwiający chodzenie.

Warto zastanowić się, czym tak naprawdę jest ostroga piętowa?

Rozważanie należy zacząć od tego, czym tak naprawdę jest dla nas stopa. Mianowicie ten element ciała człowieka należy do najbardziej imponujących ze względu na budowę, działalność, czy funkcjonalność. Stopa składa się z wielu malutkich kości, ponadto pozwala utrzymać się w pozycji pionowej przez wiele lat życia. Ponadto stopa pozwala chodzić, tańczyć, biegać, skakać oraz przyjmuje na siebie wielkie obciążenia.

Schorzenie nazywane ostrogą piętową powstaje poprzez nadmierne rozciąganie więzadła stopy. Długotrwały, powtarzający się nieleczony stan zapalny przyczynia się do powstawania złogów wapiennych, co z kolei prowadzi do powstawania wyrośli kostnej nazywanej ostroga piętową. Najczęstszy ból wywołuje jednak nie owa narośl, ale stan zapalny rozcięgna podeszwowego. Ostroga piętowa w życiu codziennym związana jest z problemami z chodzeniem, czy dobraniem odpowiedniego obuwia. Ponadto w sytuacji, kiedy stan zapalny więzadła jest nasilony, codzienne prawidłowe funkcjonowanie jest praktycznie niemożliwe.

z11940691QBol wywolany ostroga pietowa utrudnia a niekiedy  Ostroga piętowa   jak sobie z nią radzić

Jakie są przyczyny powstawania ostrogi piętowej?

• Źle dobrane obuwie

Zbyt luźne, za duże obuwie wymusza ustawienie stopy w złym ustawieniu, a co za tym idzie uciekania stopy. Ten długotrwały stan powoduje wydłużanie się mięśni podeszwy stopy i rozcięgna podeszwowego, co powoduje koślawość pięty. Rozcięgno podeszwowe składa się z pasma tkanki łącznej, czyli jest bardzo mało elastyczne. Owo rozcięgno przebiega od pięty do palców od strony podeszwowej stopy. Jego główną funkcją jest amortyzacja ruchów stopy.

• Sportowcy

Nadmierna aktywność fizyczna, czyli sporty typu bieganie, czy skoki powodują bardzo duże obciążenia przy prawidłowo ustawionej stopie. Odpowiednia rozgrzewka ma za zadanie przygotować mięśnie oraz aparat ścięgnisto – więzadłowy do ruchu. Rozgrzane mięśnie na pewno dużo lepiej pracują i są bardziej wydolne oraz odporne na przeciążenia. Ponadto przy wysiłku ważne jest schłodzenie organizmu, gdyż ono odkwasza mięśnie oraz po zastosowaniu dodatkowo ćwiczeń rozciągających, wzmacnia i odciąża niektóre mięśnie.

Jeżeli wyłączy się ćwiczenia rozciągające, spowoduje to sumujące się mikro urazy, skrócenie oraz osłabienie mięśni. Ponadto zbyt napięte mięśnie tylnej strony podudzia może prowadzić w efekcie do powstawania zapalenia rozcięgna oraz ostrogi piętowej.

• Nadwaga

Jak wiadomo, nadmiar wagi związany jest z wieloma schorzeniami. Niestety, jeżeli występują nadmiary kilogramów, to stopy muszą je dźwigać. W tej sytuacji dochodzi do ciągłego obciążania i stopy, nie mają, kiedy odpoczywać. Ten długotrwały proces przyczynia się do powstawania stanu zapalnego, czyli ostrogi piętowej.

• Długotrwała pozycja stojąca

Wielogodzinna praca stojąca jest bardzo obciążająca dla organizmu. Długie stanie bardzo mocno odczuwalne jest przez układ kostno – mięśniowy. Osoby wykonujące pracę w pozycji stojącej skarżą się najczęściej na bóle kręgosłupa oraz stóp, zwłaszcza części podeszwowej i pięty.

Objawy występowania ostrogi piętowej.

1. Ból okolicy pięty.

2. Ból, który rośnie podczas chodzenia.

3. Jeżeli nic się z tym nie będzie robić, to ból może występować po niewielkim wysiłku, a po czasie nawet w czasie spoczynku.

W jaki sposób można pozbyć się problemu, jakim jest ostroga piętowa?

Istnieje wiele możliwości leczenia ostrogi piętowej. Najczęściej są to metody nieinwazyjne połączone z lekami przeciwbólowymi. Do tego typu metod należą wkładki ortopedyczne oraz dostosowanie odpowiedniego obuwia. Leczenie może być jednakowo zachowawcze, czyli mające za zadanie zlikwidować stan zapalny. Ten sposób leczenia polega na zastosowaniu specjalnych wkładek ortopedycznych, które odciążają piętę. Ponadto stosując maści o działaniu regeneracyjnym, efekt jest dużo szybszy. Innym, można powiedzieć ostatecznym sposobem pozbycia się ostrogi, jest zabieg chirurgiczny. Bardzo rzadko wykorzystuje się ten sposób, gdyż ostrogi piętowe usuwa się chirurgicznie, jedynie w sytuacji, kiedy leczenie zachowawcze zakończy się niepowodzeniem.

Antispur Duo Forte 1 Ostroga piętowa   jak sobie z nią radzić

ANTISPUR DUO FORTE niezawodny, a zarazem bardzo prosty sposób na ostrogę piętową.

Większość osób żyje w ciągłym pośpiechu, Dzień przeciętnego Polaka wygląda, tak jakby robił maraton. W ciągu takiego trybu życia najbardziej narażone są stopy, gdyż to one pełnią podstawową funkcję podporową. Niestety ten ciągły pośpiech, a co za tym idzie cały dzień spędzany w pozycji stojącej, po pewnym czasie dają o sobie znać problemy związane z bólem stóp. Ten długotrwale trwający stan rzeczy prowadzi do powstawania przykrych dolegliwości bólowych, których przyczyną jest zapalenie rozcięgna podeszwowego, czyli tzw. ostrogi piętowej.

Na naszym rynku istnieje wiele różnych możliwości radzenia sobie z ostrogą piętową. Na pierwszym miejscu znajduje się produkt o nazwie Antispur Duo Forte. Jest to zestaw dwóch uzupełniających się produktów. Pierwszym z nich jest wkładka Antispur Duo Forte, natomiast drugi produkt, to specjalnie opracowany krem Cream Duo Forte.

W jaki sposób działa Antispur Duo Forte?

• Chroni obolałe miejsca przed ciągłym podrażnianiem.

• Amortyzuje stopę podczas chodzenia po twardym podłożu.

• Minimalizuje mikro wstrząsy i mikro urazy.

• Pielęgnuje suchą skórę znajdującą się w miejscu rozwoju stanu zapalnego.

• Zmiękcza naskórek i wzmaga proces regeneracji.

Wiele produktów na ostrogę piętową występuje w postaci wkładek lub kremów, ale dopiero Antispur Duo Forte jest zestawem tych dwóch elementów.

Co to jest Antispur Duo Forte?

Jest to najnowszy, innowacyjny sposób radzenia sobie z zapaleniem rozcięgna podeszwowego, czyli ostrogi piętowej.

WKŁADKA ANTISPUR DUO FORTE

Jest to specjalnie wyprofilowana, składająca się z wysokiej, jakości silikonu. Materiał ten idealnie dopasowuje się do kształtu stopy. Jest to materiał bardzo trwały, czyli nie ulega żadnemu zniekształceniu ani uszkodzeniu podczas długotrwałego noszenia. Ponadto wkładka składa się z silikonu, bez domieszki lateksu. Dzięki wykorzystaniu dobrej, jakości materiału, stopy oddychają, nie powodują podrażnień i jest bardzo wygodna podczas noszenia. Działanie wkładki polega na mechanicznym wsparciu obolałej pięty. Amortyzuje piętę podczas chodzenia i stawiania kroku, aby nie uderzała o podłoże. Zapewnia ona utrzymanie łuku podłużnego stopy w odpowiedniej pozycji. Dodatkowy atut to uniwersalność, mianowicie dopasowuje się do każdego typu obuwia.

CREAM DUO FORTE

Krem służy głównie w celu pielęgnacji skóry. Działa on zewnętrznie, ale uzupełnia wpływ wkładki, minimalizując odczuwalny ból. Ponadto redukuje otarcia, odciski czy inne różnego rodzaju obtarcia. Krem odżywia i regeneruje skórę, zapewniając jej odpowiednie nawilżenie. Skuteczność kremu tkwi w jego specjalnie dobranym składzie.

WITAMINA A I E

Witamina A, inaczej nazywana jest retinolem, wspomaga regenerację skóry. Działanie witaminy A polega na stymulowaniu procesów, przyspieszających odnowę tkanek. Działanie witaminy A na skórę:

• Likwiduje wolne rodniki, oczyszczając skórę z zanieczyszczeń.

• Pomaga w łagodzeniu stanu zapalnego.

• Poprawia ogólny stan skóry.

• Wzmacnia strukturę rogową skóry.

Witamina E działa antyrodnikowo. Doskonale wpływa na nawilżenie skóry oraz zapobiega jej wysuszeniu. Powierzchnia skóry składa się z kwasów tłuszczowych, chronionych przez witaminę E. Ponadto łagodzi zapalenie, co czyni skórę gładszą i dużo delikatniejszą. Działanie witaminy E na skórę:

• Posiada zdolność neutralizowania wolnych rodników.

• Przeciwdziała wysuszeniu skóry oraz powstaniu stanu zapalnego.

• Posiada właściwości ochronne naskórka oraz błon komórkowych.

D- Panthenol

Inaczej nazywany prowitaminą B5. Jest to naturalny składnik skóry oraz włosów. Dobrze tolerowany przez skórę, nie podrażnia i nie uczula. Bardzo pomocny w gojeniu się ran i uszkodzeń skóry. Bardzo dobrze nawilża, nadając skórze miękkość i elastyczność.

Jakie są zalety stosowania Antispur Duo Forte?

Prosty w zastosowaniu

Jest to bardzo łatwy sposób pozbycia się ostrogi piętowej w warunkach domowych. Od teraz nie potrzeba stosować drogich zabiegów, wystarczy zastosować wkładkę Antispur Duo Forte oraz uzupełnić działanie załączonym kremem. Za pomocą tej metody pozbędziesz się bólu towarzyszącego w codziennym funkcjonowaniu.

Szybki efekt 

Dzięki najnowszej technologii zastosowanej w produkcie Antispur Duo Forte, uzyskasz efekt w ciągu zaledwie miesiąca stosowania. Wkładka Antispur jest bardzo wygodna w użytkowaniu. Silikon, z którego została stworzona, dopasowuje się do każdego rodzaju obuwia, ponadto można ją myć, czyli jest bardzo higieniczna.

Chcesz zapoznać się, co inni mówią na temat Antispur Duo Forte?

Zapoznaj się z opiniami:

Martyna, 30 lat

Od jakiegoś czasu miałam problemy z ostrogą piętową. Na początku za bardzo mi ona nie doskwierała, ale w momencie, kiedy nie mogłam dobrać dla siebie odpowiedniego obuwia, postanowiłam coś z tym zrobić. Spróbowałam zestawu Antispur Duo Forte. Uważam, że to była najlepsza decyzja z możliwych. Już od pierwszego momentu zastosowania wkładki, wiedziałam, że to jest to, czego szukałam. Teraz już nie muszę martwić się o ból i w końcu mogę nosić każdy rodzaj obuwia. Bez żadnych ograniczeń mogę cieszyć się swoją kolekcją butów, a mam ją bardzo pokaźną. Polecam!

Krystyna, 60 lat.

Mam już swoje lata, ale nadal jestem osoba aktywną zawodowo. Niestety moja praca jest w trybie stojącym. Dodatkowo musze dobrze wyglądać, co związane jest z noszeniem butów na obcasie. Niestety od jakiegoś czasu zaczęły mnie boleć stopy. Początkowo był to ból po całym dniu. Jednak z biegiem czasu ból zaczął pojawiać się również rano po nocnym odpoczynku. Doszło nawet do sytuacji, kiedy musiałam iść na zwolnienie, gdyż nie byłam w stanie zrobić kroku. Wówczas z pomocą przyszedł mi zestaw Antispur Duo Forte. Po zaledwie kilku dniach stosowania mój ból się zmniejszył. Aktualnie jestem po miesięcznej kuracji i co prawda całkowite objawy nie ustąpiły, ale mogłam wrócić do pracy. Jestem bardzo zadowolona z zestawu Antispur Duo Forte!

JEŻELI CHODZENIE SPRAWIA CI BÓL, PRZETESTUJ ZESTAW ANTISPUR DUO FORTE – JEDYNY TAKI PRODUKT NA NASZYM RYNKU!

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 448 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz