Po Wykonaniu Wstępnego Masażu

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Akupresura to jedna z wielu naturalnych metod leczenia, której korzenie sięgają starożytnej Azji. Często akupresura nazywana jest akupunkturą bez igieł. Zamiast nakłuwania igłą stosuje się uciskanie lub opukiwanie konkretnych punktów na ciele pacjenta w celu złagodzenia różnego rodzaju dolegliwości.

Zabieg akupresury w domu.

W przypadku niezbyt uciążliwych dolegliwości z dobrodziejstw akupresury możemy skorzystać także w domu. Wymaga to jednak cierpliwości i niezbędnej wiedzy na temat receptorów. Obecnie takie wiadomości możemy nabyć w internecie, fachowych książkach lub sklepach specjalistycznych oferujących schematy i mapy ciała do akupresury. Mając podstawową wiedzę o akupresurze najprościej jest, w zaciszu domowym wykonać delikatny masaż stóp. Po wykonaniu wstępnego masażu, przystąpić do pobudzania odpowiednich miejsc na stopie. Zaczynając od śródstopia lewej nogi, przechodząc do dalszych punktów, a następnie powtórzyć zabieg na stopie prawej. Ponadto akupresurę stóp możemy wykonać także za pomocą specjalistycznych masujących wkładek do obuwia.

Na co pomaga akupresura.

Akupresura jest stosowana w łagodzeniu różnych schorzeń, w tym: zaburzeń snu, zaparć, migren i dolegliwości psychicznych takich jak depresja czy stany lękowe. Akupresura jest też pomocna w zapobieganiu i leczeniu poważniejszych chorób, jednak wtedy nie należy rezygnować z tradycyjnego leczenia, a akupresurę traktować jako metodę wspomagającą terapię.

Akupresura dłoni.

W akupresurze, umiejętny masaż dłoni pozwala załagodzić wiele dolegliwości bólowych. Delikatne uciskanie punktów na dłoni powinno być regularne, mniej więcej co sekundę. Każdy z zabiegów dłoni poprzedzony jest odpowiednim rozgrzaniem, pocierając jedną dłoń o drugą, a następnie rozluźnieniem ich poprzez swobodne poruszanie nimi.

Akupresura twarzy.

Akupresura twarzycieszy się coraz większą popularnościąi bardzo szybko zdobywa nowych sympatyków. A zasługą tego jest przede wszystkim niezwykle korzystny wpływ na układy: krążenia, limfatyczny, nerwowy oraz hormonalny. Największe jednak znaczenie ta metoda ma na skórę i mięśnie twarzy.Ponieważ dzięki masażowi twarzy nasza skórawygładza się i wygląda młodziej. Masaż twarzy działa również antystresowo, uspokajająco i łagodzi problemy ze snem. Zaletą takiej pielęgnacji twarzy jest możliwość wykonania jej samodzielnie w domu, najlepiej przed snem lub rano podczas nakładania kremu.

Akupresura na ból głowy.

Akupresura stanowi jedno z najlepszych naturalnych rozwiązań w łagodzeniu napięciowych bólów głowy i migren. Punktami, których uciskanie, następnie masowanie przynosi ulgę w bólach głowysą miejsca:

– przy czubku głowy

– pomiędzy brwiami

– na skroniach

– wgłębienie w karku

Czasem jednak ból głowy może być rezultatem poważniejszych schorzeń, dlatego nie traktujmy akupresury jako jedynej metody leczenia, tylko jak zastępczy sposób na złagodzenie bólu głowy.

%name Po Wykonaniu Wstępnego Masażu

Eco Slim

Zamów dzisiaj i otrzymaj darmową wysyłkę i gwarancję satysfakcji.

50% Tylko dziś!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz