Przyczyny upławów z pochwy u kobiet

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Upławy są dość często spotykane, ale wielu przypadkach są bardzo późno diagnozowane, ponieważ kobiety boją się mówić o swoich dolegliwościach związanych z miejscami intymnymi, a tym bardziej boją się pokazywać te miejsca lekarzowi. Z objawami takimi jak:

pieczenie,

świąd,

pojawiające się upławy

podrażnienia,

bóle czy zaczerwienienia

należy od razu udać się do lekarza. Pozwoli to na postawienie szybkiej diagnozy i w wielu przypadkach leczenie będzie krótkie i mało uciążliwe. Jeżeli będziemy zwlekać z wizytą, może to doprowadzić do rozwoju choroby a co za tym idzie, do wydłużenia leczenia i jego rodzaju. W razie poważnych problemów można przyjąć Albothyl na upławy.

Co powoduje upławy z pochwy?

Przyczyny jakie związane są z upławami mogą być bardzo różne. Bardzo częstą są stosunki seksualne z wieloma partnerami. Taka przyczyna zwiększa ryzyko na trafienie na partnera zakażonego, który infekcję przenosi nawet bez świadomości tego. Jeżeli chcemy zmniejszyć ryzyko zachorowania na upławy powinnyśmy ograniczyć ilość partnerów lub stosować prezerwatywy, które mogą w pewnym stopniu ograniczyć możliwość przeniesienia infekcji.

Do przyczyn zaliczamy również częste korzystanie z basenów. Niektóre upławy z pochwy mogą być przenoszone również przez wodę znajdującą się w basenach oraz jacuzzi. Po wizycie w takim obiekcie należy jak najszybciej obmyć dokładnie miejsca intymne.

Kolejną przyczyną jaka wpływa na rozwój zakażeń miejsc intymnych może być uraz pochwy lub jej okolic oraz nieprawidłowa higiena tych miejsc. Istnieje kilka podstawowych zasad, które powinno się przestrzegać dbając o higienę pochwy:

Przede wszystkim należy stosować środki przeznaczone do mycia miejsc intymnych.

Poza tym, wycieranie jak i mycie powinno się odbywać od przodu do tyłu.

Powyższe przyczyny nie są jedynymi, które mogą doprowadzić do powstawania infekcji układu moczowo-płciowego. Są one jednak najczęstsze, dlatego na nie warto zwracać największą uwagę i unikać ich jak najbardziej, a w momencie pojawienia się niepokojących objawów związanych z miejscami intymnymi, od razu udać się do lekarza.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz