Rzeczy, które powinieneś wiedzieć, zanim rzucisz cukier

Rzeczy, które powinieneś wiedzieć, zanim rzucisz cukier

Cukier to pewnie Twoja największa słabość

Każdy ma jakąś słabość. Moją jest czekolada. I absolutnie uwielbiam ją, ale uzależnienie od zawsze były źródłem irytacji. Straciłem rachubę, ile razy próbowałem się uwolnić (i nie udało się). Wiedziałem, że to pragnienie nie odbyło się bez walki. Mój system węchowy (węch) poszedł w nadbieg i mogłem wywąchać czekoladę z nadludzkiej odległości. W ciągu tygodnia (tydzień!), Walka psychiczna była rozproszona.

 

  • Deprywacja smakuje lepiej z przyjaciółmi

Jeżeli masz zamiar zrezygnować z cukru, to zdecydowanie warto przynosić posiłki. Wiedza, że twój znajomy także stara się porzucić cukier, będzie dla ciebie motywatorem. Pomocny będzietakże fakt, iż przez symptomy detoksu przejdziecie razem.

  • Dziwne

Nie wszyscy mają dokładnie to samo doświadczenie przy odstawianiu cukru. W moim przypadku, najbardziej niepokojące było migotanie widzenia peryferyjnego, które trwało około 15 minut i przyszło do mnie w drugim tygodniu odstawiania cukru. Na stronie NSH zapewniono mnie, że może mieć to coś wspólnego z niską zawartością cukru we krwi, ale jest to coś czego łatwo się pozbyć. Inne problemy jakie miałem w tym czasie, to problem z „rozmytą” głową, bez używania alkoholu, utrata pamięci i problemy ze snem.  I czasami wkradła się także drażliwość.

  • Rzuciłem cukier (i sen też)

Bezsenność, według badań, które przeprowadziłem na grupie 4 osób, nie dotyczy każdego. Niestety, akurat mnie dotyczyło. Od drugiego tygodnia budziłem się w nocy pomiędzy 5 a 6 rano. Dla kogoś, kto czasami miewa problemy ze snem, taki efekt uboczny stał się z czasem czymś denerwującym.

  • Chcesz czekoladę? Weź banana.

Jako fan warzyw nigdy nie zwracałem zbytniej uwagi na owoce, ale to musiało się zmienić w momencie, w którym rzuciłem cukier. Wprowadziłem ponownie do swojej diety trochę owoców każdego dnia, po tym jak miałem problemy z widzeniem. Banan stał się dla mnie pożądaną ucztą.

  • Cukier jest wszędzie

Zapasy z chęcią konsumowania czekolady, lodów lub ciasta, przeszły dość szybko. Natomiast problemem były rzeczy, których nie podejrzewałem o posiadanie cukru w składzie. Musiałem rzucić majonez, sos pieczeniowy, keczup czy musztardę. Te wszystkie, moje małe uzależnienia, które były takie smaczne.

  • Reakcje innych ludzi

Otrzymałem mnóstwo porad dotyczących rzucania cukru. Łatwo było znaleźć ludzi, chętnych do doradzania. Zaczęło się od zadawania kilku pytań, później stwierdzali, że rzucą cukier ramię w ramię ze mną. Po drugiej stronie byli hejterzy. Niektórzy ludzie byli wyraźnie oburzeni, moim brakiem konsumpcji cukru. Wcześniej byłem „towarzyszem zbrodni” i „kimś kto zamawiał budyń” w dowolnej restauracji, teraz jestem osobą zamawiającą pieprzową herbatę, która przyciąga rażące spojrzenia innych. Niektóre z nich ciężko jest znieść. Najlepszą taktyką jest nie mówić nic i nie zwracać na siebie uwagi.

SHARE

 

Facebook

 

Twitter

 

 

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 448 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz