Skuteczna walka z Haluksami

Kas ir varikozas vēnas? Varikozas vēnas, kas pazīstamas arī kā varikozes vai varikozes, rodas, kad vēnas kļūst palielinātas, paplašinātas un pārpildītas ar asinīm. Varikozas vēnas parasti parādās pietūkušas un audzētas, un tām ir zilgani purpursarkana vai sarkana krāsa. Viņi bieži ir sāpīgi. Šis stāvoklis ir ļoti izplatīts, īpaši sievietēm. Apmēram 25 procenti no visiem pieaugušajiem [...]

Hallu Motion - skuteczna likwidacja haluksów

Każda kobieta chce być piękna i przypodobać się płci przeciwnej. W tym celu służą buty na wysokim obcasie. Od jakiegoś czasu bardzo modne były również buty z tzw. noskiem, czyli zwężane z przodu. Oczywiście wygląd zewnętrzny jest bardzo ważny, ale zdrowie stóp powinno być na pierwszym miejscu.

W jaki sposób powstają halluksy?

Noszone przez wiele lat niewygodne buty prowadzą do powstawania deformacji stopy, takich jak halluksy. Jest to przypadłość, która dotyczy najczęściej kobiet w wieku pomiędzy 30 a 40 lat. Najczęstszą przyczyną powstawania halluksów jest nierównomierne rozłożenie ciężaru ciała na stopach. Jeżeli ten stan rzeczy występuje przez lata, to się utrwala. Najbardziej obciążane jest przodostopie, które tworzy tak zwany łuk poprzeczny stopy. W sytuacji, kiedy noszone jest obuwie na wysokim obcasie, przód stopy, jest główną podporą ciała i wówczas ulega spłaszczeniu. Gdy łuk poprzeczny się spłaszcza, wówczas palce rozsuwają się. Paluch się odchyla do bocznie, a drugi palec idzie do góry. W stawie śródstopno - paliczkowym tworzy się uwypuklenie. Jest to kaletka maziowa, w której utworzył się stan zapalny, powstaje zaczerwienienie, a skóra wokół tego miejsca jest bardzo tkliwa.

Hallu Motion - najlepsza jest profilaktyka

Bardzo ważna jest profilaktyka, czyli zapobieganie pogłębianiu się zwyrodnienia stawów. Warto działać w momencie, kiedy zaczynają się pierwsze objawy. Na rynku w ostatnim czasie pojawiło się mnóstwo środków, kremów i innych sposobów do zwalczania zwyrodnień małych stawów. Jednak najbardziej skutecznym okazuje się separator Hallu Motion. Jest to aparat, który stosuje się w dzień i zarówno, jako profilaktyka, jak i likwidowaniu zniekształceń i zaburzeń funkcji stawów w stopie. Separator Hallu Motion stosuje się w ciągu dnia, gdyż wówczas stopy są najbardziej obciążane.

aparat hallu motion Skuteczna walka z Haluksami
Hallu Motion - najlepsza jest profilaktyka

W jaki sposób działa separator Hallu Motion?

Regularne stosowanie aparatu w naturalny sposób ustawia paluch w osi długiej ciała. Dzięki temu zmniejsza się obrzęk, a wygląd stopy się poprawia. Ponadto likwiduje dolegliwości związane z deformacją, takie jak ból, obrzęk czy nadwrażliwość. Separator wzmacnia układ krążenia w stopie, dzięki czemu jest lepiej odżywiona i szybciej zwalczany zostaje stan zapalny. Hallu Motion ochrania zwyrodniały staw, zwiększając przy tym jego zakres ruchomości.

Jakie możesz uzyskać efekty za pomocą Hallu Motion?

Za pomocą aparatu korekcyjnego Hallu Motion można pozbyć się wszelkich deformacji stóp.  Produkt rewelacyjnie radzi sobie z halluksami, dzięki czemu stopy odzyskają piękny i zdrowy wygląd. Znowu bez bólu i problemów będzie możliwość swobodnego poruszania się. Hallu Motion mogą stosować nie tylko kobiety, które nabawiły się halluksów, poprzez nieodpowiednie obuwie. Produkt mogą stosować również sportowcy, gdyż bardzo dobrze usztywnia stopę.

Najważniejsze zalety ze stosowania Hallu Motion to:

• Zmniejszenie obrzęków.

• Wyprostowanie zdeformowanego palucha względem osi długiej stopy.

• Pobudzenie krążenia stopy i poprawa wyglądu skóry stopy.

• Bardzo wygodny w użytkowaniu.

• Stosuje się go w ciągu dnia i dopasowuje się do każdego rodzaju stopy oraz obuwia.

• Jest uniwersalny, mogą go stosować zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

W jaki sposób należy stosować aparat Hallu Motion?

Stosowanie aparatu jest bardzo proste. Najważniejsze, aby pamiętać, iż Hallu Motion stosuje się w ciągu dnia. Wystarczy kilka kroków, aby prawidłowo założyć aparat Hallu Motion.

• Należy rozluźnić pasek na separatorze.

• Trzeba założyć aparat w taki sposób, aby przednia część znajdowała się po wewnętrznej stronie palca, natomiast gąbka musi znajdować się w miejscu zwyrodnienia palucha.

• Pasek ściągający trzeba owinąć po zewnętrznej stronie stopy i zamocować go do zaczepu, znajdującego się w górnej części. Następnie należy zapiąć taśmę.

• Wraz z użytkowaniem, należy stopniowo naciągać pasek. Jeżeli nastąpi bardzo duży dyskomfort lub ból pasek trzeba poluzować.

Niewielki dyskomfort jest jak najbardziej naturalny i świadczy o tym, że aparat działa prawidłowo.

Jakie są czynniki wpływające na powstawanie halluksów?

• Wady stóp typu płaskostopie

• Długotrwałe noszenie butów na wysokim obcasie

• Zakładanie zbyt ciasnego obuwia typu noski

• Zbyt dużo kilogramów

• Za mała aktywność fizyczna

• Długotrwała praca w jednej pozycji stojącej lub siedzącej

• Taniec typu balet

• Przebyte kilkukrotnie urazy, najczęściej u sportowców.

Gdzie można nabyć korektor Hallu Motion?

Tylko od producenta możesz uzyskać oryginalny produkt. Tylko wówczas będziesz mieć pewność, co do autentyczności urządzenia. Ponadto tylko na stronie producenta występują promocje, dzięki którym możesz otrzymać korektor w rewelacyjnej cenie. To jeszcze nie wszystko, zamawiając Hallu Motion za pomocą strony producenta, otrzymujesz Gwarancję skuteczności. Oznacza to, że jeżeli produkt nie spełni Twoich oczekiwań, możesz go zwrócić w ciągu 30 dni. Zamówienie produktu jest bardzo proste. Wystarczy kliknąć ikonę „Kup teraz” i postępować zgodnie ze wskazówkami. Przesyłkę możesz zamówić za pobraniem, dzięki czemu nie musisz obawiać się, iż produkt do Ciebie nie dotrze. Jeżeli Hallu Motion nie spełni Twoich oczekiwań, wystarczy odesłać puste opakowanie, a otrzymasz z powrotem swoje pieniądze!

Warto zapoznać się z opinią innych użytkowników aparatu Hallu Motion.

Martyna z Krakowa, lat 28.

Walczyłam z bólem nóg od kilku miesięcy. Na początku były to zwykłe dolegliwości po całym dniu, więc nie zwracałam na to uwagi. Stosowałam maści, które mi wówczas pomagały. Po pewnym czasie maść nie była wystarczająca, a ból pojawiał się również w nocy. Doszło do takiego stanu, kiedy nie byłam w stanie zrobić nawet kroku, a ból był nie do zniesienia. Nie mogłam normalnie funkcjonować bez leków przeciwbólowych. Wówczas moja przyjaciółka zamówiła i przyniosła mi Hallu Motion. Przeraziłam się, widząc ten aparat, ale to była moja ostatnia deska ratunku. Założyłam Hallu Motion i po pierwszych minutach noszenia poczułam ulgę. Mogłam znowu spokojnie zrobić krok, nie czując przy tym bólu. Aktualnie noszę aparat 2 miesiąc i moje palce powoli wracają do normalności. Hallu Motion to produkt godny polecenia!

Grażyna z Wrocławia, lat 36.

Jestem osoba bardzo aktywną fizycznie. Praktycznie cały dzień spędzam na nogach, a oprócz tego bardzo lubię biegać. Niestety od jakiegoś czasu zauważyłam, iż robią mi się halluksy. Zaczęłam czytać na temat tego schorzenia i się przeraziłam, jak wiele osób z tego powodu cierpią. Nie chciałam doprowadzić do takiego stanu, dlatego profilaktycznie zaczęłam stosować Hallu Motion. Jestem bardzo zadowolona z tego produktu, gdyż schorzenie nie dość, że się nie pogłębia, to jeszcze się cofa. Mogę znowu swobodnie uprawiać sport bez obawy o ból stóp. Hallu Motion jest super i polecam go wszystkim moim znajomym.

ortezy 585x400 Skuteczna walka z Haluksami

Podsumowanie - dlaczego warto stosować Hallu Motion?

1. Bardzo skutecznie likwiduje halluksy – aparat ustawia paluch w prawidłowej pozycji.

2. Zmniejsza odczuwanie bólu i dyskomfortu – likwiduje stan zapalny, który utworzył się wokół palucha. Ponadto chroni go przed kolejnymi otarciami.

3. Jest to produkt uniwersalny – idealnie dopasowuje się do każdego rodzaju stopy. Dzięki temu może być stosowany w każdym rodzaju obuwia.

4. Hallu Motion może być stosowany również, jako profilaktyka.

5. Poprawia mikro krążenie i wygląd skóry.

6. Bardzo wygodny i prosty w użytkowaniu.

7. Niska cena – aparat Hallu Motion w stosunku do innych tego typu produktów posiada bardzo przystępną cenę.

8. Efekt w krótkim czasie – w ciągu zaledwie miesiąca odzyskasz prawidłowe ustawienie swoich palców stopy.

9. Jest to produkt w pełni bezpieczny – został stworzony ze specjalnego materiału, który jest hipoalergiczny. Dodatkowym atutem jest to, iż stosując Hallu Motion stopa się nie poci, tak jak to bywa stosując inne tego typu aparaty.

Jeżeli już dzisiaj zamówisz Hallu Motion, to w ciągu zaledwie miesiąca odzyskasz swoje piękne i zdrowe stopy!

Stosując Hallu Motion koniec z obrzękami, problemem dopasowania odpowiedniego obuwia oraz poczuciem dyskomfortu z powodu uciążliwego bólu!

Nie czekaj Kup Teraz Hallu Motion i ciesz się jego zastosowaniem w swoim własnym zaciszu domowym. Dzięki zastosowaniu aparatu Hallu Motion unikniesz drogiej, a zarazem bardzo kosztownej operacji chirurgicznej.

mainarticle2 5 Skuteczna walka z Haluksami
Jak malować i ozdabiać paznokcie?

Jak malować i ozdabiać paznokcie?

 

Co można wyczytać z paznokci?

Kształt i wygląd naszych paznokci w dużej mierze zależy od uwarunkowań genetycznych. Bardzo często jednak ich wygląd jest odzwierciedleniem tego, co dzieje się wewnątrz naszego organizmu. Warto pamiętać o tym, że to jak żyjemy, co jemy i jakie napoje spożywamy, ma ogromny wpływ na stan naszych paznokci. Paznokcie doskonale wskazują nasz stan zdrowia, między innymi niedobory makro i mikro elementów, choroby układu oddechowego lub przewlekłe zapalenie oskrzeli. Na paznokciach niejednokrotnie widać też stres, który wpływa niekorzystnie na nasz organizm.

Podczas, gdy stan zdrowia naszych paznokci, często jest wynikiem mechanicznych uszkodzeń lub złej pielęgnacji, na ich powierzchni pojawia się wiele wskazówek, które mogą sygnalizować poważne choroby i zaburzenia. Najczęściej zły stan paznokci jest wynikiem niedożywienia, który występuje przy źle dobranej diecie. Niedobór właściwych składników odżywczych, głównie witaminy A,B i E możemy podejrzewać u siebie zawsze wtedy, gdy nasze paznokcie stają się łamliwe i kruche. Pamiętajmy jednak, że podobne symptomy pojawią się u nas, gdy jesteśmy narażeni na długotrwały stres.

Zdrowe paznokcie rosną od pół roku do ośmiu miesięcy. Obserwując swoje paznokcie, pamiętaj więc, że niepokojące znaki w połowie długości paznokci to informacje o dolegliwościach sprzed kilku miesięcy. Według specjalistów badających powiązania pomiędzy wyglądem płytki paznokcia a naszym stanem zdrowia, wszystkie aktualne dolegliwości możemy dojrzeć u jej nasady.

Pękające i łuszczące się paznokcie to najczęściej objaw problemów z układem trawiennym. Bardzo często pękające paznokcie towarzyszą ogólnemu osłabieniu organizmu, szczególnie po przebytych chorobach. Jeżeli na paznokciach pojawiają się białe prążki – oznacza to problemy z układem hormonalnym. Z kolei poprzeczne czarne prążki to reakcja na substancje toksyczne krążące w organizmie. Pojawiają się one głównie u chorych poddanych chemioterapii.

Zły stan zdrowia możemy również wyczytać poprzez kolory płytki paznokcia. Jeżeli jest on blady, prawie przeźroczysty – możemy cierpieć z powodu chorób wątroby. Jeżeli kolor płytki jest intensywnie różowy – możemy mieć problemy z nadciśnieniem. Kolor fioletowo-czarny może z kolei świadczyć o niewydolności układu oddechowego. Niemal wszystkie odcienie żółtego oraz zielonego koloru to oznaka grzybicy paznokci. Białe kropeczki to znak, że naszemu organizmowi brakuje wapnia.

W diagnozowaniu chorób pomocny jest również tzw. półksiężyc. Jeżeli jest on niewidoczny  to znak, że jesteśmy przemęczeni zarówno fizycznie jak i psychicznie.

 

letni manicure jak przyklejac ozdoby na paznokciach 11400 Skuteczna walka z Haluksami
Wzorki na paznokcie

Wzorki na paznokcie

Zdobienie paznokci daje szansę na wyzwolenie wyobraźni. W projektowaniu ozdób istnieją nieograniczone możliwości. Tipsy są bardzo często stosowaną techniką przedłużania naturalnych paznokci. Dostępne są w różnych kształtach a najważniejszą sprawą jest umiejętne dobranie ich do paznokcia.

Idea przedłużania paznokci sięga zamierzchłych czasów. Wykorzystywały ją, np. hinduskie tancerki świątynne, które nakładały na opuszki paliczków palców specjalne nakładki, które wzmacniały siłę wyrazu w tańcu.

Ozdoby na paznokcie, takie jak cekiny czy metalowe ozdoby, można kupić już gotowe do nałożenia. A zwykłe ozdoby, np. koronka czy bibułka, mogą służyć do zaaranżowania na paznokciach pięknych, unikatowych kolaży.

Nawet, jeśli uważamy, że nie mamy zdolności artystycznych, możemy nauczyć się łatwych technik malowania oryginalnych zdobień. Jeżeli opanujemy te techniki będziemy mogli używać farb akrylowych i dobrego pędzelka do tworzenia niezliczonych obrazków na jednym paznokciu albo wszystkich dziesięciu.

Prezentacja niektórych sposobów nakładania wzorków na paznokcie

Kalkomanie

Niezbędne materiały: kalkomania, nożyczki, pinceta, woda, nożyczki do skórek, lakier utrwalający.

1.Wytnij pożądany kawałek kalkomanii. Przytrzymując kalkomanię pincetą, zanurz ją w wodzie na 20-30 sekund.

2.Palcami powolutku ściągnij kalkomanię z podkładu do około wysokości. Pincetą uchwyć wolny brzeg kalkomanii i zsuń z reszty podkładu.

3.Ostrożnie nałóż kalkomanię w zaplanowanej pozycji na suchy, pomalowany paznokieć.

4.Obetnij brzegi kalkomanii, dopasowując ją do szerokości paznokcia.

5.Aby wzmocnić i ochronić paznokieć, zamaluj całą powierzchnię płytki paznokcia lakierem utrwalającym.

Metalowe ozdoby i cekiny

Niezbędne materiały+ samoprzylepna taśma w ulubionym kolorze, nożyczki do manicure, patyczek z drzewa pomarańczowego, lakier utrwalający, woda, cekiny, w ulubionym kolorze, pinceta, metalowa ozdoba.

1.Na 1/3 górnej części paznokcia ukośnie przyklej samoprzylepną taśmę. Pozostaw wolne brzegi taśmy wystające poza paznokcie.

2.Nożyczkami do paznokci obetnij wystające brzegi. Taśma powinna dosięgać, ale nie dotykać czubka i wału paznokcia. Jeżeli jest to konieczne, wygładź taśmę patyczkiem. Nałóż lakier utrwalający na całą powierzchnię paznokcia.

3.Zanurz końcówkę patyczka w wodzie, mokrym końcem podnieś cekin.

4.Umieść go na zaplanowanym miejscu na mokrym lakierze utrwalającym. Powtórz czynność z pozostałymi cekinami.

5.Za pomocą pincety uchwyć metalową ozdobę i połóż ją na środku paznokcia na mokrym lakierze. Góra ozdoby powinna się znajdować bliżej nasady paznokcia.

6.Jeszcze raz nałóż lakier na całą płytkę paznokcia. Aby dobrze zabezpieczyć aplikację, nakładaj lakier raz dziennie przez dwa dni.

Kwiatki

Niezbędne materiały: farby akrylowe, pędzelek do farb akrylowych, woda, lakier utrwalający.

1.Na płytce paznokcia różową farbą namaluj 3 małe gwiazdki składające się z pięciu linii ułożonych trójkątnie.

2.Zaczynając od środka każdej gwiazdki, a kończąc na szczycie linii, namaluj brzegi płatków kwiatka w kształcie półkola. Zamaluj środki płatków.

3.Białą farbą zrób kropkę w środku każdego listka.

4.Ciemnozieloną farbą delikatnie namaluj łodyżki i listki kwiatów. Kiedy rysunek dobrze wyschnie, nałóż lakier na całą powierzchnię płytki paznokcia.

Palma

Niezbędne materiały: farby akrylowe, pędzelek do farb akrylowych, woda, lakier utrwalający.

1.Aby namalować pień palmy, zacznij od środka paznokcia w 1/3 wysokości od czubka białego rąbka. Brązową farbą narysuj poprzeczne linie podobne do przecinka, lekko ukośnie skręcające i stopniowo coraz mniejsze. Zakończ w 1/3 wysokości od nasady paznokcia.

2.W wolnym polu blisko nasady paznokcia, z każdej strony pnia namaluj zieloną farbą poziome linie podobne do przecinka-będą to liście palmy.

3.Pomiędzy brązowymi liniami namaluj białe linie, które zaakcentują kształt pnia palmy.

4.Na wolnym polu blisko białego rąbka niebieską farbą namaluj małe wygięte linie tworzące wodę.

5.Koło liści palmy namaluj rozciągnięte M, które będzie mewą. Kiedy rysunek dobrze wyschnie, nałóż na całą płytkę paznokcia lakier utrwalający.

Pielęgnacja dłoni i paznokci nazywa się manicure- manus po łacinie oznacza dłoń. Pielęgnację paznokci można podzielić na kilka etapów: usunięcie lakieru, skrócenie i skorygowanie, polerowanie i lakierowanie. Potrzebne do tego materiały i przyrządy to zmywacz do paznokci i płatki waty, cążki do wycinania naskórka, pilniczki, kopytko, patyczek z drzewa różanego do podważania skórek, miseczka do moczenia rąk, małe ręczniki frotte, chusteczki higieniczne, preparat złuszczający lub zmiękczający naskórek, olejek do paznokci, lakiery i ewentualnie aerozol przyspieszający schnięcie lakieru. Przed rozpoczęciem manicure należy dokładnie obejrzeć paznokcie. Do tego przydatna jest wiedza z dermatologii. Kolejność zabiegu jest następująca: usunięcie starego lakieru, skrócenie paznokci i nadanie im odpowiedniego kształtu, kąpiel paznokci, wycinanie skórek, ewentualnie peeling i masaż rąk, polerowanie i lakierowanie paznokci. Aby usunąć lakier, płatek trzymamy między palcem wskazującym i środkowym, nasączamy zmywaczem i zmywamy lakier w kierunku wierzchołka paznokcia. Skracając o opiłowując paznokcie należy zwrócić uwagę na ich naturalny kształt. Używamy do tego pilniki gruboziarniste lub drobnoziarniste. Kąpiel paznokci jest przygotowaniem do wycinania naskórka. Do miseczki wlewamy ciepłą wodę z dodatkiem specjalnego preparatu, zanurzamy na pięć minut. Następnie wycinamy naskórek i nanosimy preparat złuszczający. Polerowanie paznokci cieszy się dużą popularnością. Paznokcie są błyszczące, a ich powierzchnia gładka i bardziej odporna. Najpierw alkoholem usuwamy resztki olejku i kremu do paznokci. Połysk uzyskujemy polerując odtłuszczoną powierzchnię paznokcia skórzaną polerką lub specjalnym pilnikiem do polerowania, na koniec przystępujemy do malowania paznokci.

French manicure na dłużej

French manicure to określenie, które odnosi się do techniki malowania paznokci polegającej na malowaniu samych końcówek paznokci na kolor biały. Według wszystkich znawców tematu, French manicure został stworzony przez markę Max Factor już w 1930 roku. To najbardziej klasyczny i ponadczasowy manicure, który nadaje paznokciom świeży, zdrowy wygląd.  Jednocześnie należy do jednych z najbardziej wymagających. Istnieją jednak sposoby na to, by French manicure utrzymywał się na paznokciach dłużej.

Przed rozpoczęciem prac nad francuskim manikiurem, zadbaj o dłonie w następujący sposób:

Zmywaczem do paznokci usuń resztki lakieru do paznokci i wszystkie inne zabrudzenia. Następnie przypiłuj paznokcie nadając im pożądany kształt.  Zrób to przed przystąpieniem do punktu 2 – piłowanie mokrych paznokci może prowadzić do ich uszkodzenia.

Namocz końcówki palców w misce z letnią wodą. Dodaj do niej kilka kropel soku z cytryny i mydło w płynie. W ten sposób rozjaśnisz paznokcie  i zmiękczysz skórki.

Po 3 minutach, wyjmij dłonie z kąpieli i dokładnie osusz je ręcznikiem. Drewnianym patyczkiem odsuń skórki a jeśli potrafisz posługiwać się cążkami, delikatnie wytnij nadmiar skórek wokół paznokcia.

Tak przygotowane paznokcie możesz pomalować nadając im wygląd świeżego Frencha.

Czyste, odtłuszczone płytki paznokcia pomaluj odżywczą bazą pod lakier i pozostaw do wyschnięcia. Baza działa jak spoiwo pomiędzy paznokciem a lakierem, sprawiając, że lakier dłużej utrzymuje się na paznokciu.

Pomaluj paznokcie lakierem z zestawu do French manicure.

Nałóż białą warstwę lakieru na końcówki paznokci. Do tego celu, użyj specjalnych naklejek, które przyklej do paznokci w miejscu od którego chcesz rozpocząć malowanie na biało. W ten sposób uzyskasz równą granicę pomiędzy białymi końcówkami a resztą paznokcia. Poczekaj aż biały lakier wyschnie, następnie delikatnie odklej naklejki.

Na całą powierzchnię paznokci nałóż ostatnią warstwę lakieru. W gotowych zestawach do manicure ma on przeważnie kolor jasno różowy.

Jeżeli chcesz, by Twój frencz utrzymał się dłużej, musisz zrezygnować z moczenia dłoni. Powstrzymaj się od mycia ich w gorącej wodzie, a gdy zmywasz naczynia, pamiętaj o gumowych rękawiczkach. Zapomnij również o obgryzaniu czy ssaniu paznokci – takie nawyki szkodzą nie tylko francuskiemu manikiurowi ale przede wszystkim rujnują paznokcie!

 

zeleee Skuteczna walka z Haluksami
Zanim pomalujesz paznokcie

Zanim pomalujesz paznokcie

Myślę, że nie tylko ja przeżyłam w swym życiu koszmar, gdy nowy i ponoć super trwały lakier, który miał wytrwać na paznokciach tydzień, na drugi dzień brzydko odpryskiwał, strasząc wszystkich wkoło.

Dziś, po rozmowie z fachowcem w tej dziedzinie, wiem, że przede wszystkim powinnam przygotować swoje paznokcie wcześniej, potem nakładając warstwę nowego lakieru.

Jeśli mimo to, lakier do paznokci będzie odpadał, znaczy, że faktycznie dokonałyśmy złego zakupu i mamy prawo się złościć. Co to znaczy przygotować paznokcie?

Otóż wystarczy poświecić im trochę uwagi i przygotować niejako teren, by nowy lakier miał szansę przetrwać dłużej niż jeden dzień na płytce paznokcia. Po kolei. Jeśli malujemy paznokcie co dzień, najpierw należy usunąć starannie poprzednią warstwę lakieru z paznokci. Bezacetonowy zmywacz do paznokci będzie to tego niezbędny. Moczymy nim wacik kosmetyczny i starannie przecieramy każdy paznokieć.

Tak przygotowane paznokcie możemy opiłować w kształt jaki lubimy, dobierając go jednak do kształtu naszych dłoni.

Piłować można tylko suche paznokcie, pamiętajmy o tym. Wiele razy byłam świadkiem, gdy panie piłowały paznokcie przesuwając pilnik raz w jedna, raz w drugą stronę. Taki zabieg osłabia płytkę.

Paznokcie piłujemy zawsze w jednym kierunku!

Powoli rezygnujemy też z pilniczków metalowych, które przechodzą już do lamusa. Skoro już wiesz jak piłować paznokcie, pora na kolejną lekcję dbania o nie.

Nail Art

Od zarania dziejów człowiek ozdabiał swoje ciało na przeróżne sposoby. W wielu przypadkach taka forma sztuki miała ukryte symboliczne znaczenie. Dzisiaj ludzie malują się i ozdabiają swoje ciało by podkreślić swój indywidualizm i charakter.

Nail Art to nic innego jak fachowa nazwa sztuki zdobienia paznokci.

W dzisiejszych czasach niemal każdy salon kosmetyczny obok klasycznych usług, jak manicure, czy pedicure oferuje też usługę zdobienia paznokci. Nawet panie, które na co dzień mają problemy z paznokciami, mogą poddać się temu zabiegowi. Jednak przed tym zabiegiem należy wnikliwe przyjrzeć się tym problemom i im zapobiec.

Mogą to być na przykład  zbyt miękkie paznokcie albo też łamliwe paznokcie. Wiele pań miewa też problem z paznokciami rozdwajającymi się. Zanim zdecydujemy się na zdobienie paznokci możemy zdecydować się na wykonanie w salonie kosmetycznym innego typu zbiegów, jak francuski manicure światłoutwardzalny.

Na czym polega ów zabieg?

Otóż zdobiąc paznokieć kosmetyczka nanosi na jego płytkę specjalny lakier nakładamy bardzo cienkimi warstwami. Lakier ten jest potem utwardzany za pomocą światła, które emituje specjalistyczny przyrząd. Możemy też zapobiec cienkim paznokciom przedłużając je. Tipsy, bo o nich mowa, to nic innego jak wspomniany zabieg wydłużenia paznokcia za pomocą tworzywa sztucznego. Jest ono przyklejane na nasze naturalne paznokcie przy pomocy kleju do tego przeznaczonego. Dopiero tak wyszlifowane sztuczne paznokcie możemy zdobić. Jednak powoli odchodzi się od tipsowania, bo niszczy ono mimo wszystko płytkę paznokci.

Możemy też zdecydować się na utwardzenie paznokci. Zabieg polega na nanoszeniu na płytkę światłoutwardzalnego tworzywa. Inna popularną dość metodą jest technika szablonu. Polega ona na przedłużaniu paznokci przy pomocy szablonów i tworzywa sztucznego do tego zabiegu przeznaczonego. Efekt zależy tylko od naszych upodobań. Panie, które lubią naturalność będą zadowolone, bo technika pozwala uzyskać też taki efekt. Tak wzmocnione słabe paznokcie można poddawać zabiegom ozdabiania.

Nail Art wykonywany jest za pomocą akrylowych farb do paznokci i kolorowych lakierów do zdobienia. Można nimi wyczarować przeróżne wzory i motywy, od kwiatowych, bo najbardziej wyszukane formy. Zależy to tylko od inwencji twórczej i fachowości osoby wykonującej zdobienie paznokci.

Kształt dłoni

Kształt naszych dłoni i paznokci odgrywa dużą rolę przy wyborze na przykład lakieru. Bowiem kształty bardzo często wpływają optycznie na paznokcie i rzutują na całą dłoń.

Kolor i kształt to dwa powiązane ze sobą ściśle tematy i można je rozpatrywać tylko w kategoriach związku.

Wytrawna kosmetyczka wie, że najpierw należy zwrócić uwagę na kształt dłoni i do tego wzorca dopasować kształt paznokci. Dobra kosmetyczka zawsze najpierw przygląda się dłoniom klientki, by osiągnąć jak najlepszy rezultat końcowy. Wyjaśnia też dlaczego piłuje nam paznokcie tak, a nie inaczej, mimo naszych sugestii.

Dłoń szeroka z grubymi i krótkimi palcami potrzebuje wysmuklenia i wydłużenia. Przyczynią się do tego owalne i dłuższe paznokcie. Dzięki temu zabiegowi dłoń wygląda na szczuplejszą. Polecam do takich paznokci kolory neutralne, które nie rzucają się zbytnio w oczy.

Jeśli mamy bardzo szczupłą i wąską dłoń najlepiej spiłować paznokcie na krótko i półokrągło. Dzięki temu dłoń zyska bardziej naturalne proporcje, będzie nadal szczupła, ale nie koścista. Przy takich dłoniach można wybierać wśród wielu kolorów lakierów do paznokci, do stonowanych, po intensywne barwy.

Dłoń normalna i owalna jest najbardziej proporcjonalna. Paznokcie też nie wymagają wtedy wielu zabiegów. Mogą być zarówno półokrągłe, jak i prostokątne. Takie kształtne paznokcie bardzo dobrze prezentują się w wyrazistych kolorach lakierów. Oczywiście miłośniczki naturalnego manicure też będą zadowolone, bo tak proporcjonalna dłoń wygląda dobrze w każdym kolorze.

mainarticle3 5 Skuteczna walka z Haluksami
Modne kolory paznokci

Modne kolory paznokci

Hit lata biały lakier do paznokci

Odkąd na pierwszych pokazach mody w 2013 roku modelki u Moschino paradowały po wybiegu w białym lakierze na paznokciach, ten kolor zawładną dłońmi większości znanych celebrytek. I podobnie jak w przypadku ubrań, biały kolor na paznokciach nie jest łatwy. Nie chodzi o to, że pogrubia palce, tak jak w przypadku białych ubrań, lecz o to, że białe paznokcie bardziej rzucają się w oczy. Chcąc nosić najnowszy trend i wyglądać w nim równie doskonale, jak gwiazdy Hollywood, musimy przestrzegać poniższych zasad.

Przede wszystkim musimy zadbać o dłonie. Biel uwydatnia wszelkie niedoskonałości, dlatego zanim nałożymy biały lakier na paznokcie zadbajmy o skórę dłoni. Nasze ręce powinny być wypielęgnowane i gładkie. Podobnie skórki wokół paznokci, warto je usunąć.

Jeżeli chodzi o kształt paznokci, nie ma znaczenia jaki wybierzemy. Biały lakier wygląda dobrze zarówno na krótkich przyciętych na prosto paznokciach jak i na długich w kształcie migdałów.

Pamiętajmy również, że biel wspaniale podkreśla opaleniznę. Dlatego zdecydowanie lepiej białe paznokcie będę wyglądały u dziewczyn o ciemnej karnacji niż przy bardzo jasnej skórze.

916 Skuteczna walka z Haluksami
Modne kolory paznokci

Koniecznością tego trendu jest także dopasowanie paznokci do stroju. Ponieważ biel to zdecydowanie letni kolor, również nasz strój powinien mieć letnie barwy. Białe paznokcie świetnie sprawdzą się w połączeniu z modnymi w tym sezonie pastelami. Biały strój i białe paznokcie, to również idealne zestawienie tego lata. Malując paznokcie białym lakierem, pamiętajmy o biżuterii. Biel uwielbia towarzystwo diamentów oraz białego złota!

Nowy trend – paznokcie jak szkolna tablica

Jeśli macie ochotę choć na chwilę wrócić myślami do lat szkolnych, teraz możecie to uczynić za pomocą manicure. Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak. Wszystko za sprawą brytyjskiej marki Ciaté, która jak zwykle dyktuje nowe trendy. Tym razem za sprawą lakierów do paznokci Ciaté na naszych paznokciach pojawi się faktura przypominająca szkolną tablicę. Zestaw o nazwie Manicure Kit Chalkboard pozwala eksperymentować z różnymi wzorami i kolorami, których podstawą jest czarny lakier. Jednym słowem: malujemy na paznokciach wszystko to, co niegdyś malowałyśmy na tablicy podczas przerwy.  Same wiecie, jak wiele daje to możliwości?

Ten ekstrawagancki zestaw zawiera czarny lakier do paznokci, jako podstawa (tablica) oraz cztery mini flamastry w płynnej postaci: w kolorze białym, zielonym, niebieskim i różowym oraz bezbarwny lakier nawierzchniowy. Cały manicure jest bardzo prosty w wykonaniu. Na początek należy pomalować wszystkie paznokcie czarnym, matowym lakierem do paznokci. Najlepiej nałożyć dwie warstwy. Następnie po jego całkowitym wyschnięciu ( około 20 minut) możemy zacząć zabawę w „pisanie na tablicy”. Na paznokciach rysujemy co nam tylko przyjdzie do głowy: kwiatki, domki cyfry czy literki. I tu pojawia się pewna ciekawostka: jeśli nie spodoba się Wam, to co narysowałyście, wystarczy zmyć wzorek wodą. Zupełnie jak na szkolnej tablicy.  Zabawa jest naprawdę przednia, tym bardziej, że w całym tym manicure nie chodzi o perfekcję.

Zestaw jest nowością dlatego musimy na niego poczekać. Jak zwykle, markę Ciaté znajdziecie w perfumeriach Sephora.

Oczywiście warto podkreślić, że taki rodzaj manicure nadaje się  jedynie na imprezę. Jeżeli macie ochotę wypróbować go na sobie, pamiętajcie by zrobić to w weekend. A Wam jak się podoba taki manicure?

Paznokcie sezonu 2017/2018

Wiosna i lato 2013 to okres królowania ferii barw w ubiorze, makijażu, jak i na naszych paznokciach. Jesień i zima 2013/2014 to także kolor, ale w ciut innym wymiarze. O ile latem wybieraliśmy głównie żywe neony, jesienią postawimy na bardziej stonowane , ale ciągle intensywne barwy. Oto najmodniejsze kolory paznokci na nadchodzący sezon.

Kolor czerwony

Neony lepiej zostawić na półce i sięgnąć po klasyczne odmiany czerwieni. Najbardziej pożądany kolor paznokci to krwistoczerwony, a także jego lżejsze odmiany. Kolor nosimy niemal do wszystkiego, od dżinsów, po bardziej eleganckie wystąpienia.

Kolor zielony

Kolor zielony znowu wkracza do akcji. Zieleń butelkowa, jasna, czy przełamana złotem to hit nadchodzącej zimy. Możemy mieszać barwy i pomalować paznokcie naprzemiennie jasnym i ciemnym kolorem zieleni. Ten sposób zdobnictwa płytki paznokcia, ciągle nie wyszedł z mody.

640 R1 Skuteczna walka z Haluksami

Kolory ciemne

Jesień i zima 2017/208 stawiają na ciemne oprawy paznokci. Modne będą znowu paznokcie w kolorze czarnym, ciemnobordowym, brązowym, fioletowym, czy granatowo-kobaltowym. Ciemne kolory lakierów najlepiej wyglądają z krótkimi i dobrze opiłowanymi paznokciami, choć trendy sezonu dopuszczają także paznokcie kwadratowe i długie.

French

French manicure sezonu 2017/2017 stawia także na kolory, Końcówki paznokci malujemy żywymi lakierami lub wybieramy manicure odwrócony (pasek u dołu płytki). Klasyczny french powraca, ale sezon i tak stawia zdecydowanie na żywsze kolory.

 Zestaw do japońskiego manicure

Zestaw do japońskiego manicure można zakupić już w sklepach kosmetycznych z artykułami do makijażu i pielęgnacji paznokci. Jednak, by zrobić sobie manicure japoński w domu, najpierw radziłabym udać się na jeden zabieg do gabinetu. Warto podpatrzeć jak wykonuje ten zabieg profesjonalna manikiurzystka.

Na rynku dostępnych jest kilka zestawów do japońskiego manicure. Jedne są w wersji minimalistycznej, inne oferują większe i bardziej rozbudowane zestawy do pielęgnacji paznokci.

W skład pełnego i profesjonalnego zestawu do manicure japońskiego wchodzi zazwyczaj: puder, pasta, kila rodzajów polerek do paznokci, szpatułka do aplikacji pudru i pasty.

Wmasowanie w płytkę paznokcia pasty do japońskiego manicure to pierwsza czynność zabiegu. Pastę aplikujemy za pomocą specjalnej polerki dołączonej do zestawu. Pasta do zabiegu P.Shine zawiera w swym składzie maleńkie cząstki ścierne, których zadaniem jest wypolerować płytkę, i usunąć z niej wszelkie nierówności.

Pasta jest swego rodzaju peelingiem do płytki paznokcia.

Skład pasty wzbogacony jest o cenne substancje odżywcze oraz witaminy, które wnikają podczas zabiegu w paznokcie. Głównym celem wcierania pasty w płytkę jest ujędrnienie i pobudzenie płytki paznokcia oraz lepsze ukrwienie jego łożyska. Owocuje to zdrowymi i pięknymi paznokciami, które zdecydowanie lepiej rosną.

Tak wypolerowaną pastą płytkę paznokcia traktujemy następnie pudrem do zabiegu P.Shine. Puder zabezpiecza efekty działania pasty nałożonej wcześniej i pozwala dłużej zachować piękne paznokcie. Zabezpiecza on paznokcie przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Puder nakładamy także przy pomocy polerki do tego przeznaczonej. Dzięki paście i pudrowi otrzymujemy lśniące i naturalne paznokcie.

Taki zdrowy efekt utrzymuje się po zabiegu P.Shine japoński manicure około dwóch tygodni. Potem należy ten proces powtórzyć.

Pamiętajmy, że profesjonalny zestaw do manicure zawiera także polerki do paznokci wykonane ze skóry jelonka. Zielona polerka służy do wcierania pasty, zaś różowa polerka aplikacji  pudru. W rozszerzonym zestawie profesjonalnym znajduje się także polerka dwustronna, której używamy przez zbiegiem japońskiego manicure. Jej zadaniem jest zmatowić paznokcie przed wtarciem w nie pasty i pudru. Przygotowuje ona paznokcie do innych zabiegów.

Ostatnim elementem zestawu do japońskiego manicure jest profesjonalna szpatułka, którą nakładamy kosmetyki na płytkę paznokcia. Wykorzystujemy ją także do podważania niechcianych skórek  i zadziorków.

Oczywiście w sprzedaży mamy też mniejsze zestawy do manicure japońskiego, które również się sprawdzą w zaciszu domowym. Szczególnie, gdy jesteśmy na etapie testów tego przecież innowacyjnego, jak na polski rynek, zabiegu pielęgnacyjnego paznokci. Zatem miłej zabawy!

Zimowa pielęgnacja paznokci

Zimowa aura nie sprzyja pielęgnacji paznokci, jak również włosów, czy ciała. Kaloryfery w domu i mróz na zewnątrz to niezbyt dobre połączenie. Skóra się buntuje, ulega podrażnieniom  Wielu z nas cierpi na przesuszenie albo stany alergiczne skóry całego ciała, w tym skóry dłoni. Tak działa właśnie różnica temperatur, co szczególnie odczuwają osoby z wrażliwą skorą.

Dłonie i paznokcie zimą wymagają większej dozy pielęgnacji niż w innych miesiącach roku.

Kosmetykiem podstawowym, bez którego nie wyobrażam sobie życia zimą jest odżywczy krem do rąk. Polecam zimą kremy do rąk o bogatszej konsystencji niż latem. Krem nawilżający do rąk nie jest dobrym pomysłem na wyjście z domu, gdy za oknem minus 20.

Wybierajmy zimą kremy bogatsze, które skuteczniej ochronią skórę dłoni przed czynnikami zewnętrznymi i spierzchnięciem.

Kremy lżejsze możemy stosować będąc w domu, bo szybciej się wchłaniają i pozwalają do szybszego powrotu do naszych zajęć. Zimowa pielęgnacja paznokci musi uwzględnić potrzeby skóry delikatnej. Wrażliwa skóra dłoni często nie toleruje substancji zapachowych, które producenci masowo dodają do swoich kosmetyków. Objawia się to pieczeniem i uczuciem świądu po aplikacji kosmetyku do rąk. Skóra rąk robi się wtedy czerwona i najlepszy sposobem na pozbycie się tego uczucia jest zwykłe umycie rąk pod ciepłą wodą. Wybieramy wówczas kremy hypoalergiczne, pozbawione substancji zapachowych.

Polecam kremy organiczne, które zawierają substancje pochodzenia naturalnego i nie mają konserwantów ani zbędnej chemii w składzie. To powinno zminimalizować ryzyko alergii inne podrażnienia skóry dłoni.

Równie istotną kwestią zimowej pielęgnacji paznokci jest dbanie o przesuszone skórki, których wówczas jest więcej niż zwykle. Krem do rak i paznokci może okazać się niewystarczający. Dlatego zimą szczególnie warto zainwestować w dobry krem do skórek, który w krótkim czasie zniweluje brzydki efekt wokół paznokci.  Suche i odstające skórki, czyli tzw. zadziorki nikomu nie dodadzą uroku. Polecam krem do skórek Nail Tek. Przetestowany i sprawdzony przeze mnie.

Głównym składnikiem kremu Nail Tek Hydration Therapy Cuticle są olejki odżywcze, które doskonale nawilżają i zmiękczają skórki wokół paznokci. Krem  Nail tek ma też działanie antygrzybiczne dzięki zawartości olejku herbacianego. Suche skórki po użyciu tego kremu zostaną wspomnieniem. Moje naprawdę wrażliwe dłonie są tego przykładem.  Krem wmasowujemy wokół płytki paznokcia w każdej wolnej chwili przynajmniej ja tak robię. Warto go mieć pod ręką zawsze, gdy oglądamy film.

Zimą polecam również spanie w rękawiczkach. Mogą być to zwykłe bawełniane rękawiczki, przeznaczane do tego celu. Jeśli zauważyłaś, ze Twoje ręce są podrażnione, a paznokcie i skórki brzydkie i suche, nasmaruj ręce grubą warstwą kremu lub olejku odżywczego, włóż rękawiczki i połóż się spać. Rano skóra dłoni będzie zupełnie inna, podobnie jak i Twoje paznokcie.

Raz w tygodniu rób też peeling dłoni preparatem odżywczym do tego celu przeznaczonym. Wiele firm ma w swojej ofercie tego typu domowe SPA do rąk. Bądź systematyczna, bo tylko taki sposób dbania o dłonie jest w stanie zapewnić im nienaganny wygląd.

Jesienne paznokcie 2016

Jesień 2016 przynosi nam nowe trendy w zakresie stylizacji paznokci. W lecie prym wiodły barwy żywe, neonowe i kojarzące się ze słońcem oraz wakacjami. Były to lakiery do paznokci w kolorze niebieskim, pomarańczowym, różowym, czy morskim. Barwy te były do tej pory traktowane z przymrużeniem oka. Kojarzyły się bowiem z tandetą i kiczem.

Jesień 2016 przynosi nam nowe trendy w kolorystyce paznokci. Bardzo modne tej jesieni są kolory ziemi i lakiery raczej ciemne, eleganckie. Lakiery do paznokci w kolorze piaskowo beżowym to hit tej pory roku. Mocniejsza wersja tego odcienia to lakier do paznokci w kolorze czekolady. Kolory paznokci 2016 muszą być głębokie, nasycone i mokre, czyli stwarzające wrażenie pokrytych wodą. Podobnie jak błyszczyk nadaje głębi kolorowi szminki, tak kolory lakierów mają być głębokie i metaliczne. Drugi modny odcień paznokci na jesień 2016 to fiolet. Najbardziej modny jest fiolet biskupi. Nie można przejść obok tego koloru obojętnie. Nie każda jednak Pani czuje się dobrze w tym kolorze. Tak samo modne są odcienie granatu i nasyconej zieleni. Dla Pań z charakterem, które lubią podkreślać swój image odważnymi dodatkami, polecam kolor czarny, równie modny w tym okresie. Innowacją tej jesieni jest połączenie manicure francuskiego z wyżej wymienionymi żywymi barwami. Końcówki paznokci są wybielone, jak przy klasycznym frenczu lub pokryte dowolnym, innym kolorem. Reszta płytki paznokcia pomalowana jest drugą żywą barwą, która kontrastuje z kolorem pierwszym. Trzeba przyznać, że taki makijaż paznokci wygląda dość ciekawie i oryginalnie. To pewne, ze zyska on swoje zwolenniczki. Oczywiście modny jest także neutralny kolor paznokci, tak chętnie wybieralny przez większość Pań. Tej jesieni stawiamy nie tylko na nasycone kolory, ale i zadbane, krótkie paznokcie. Wyraziste kolory dobrze wyglądają tylko na starannie wypielęgnowanych dłoniach i paznokciach. Odstające skórki, czy brzydko opiłowane paznokcie nie wchodzą w rachubę.

Nasycone kolory podkreślają każdą wadę paznokci, dlatego kolorowy lakier musi być nałożony perfekcyjnie.

Jeśli nie masz czasu tak zadbać o dłonie, lepiej wybierz dla swych paznokci kolor mleczny lub kremowy. Paznokcie pomalowane neutralnym lakierem nie rzucają się tak w oczy. Pamiętaj o tym, że jesienne paznokcie 2010 są raczej krótkie i półokrągłe.

Zielone lakiery do paznokci

Barwy zieleni na paznokciach to w tym sezonie jeden z najmodniejszych trendów. Nosimy wszystkie odcienie zielonego od soczystej trawy, przez pastelową miętę po ciemne oliwki.

Wszystkie te barwy mają jedną wspólną zaletę – pasują do każdego stroju i stylu. Już od  kilku tygodni możemy zaobserwować, że miętowe paznokcie stały się ulubionym trendem u wszystkich gwiazd. Noszą je: Edyta Górniak, Małgorzata Socha czy Kate Perry. Chcąc być trendy tej wiosny, koniecznie kup jeden flakonik lakieru do paznokci w zielonym kolorze. Chcąc być jeszcze bardziej na czasie – kup 5 lakierów do paznokci  w kolorze zielonym w odcieniach od najjaśniejszego do najciemniejszego. Powód?  Najmodniejsza wersja zielonych paznokci to ta podpatrzona na wybiegach u Vivienne Westwood, czyli każdy paznokieć pomalowany w innym odcieniu zieleni. Najciekawsze kolory, które znajdziesz na półce znanych producentów lakierów do paznokci to: zieleń w kolorze soczystej trawy, morska zieleń, zieleń miętowa i oliwkowa.

Jeżeli nie masz odwagi, by pomalować paznokcie, każdy w innym kolorze, zdecyduj się na najbardziej bezpieczny trend. Krótko spiłowane paznokcie w kolorze soczystej mięty – to prawdziwy hit tej wiosny.  Takie paznokcie będą nosiły wszystkie Twoje koleżanki, pamiętaj więc, by nie pozostawać w tyle. Zdecyduj się na lakier do paznokci firmy Loreal Paris w kolorze miętowym lub matowy lakier do paznokci Revlon i pomaluj nim nie tylko paznokcie u rąk. Zielony pedicure w beżowych sandałkach będzie wyglądał świeżo i wiosennie.

Na koniec drobna ale bardzo ważna porada. Zieleń to kolor, który powinien być dobrze dobrany przede wszystkim do koloru karnacji. Jeżeli masz jasną skórę, zdecyduj się na ciemne kolory: szmaragdowy lub ciemnooliwkowy lakier do paznokci. Jeżeli masz skórę ciemną wybierz dla kontrastu jasne odcienie, najlepszy będzie lakier do paznokci w kolorze limonkowym, miętowym i pastelowej zieleni.

%name Skuteczna walka z Haluksami

HalluPro

Zamów dzisiaj i otrzymaj darmową wysyłkę i gwarancję satysfakcji.

50% Tylko dziś!

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 448 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz