Sport i alkohol – one idą?

Sport i alkohol – one idą?

Naukowcy dojść do wytrzeźwienia Podsumowując: Najbardziej ambitni sportowcy są jednymi z najbardziej uporczywych pijących. Szukaliśmy przyczyn

Dlaczego alkohol przynosi sportowca do przypadku

Jak Katrin pogrąża na główkę do wody, to jest od razu jasne, że ma problem z alkoholem – mimo że jest całkowicie trzeźwy. Ta scena miała miejsce pod koniec ubiegłego lata. W tym czasie 27-letnia piękność z jej koleżanek podczas stand-up wiosłowaniu na Ammersee. “W pewnym momencie mam niechcenia zastanawiał się, co wino zamierzam uzyskać taki sam, nawet jeśli jesteśmy z powrotem na ziemi. I Whoosh! Ponieważ byłem już tam jest.” Myśl alkoholu przyniósł dosłownie do sprawy. Katrin był z pewnością nigdy alkoholikiem. Ale dlatego, że ktoś mógłby pomyśleć, chcą zobaczyć pisane tylko ich imiona, konsultant PR tutaj.”To nie jest tak, że kiedykolwiek zastrzelony. Od moich studiów mam tak jak oddawał od czasu do 1 lub 2 kieliszki wina”, mówi nitami trai blondynka, 3 do 4 razy w tygodniu na siłownię idzie. Dziwacznej opowieści Katrin: Dopiero gdy zaczęła regularnie ćwiczyć, nie pił alkoholu tylko na weekendy, ale także regularnie w ciągu tygodnia. I ten związek w sposób oczywisty nie jest to tylko zbieg okoliczności.

Badanie z szerokim wpływie

W 2009 roku przyszedł na szeroką skalę badania z University of Miami do konkluzji: Im bardziej aktywny fizycznie jest ten, kto częściej brał do butelki – przynajmniej statystycznie. Przy tak wyraźnym efekcie nawet autorzy badania nie spodziewałam. Choć naukowcy już podejrzany związek między pragnieniem, aby przenieść, i być pijana. Ale oni wierzyli również, że ludzie z pewnej miesięcznej alkoholu żałował bardziej podatne na bezwładności. Fałsz. Badanie ponad 230 000 kobiet i mężczyzn w każdym wieku wykazały jednoznacznie: Największymi konsumentami są jednymi z najbardziej ambitnych sportowców.Średnio przenieść pijących (kobiety, które spożywają ponad 45 napojów alkoholowych miesięcznie) tygodniowo przez około 10 minut na umiarkowanym (15-44 pijących napoje miesięcznie), a nawet około 20 minut dłużej niż osoby pijące. Szczególnie wyraźna tendencja ta wydaje się być u kobiet – to sugeruje liczne badania kontrolne. Jedno jest pewne: Kobiety wyglądają dziś głąb szkła niż wcześniej. Spektakl, między innymi, zwiększenie liczby alkoholu uzależniony.”Eksperci szacują, że tylko jedna dziesiąta wszystkich kobiet alkoholików było w 1960 roku, dziś jest ich więcej niż jedna trzecia”, mówi Gabriele Bartsch z Niemieckiego Centrum do Spraw Narkomanii w Hamm. Częściowo jest to również skutek wyzwolenia. “Inaczej niż w przeszłości, obecnie pełni społecznie akceptowane, że kobiety w piciu publicznej,” powiedział Bartsch. Szczególnie niski próg jest z tymi, którzy są jak Katrin dobrze wykształcone i profesjonalnie udanych, ponieważ ostatnie badania na Uniwersytecie w Bayreuth. Oprócz alkoholu jest na ogół stają się znacznie bardziej obecny. “Nawet najmniejsze sprawy właściwe potwierdzenie dzisiaj, nalać sobie kieliszek Prosecco”, mówi ekspert. Rocznica, nowa fryzura, zakończonego projektu – zawsze jest powód do świętowania. Browary, winiarnie i destylarnie zrobi resztę. “Dzięki rozbudowanej reklamie szampana w puszkach lub słodkich napojów piwnych, spółka utworzona i znacznie więcej kobiet, zwłaszcza młodsi,” mówi Bartsch.

Badania siada na suchym lądzie

Naukowcy mogą jedynie spekulować. “Oczywiście nie ma tego zjawiska nie jest tylko jedno wytłumaczenie, ale cały szereg z nich”, mówi psycholog sportowy dr Thomas Teubel Szkoły Biznesu Poczdamie. W sportowców zespołu jest zwykle polemizował z wyraźnym sensie towarzyskich. Założenie: “Kto lubi mieć kontaktów społecznych, a sprawia, że zespół sportowy, a następnie przechodzi także na drinka z innymi”, wyjaśnia Teubel. Ale co z kobietami, jak Katrin, które nie są organizowane w zespole? Tutaj przynieść autorzy badania z Miami kilku opcji w grę. Najprostszym z nich jest “The Morning After” teorii. W prostych słowach, to jest o scenariuszach, takich jak ten: Po nocy myszy partii plag wyrzuty sumienia (także z powodu wielu orzeszków ziemnych), a zatem skazany na dodatkową-jogging. Dla psychologa, który brzmi wiarygodny: “. Jeśli zapytasz kobiety o ich motywy uprawiania sportu, wygląd i świadomość charakteru są wysoko na liście, jest zatem wykluczone, że ostre grzesznikami alkohol świadomie wykonywać więcej, aby nie zwiększać pomimo dodatkowych kalorii”, powiedział Teubel.

Tylko pot, to nagroda

Ale możliwe jest również odwrotna opinią wielu badaczy: Tylko dlatego, że ktoś wyszkolony sporo i wiem, że spala kalorie tak, może to pop korki zrelaksowany.To wie również, konsultant PR Katrin. “Jeśli mam być szczery, miałem często po sportowe najbardziej chciał spotkać łyk wina. Tylko dlatego, że zyskał mu mnie,” mówi. Wtedy jak i teraz, pójdzie zaraz po pracy na godzinę na siłowni. Po pierwsze ona dostaje 45 minut orbitrek, stepper lub bieżni, a następnie uzyskać ukierunkowane brzucha i pośladków od ich tłuszczu. Moc dolnej linii 450 kalorii.Szkoda, że alkohol spowalnia spalanie tłuszczu.
Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 448 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz