Sposób na zmarszczki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Zmarszczki pojawiają się na skutek starzenia skóry, bowiem wraz z upływem czasu w tkankach zmniejsza się ilość wody. Dodatkowo na obniżenie kondycji skóry ma wpływ działanie wolnych rodników, niszcząc strukturę kolagenu i elastyny, które odpowiadają za sprężystość i elastyczność a także za utrzymanie właściwego nawilżenia skóry.

Nie możemy się przed nimi uchronić, jednak możemy przyczynić się do tego, by ich pojawienie się odłożyć w czasie a powstałe już zmarszczki spłycić.
W związku z faktem, iż powstają one, kiedy skóra traci wodę, należy ją regularnie nawilżać. W tym celu powinniśmy sięgnąć po kremy nawilżające i przeciwzmarszczkowe, adekwatnie do wieku, jaki posiadamy.
Krem powinniśmy aplikować dwa razy dziennie: rano i wieczorem na skórę twarzy, szyi i dekoltu po wykonaniu demakijażu i przemyciu tej partii ciała stosownym tonikiem. Dodatkowo powinniśmy używać kremu do oczu, który należy wklepywać opuszkami palców w delikatną skórę dookoła oczu.
Krem na noc ma silniejsze działanie, dlatego najlepiej używać osobnego kosmetyku na dzień, osobnego na noc. Specjaliści twierdzą, że choć krem każdorazowo dostarcza skórze cennych składników aktywnych, lepsze rezultaty osiąga się, jeśli ten sam krem używany jest przez pół roku. Warto dlatego stosować kurację przeciwzmarszczkową zaopatrując się przez 6 miesięcy w ten sam kosmetyk na noc.

Oprócz wody za pojawienie się zmarszczek odpowiedzialny jest krzem. Jego niedobór w organizmie przyczynia się do powstawania tych niechcianych przez każdą kobietę rysów na twarzy. Ich pojawienie się jest indywidualnym zjawiskiem. Niekiedy czterdziestoletnia kobieta ma gładszą skórę, aniżeli kobieta dziesięć lat od niej młodsza. Jest to zależne w głównej mierze od pielęgnacji skóry i dostarczania jej cennych składników, ale także od diety, jaką dana osoba stosuje. Dużą rolę odgrywa także palenie papierosów, które, z czego zdajemy sobie sprawę, skórze nie pomaga.

Wracając jednak do krzemu, a tym samym do prawidłowej diety, dzienna jego dawka wynosi niewiele, bo 5-20 mg, jednak w wielu organizmach jest go zdecydowanie za mało.
Efektem tego jest nie tylko przyspieszenie starzenia się skóry, ale również wypadanie włosów, pękanie paznokci, osłabienie ścian naczyń krwionośnych, tendencja do chorób wirusowych oraz kruchość kości.
By dostarczyć krzemu organizmowi należy wzbogacić naszą kuchnię o takie produkty jak: chleb z ziarnami zbóż, otręby, płatki owsiane, warzywa bulwiaste. Jeśli nie mamy problemów z żołądkiem możemy zaopatrzyć się w aptece w preparat krzemowy. W przypadku nietolerowania lekarstw wskazane jest przyrządzenie ziołowej herbatki.
Herbatka ziołowa
Do jej przygotowania potrzebujemy: 50 g skrzypu polnego, 50g poziewnika, 100g rdestu ptasiego, które mieszamy ze sobą. 1 łyżkę mieszanki zalewamy 2 szklankami wody, gotujemy na małym ogniu do czasu zmniejszenia objętości wody o połowę. Filiżankę tak przygotowanej herbatki pijemy 2 razy dziennie.

Krzem wpływa także na uelastycznienie skóry, zwiększając możliwość wchłaniania tlenu, usuwając z niej zanieczyszczenia i toksyny.
Kolejna mieszanka na bazie ziół pozwoli ujędrnić skórę, poprawiając tym samym jej kondycję.
Tonik ziołowy
W równych ilościach mieszamy ze sobą: skrzyp polny, podbiał, rdest, perz oraz poziewnik.
Bierzemy 3 łyżki mieszanki, zalewamy je 2 szklankami wody i gotujemy przez kwadrans. Dodajemy 2 łyżki azulanu.
Tonik stosujemy po uprzednim umyciu twarzy, wklepując go wacikiem. Kilka razy w tygodniu tonikiem możemy przetrzeć całe ciało.

Jędrna, elastyczna i pozbawiona zmarszczek skóra daje nam pewność siebie sprawiając, iż chętniej patrzymy w lustro. Warto dlatego spowolnić proces starzenia stosując oprócz kremów ziołowe specjały poprawiające kondycję skóry, wszystko to dla lepszego samopoczucia, które jest bardzo ważne.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz