Sposoby na podkręcenie metabolizmu

Czy można polepszyć swój metabolizm?

Zwiększenie metabolizmu jest świętym Graalem ludzi odchudzających się, ale to jak szybko organizm spala kalorie zależy od kilku rzeczy. Niektórzy ludzie dziedziczą szybki metabolizm. Mężczyźni mają tendencję do spalania większej ilości kalorii niż kobiety, nawet podczas odpoczynku. A dla większości ludzi, metabolizm zwalnia stopniowo po 40 roku życia. Chociaż nie można kontrolować wieku, płci, czy genetyki, istnieją inne sposoby, aby poprawić swój metabolizm.

Zbuduj mięśnie

Twój organizm stale spala kalorie, nawet kiedy nic nie robi. To spoczynkowe tempo metabolizmu jest znacznie wyższe u osób z większą ilością mięśni. Każdy funt mięśni zużywa około 6 kalorii dziennie, a każdy funt tłuszczu spala tylko 2 kalorie dziennie. To niewielka różnica może sumować się z upływem czasu. Po sesji treningu siłowego, mięśnie są aktywowane na całym ciele, podnosząc średnie dzienne tempo przemiany materii.

Przyśpiesz trening

Ćwiczenia aerobowe może nie budują dużych mięśni, ale mogą przyśpieszyć twój metabolizm w ciągu godziny po treningu. Najważniejsze jest, aby zmęczyć się. Wysoka intensywność ćwiczeń zapewnia większy, wzrost tempa metabolizmu niż treningi niskiej lub umiarkowanej intensywności. Aby uzyskać korzyści, spróbuj bardziej intensywnych zajęć na siłowni lub zacznij biegać na dworze. Ciekawym srodkiem do tego jest suplement catch me patch me.

Pij wodę

Twój organizm potrzebuje wody do przetwarzania kalorii. Jeśli nawet jesteś lekko odwodniony, twój metabolizm może spowolnić. W jednym z badań, dorośli, którzy pili osiem lub więcej szklanek wody dziennie spalali więcej kalorii niż ci, którzy pili cztery. Aby utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia, wypij szklankę wody lub innego napoju niesłodzonego przed każdym posiłkiem i przekąską.

Czy powinieneś spróbować napoi energetycznych?

Niektóre składniki napojów energetycznych może dać twojemu metabolizmowi impuls. Są pełne kofeiny, która zwiększa ilość energii, którą organizm wykorzystuje. Mają także czasem taurynę -aminokwas. Tauryna może przyspieszyć twój metabolizm i może pomóc spalić tłuszcz. Jednak korzystanie z tych napojów może powodować problemy, takie jak wysokie ciśnienie krwi, niepokój, problemy ze snem  dla niektórych osób.

Inteligentne przekąski

Jedzenie częściej może pomóc schudnąć. Podczas jedzenia obfitych posiłków rzadko, twój metabolizm spowalnia między posiłkami. Mały posiłek lub przekąska co 3 do 4 godzin utrzymuje twój metabolizm w rozruchu, więc można spalić więcej kalorii w ciągu dnia. Liczne badania
wykazały również, że ludzie, którzy jedzą regularnie, jedzą mniejsze porcje posiłków.

Przypraw swoje posiłki

Pikantne potrawy mają naturalne substancje chemiczne, które mogą kopnąć twój metabolizm na wyższy poziom. Gotowanie potraw z łyżką posiekanej czerwonej lub zielonej papryki chili może zwiększyć tempo przemiany materii. Efekt ten jest prawdopodobnie tymczasowy, ale jeśli jesz pikantne potrawy często, korzyści mogą się sumować.

 

 

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 448 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz