Tabletki na odchudzanie Zielona Kawa – skutki uboczne

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wysoką skuteczność odchudzającą tabletki zawierające w swoim składzie ekstrakt z zielonej kawy, zawdzięczają najprawdopodobniej kilku związkom organicznym odktym w składzie niepalonych ziaren Kawa arabica. Ten gatunek kawy dostarcza około 80-90% światowej produkcji kawy, ponieważ w odróżnieniu od swojej krewniaczki (kawa robusta) charakteryzuje się znacznie łagodniejszym smakiem i pełniejszym aromatem. Walory te dotyczą jednak wyłącznie ziaren palonych, czyli poddanych obróbce, która pozwala na uzyskanie z kawy znanego wszystkim naparu. Niepalone ziarna kawy wykorzystywane w produkcji tabletek na odchudzanie nie mają jednak ani specjalnie atrakcyjnego smaku, ani aromatu. W czym wobec tkwi sekret odchudzających preparatów zawierających GCBE (z ang. Green Coffee Bean Extract) ?

Zielone Ziarna Kawy – sekret kwasu chlorogenowego

Jeden z serwisów zajmujących się dystrybucją produktów zawierających ekstrakt z zielonej kawy w ten sposób charakteryzuje właściwości kwasu chlorogenowego: „Kwas chlorogenowy jest naturalnie występującym polifenolem i antyoksydantem, który powszechnie występuje w zielonych nasionach kawy, głogu, karczochach oraz między innymi w bluszczu pospolitym. Bogatym źródłem kwasu chlorogenowego są także suszone śliwki.
Działanie kwasu chlorogenowego polega przede wszystkim na ograniczaniu wchłaniania cukrów w przewodzie pokarmowym, dzięki czemu organizm zaczyna wykorzystywać zgromadzone zapasy – na przykład przyspieszając spalanie tłuszczów zgromadzonych w tkankach. Kwas chlorogenowy pobudza aktywność metaboliczną wątroby, która spala więcej tłuszczu. Można więc powiedzieć, że tabletki odchudzające zawierające ekstrakt z zielonej kawy wykorzystują podwójny mechanizm odchudzający, ponieważ wspiera utratę tkanki tłuszczowej oraz uniemożliwia wchłanianie tłuszczu utrudniając przyrost wagi.
Kwas chlorogenowy jest także silnym przeciwutleniaczem, a w literaturze można znaleźć doniesienia o potencjalnych właściwościach antybakteryjnych, przeciwwirusowych oraz przeciwgrzybicznych tego związku. Wymienione powyżej właściwości zostały oczywiście zauważone przez naukowców, którzy postanowili wykorzystać wyciąg z zielonej kawy do produkcji tabletek odchudzających.”

źródło: zielona kawa
 

Łyżka dziegciu w beczce miodu, czyli efekty uboczne stosowania zielonej kawy

Od czasu wprowadzenia preparatów zawierających ekstrakt z zielonej kawy, preparat ten stał się niemal ikoną wśród tabletek na odchudzanie. W przypadku tego typu produktów zachodzi jednak prawdopodobieństwo, że którykolwiek ze składników znajdujących się w składzie tabletek odchudzających będzie prowadził do wystąpienia efektów ubocznych. Czy w przypadku tabletek odchudzających zielona kawa istnieje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, które kilka lat temu wstrząsnęły całym światem? Chodzi oczywiście o zabójcze tabletki na odchudzanie zawierające sibutraminę (Meridia, Zelixa, Adipex), które doprowadziły do serii zgonów na całym świecie i doprowadziły do nieodwracalnego uszczerbku na zdrowiu u dziesiątków osób.
W przypadku tabletek na odchudzanie zielona kawa ryzyko wystąpienia aż tak drastycznych efektów ubocznych w zasadzie nie występuje. W niektórych krajach nieuczciwi dystrybutorzy próbują wprawdzie sprzedawać tabletki zawierające zieloną kawę „wzbogacone” o sibutraminę, ale takie przypadki należy traktować w kategorii incydentu. Ostatnie informacje o nieuczciwych praktykach pochodzą z Litwy, gdzie wprowadzono zakaz dystrybucji zielonej kawy z sibutraminią – i słusznie. Należy eliminować z rynku produkty, które nie gwarantują pełni bezpieczeństwa!

Oryginalna Zielona Kawa z USA a efekty uboczne

Badania nad skutecznością i oddziaływaniem zielonej kawy nie wykazały dotychczas jakichkolwiek skutków ubocznych wynikających bezpośrednio z przyjmowania tabletek zawierających ekstrakt z zielonej kawy, ale należy zdawać sobie sprawę, że tabletki zawierają w swoim składzie kofeinę, dlatego należy mieć to na uwadze decydując się na kurację odchudzającą z zastosowaniem tych tabletek odchudzających. Przekroczenie zalecanej dziennej dawki dawki kofeiny może prowadzić między innymi do:

-bezsenności
– wzrostu ciśnienia krwi
– stanów lękowych
– nudności
– niestrawności
– wymioty

Na kofeinę powinny także uważać osoby z cukrzycą typu 2, kobiety w ciąży oraz pacjenci, u których stwierdzono arytmię serca.

Czy wobec przedstawionych powyżej faktów stosowanie preparatów zawierających ekstrakt z zielonej kawy jest bezpieczne? Tak, ale należy pamiętać, żeby stosować się do zaleceń dystrybutora konkretnego produktu, ponieważ jedynie to jest gwarantem skutecznego i bezpiecznego odchudzania.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz