Zdrowe Odżywianie a odchudzanie

Kiedy chcesz się odchudzać najlepszą metodą nie są super szybkie diety, które powodują skutki negatywne dla organizmu, a zdrowe odchudzanie, dzięki któremu odchudzasz się w sposób naturalny, przyswajalny dla organizmu. Taki sposób da Ci trwałe, długoterminowe efekty.

Problemem większości ludzi jest zadawanie sobie pytania i szukanie rozwiązania jak szybko schudnąć.

Nie da się szybko schudnąć bez efektów ubocznych, dlatego w każdym artykule staram się przekonać Cię do zdrowego odchudzania, które ma wolniejsze wyniki, ale trwałe.

Kiedy będziesz chciała się odchudzać będziesz musiała znaleźć odpowiedni czas, czas, który wykorzystasz tylko na aktywność fizyczną. Nie możesz się w tym czasie stresować, ponieważ stres, źle wpływa na zdrowe odchudzanie.

Pierwszym krokiem jest

ustalenie celu i planu działania. Zastanów się ile kilogramów i ile centymetrów chcesz się pozbyć. Swój cel zapisz na kartce, bądź w notatniku i opracuj do niego prosty plan działania. Nie wymyślaj sobie nierealnego celu, niech to będzie małe wyzwanie.
Jeśli wiesz, że spokojnie zrzucisz 10kg w 4 miesiące, to zapisz, że chcesz zrzucić 12kg w 4 miesiące.
Dobrze, jeśli zapisując cel będziesz znała jego motyw wewnętrzny, coś co Cię popchneło w miejsce w którym jesteś, może to być frustracja i niezadowolenie z wyglądu, docinki meża, bądź znajomych.
Kiedy masz motyw swojego działania to wykonywanie planu staje się dużo łatwiejsze i gwarantuje Ci, że nie poddasz się w dążeniu do celu.

Gdy wykonałaś już pierwszy krok to przejdziemy do drugiego

Zdrowe odżywianie w pigułce

To będzie trudniejszy proces niż zapisanie celu i wyznaczenie planu. Z tym będziesz miała do czynienia zawsze kiedy będziesz robiła zakupy.
Musisz zacząć zwracać uwagę na etykiety produktów, które kupujesz. Musisz nabrać nawyku sprawdzania co zawiera dany produkt ile kalori, ile związków niebezpiecznych dla zdrowia.

Kupuj produkty, które nie zawierają dużej ilości tłuszczu. Pozbądź się z listy zakupów cukru białego i soli jodowanej zastąp te produkty miodem i solą morską.
Nie kupuj produktów, które zawierają duże ilości cukru i soli, zastąp je tymi, które w ogóle ich nie zawierają, bądź zawierają małe ilości.
Wyeliminowanie tylko tych dwóch składników pozwoli Ci zmniejszać wagę ciała.
Następną rzeczą będzie zmniejszenie posiłków, które jesz. Zamiast 2 -3 ogromnych porcji zjedź 3 – 5 mniejszych, które zawierają po 400 – 500 kalorii każdy.
To nie będą duże posiłki, ale jeśli będziesz je jadła częściej to zaczniesz gubić kilogramy i nie będziesz czuła się głodna.

Kolejnym krokiem będzie

przyjrzenie się godzinom posiłków i sprawdzenie czy jesz w odpowiednich porach dnia.
Przede wszystkim musisz jeść śniadanie, jest to pierwszy posiłek po obudzeniu się, posiłek, który daje energię na pierwsze godziny dnia, od niego zależy czy będzie Ci się chciało pracować.

Od niego także zależy czy szybciej będziesz gubić kilogramy. Udowodnione jest, że ludzie, którzy jedzą śniadania są szczuplejsi od tych, którzy śniadań nie jedzą.

Wprowadzając te kilka zmian zaczniesz zrzucać zbędne kilogramy, a zdrowe odchudzanie będzie przebiegać przyjemnie dla Twojego ciała i Twojego samopoczucie.

Zobacz inne artykuły z których dowiesz się co jeszcze możesz wprowadzić w swoim życiu, aby wyglądać tak jak Ci się marzy.

Chudnij w ruchu – to najlepszy sposób na piękną, zgrabną sylwetkę, a ponadto dobrą kondycję i zdrowie! Sport, rekreacja, każdy przejaw aktywności fizycznej jest dobry dla zdrowia, dla ducha i dla wyglądu Twojego ciała, a przecież zbliża się czas urlopów, wakacyjnych wyjazdów, przybędzie więc okazji do eksponowania szczupłych nóg, płaskiego brzucha i smukłych ramion. Bieganie jest jednym z najskuteczniejszych sposobów spalania tkanki tłuszczowej i dlatego wiele osób zaczyna biegać, ale niestety szybko się zniechęca... Początki są trudne to fakt – zadyszka, ból w klatce piersiowej, zmęczenie – wszystko to dalekie jest od wizerunku osób biegających z uśmiechem na twarzy... Najważniejsze by zacząć biegać powoli i na krótkich dystansach, stopniowo zwiększając zarówno trasę jak i tempo biegu. Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty odchudzające, należy biegać regularnie – to jest cała tajemnica sukcesu. Proste, prawda?

Kiedy nadchodzi lato, a wraz z nim wakacje, urlopy i częste okazje do odsłonięcia i pokazania nóg, brzucha, ramion, wszystkie kobiety myślą o tym, by zrzucić kilka zbędnych kilogramów, poprawić wygląd skóry i ujędrnić ciało. Już wkrótce przyjdzie też czas, by wyjąć z szafy strój kąpielowy. Dlatego już dziś sprawdź jak w nim wyglądasz, czy przypadkiem nie zaokrągliłaś się od ostatniego urlopu ? Jeśli niedoskonałości ciała sprawiają, że nie czujesz się komfortowo w bikini, rozpocznij zdrowy proces odchudzania. Marzysz o płaskim brzuchu, smukłych udach i jędrnych pośladkach? Nigdy nie jest za późno na sport, ćwiczenia i odpowiednio dobraną dietę. Jeśli odpowiednio do tego podejdziesz, to bardzo szybko zauważysz pierwsze efekty odchudzania, a Twój organizm nic na tym nie ucierpi!

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 448 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz