Zielona herbata: eliksir życia czy szum?

Zielona herbata: eliksir życia czy szum?

Zielona herbata jest stosowana w tradycyjnej medycynie chińskiej od wieków w leczeniu wszystkiego od bólów głowy do depresji.

Liście są podobno bogatsze w przeciwutleniacze niż inne rodzaje herbaty, ze względu na sposób ich przetwarzania.

Zielona herbata zawiera witaminy B, kwas foliowy (naturalnie występujący kwas foliowy!), mangan, potas, magnez, kofeina i inne przeciwutleniacze, w szczególności katechiny.

Wszystkie rodzaje herbaty – zielone, czarne i Oolong – są wytwarzane z rośliny Camellia sinensis przy użyciu różnych metod. Świeże liście z roślin są gotowane na parze do produkcji zielonej herbaty, podczas gdy liście herbaty czarnej i oolong obejmują także fermentację.

Zielona herbata rzekomo zwiększa utratę masy ciała, obniża poziom cholesterolu, zwalcza choroby układu krążenia, a także zapobieganie rakowi i choroby Alzheimera.

Czy zielona herbata pomaga w odchudzaniu?

Uważa się, że katechina i kofeina przeciwutleniacze znalezione w zielonej herbacie mogą odgrywać rolę w pomaganiu organizmowi w spalaniu większej ilości kalorii – co może pomóc w utracie wagi.

Są preparaty na utratę masy ciała na bazie zielonej herbaty gdzie katechiny i kofeiny jest więcej ni ż w oryginalnym napoju i trzeba te preparaty przygotowywać we wrzącej wodzie.

Czy zielona herbata ucina cholesterol?

Dzienne spożycie zielonej i czarnej herbaty (jako napój lub kapsułki) może pomóc obniżyć poziom cholesterolu i ciśnienia krwi dzięki katechinie.

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 448 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz