Zielona herbata: eliksir życia czy szum?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Zielona herbata: eliksir życia czy szum?

Zielona herbata jest stosowana w tradycyjnej medycynie chińskiej od wieków w leczeniu wszystkiego od bólów głowy do depresji.

Liście są podobno bogatsze w przeciwutleniacze niż inne rodzaje herbaty, ze względu na sposób ich przetwarzania.

Zielona herbata zawiera witaminy B, kwas foliowy (naturalnie występujący kwas foliowy!), mangan, potas, magnez, kofeina i inne przeciwutleniacze, w szczególności katechiny.

Wszystkie rodzaje herbaty – zielone, czarne i Oolong – są wytwarzane z rośliny Camellia sinensis przy użyciu różnych metod. Świeże liście z roślin są gotowane na parze do produkcji zielonej herbaty, podczas gdy liście herbaty czarnej i oolong obejmują także fermentację.

Zielona herbata rzekomo zwiększa utratę masy ciała, obniża poziom cholesterolu, zwalcza choroby układu krążenia, a także zapobieganie rakowi i choroby Alzheimera.

Czy zielona herbata pomaga w odchudzaniu?

Uważa się, że katechina i kofeina przeciwutleniacze znalezione w zielonej herbacie mogą odgrywać rolę w pomaganiu organizmowi w spalaniu większej ilości kalorii – co może pomóc w utracie wagi.

Są preparaty na utratę masy ciała na bazie zielonej herbaty gdzie katechiny i kofeiny jest więcej ni ż w oryginalnym napoju i trzeba te preparaty przygotowywać we wrzącej wodzie.

Czy zielona herbata ucina cholesterol?

Dzienne spożycie zielonej i czarnej herbaty (jako napój lub kapsułki) może pomóc obniżyć poziom cholesterolu i ciśnienia krwi dzięki katechinie.

O Anna Bajkowska 353 artykuły
Niewielu zna prawdziwą Anne Bajkowską ale przynajmniej odkryje, że jest zaskakująca i przekonująca. Oczywiście jest także realistyczna, chętna do współpracy i czuła, ale często jest lekko skażona nastawieniem do bycia równie destrukcyjnym. Jej zaskakująca natura jest jednak tym, za co ją lubią. Wiele razy przyjaciele liczą na to i jej życzliwość, kiedy potrzebują wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Lucy ma również wiele wad. Jej negatywna postawa i wrogość mogą sprawić, że rzeczy się nagrzewają nawet w najlepszych momentach. Na szczęście jej perswazyjna natura pomaga rozjaśnić ciosy i nastroje w razie potrzeby.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*