Zielona kawa – odchudzanie bez efektu jojo

Zielona kawa – odchudzanie bez efektu jojo

Schudnąć raz na zawsze bez efektu jojo, szpecących rozstępów i pogorszenia stanu zdrowia – to marzenie milionów ludzi, niezależnie od płci i wieku. Dietetycy ostrzegają, że drastyczne diety pozbawiają organizm wielu cennych minerałów i prowadzić mogą do wielu schorzeń, między innymi anemii, zaburzeń hormonalnych, a nawet poważnych chorób układu krążenia. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się naturalne metody odchudzania. Najbardziej skuteczną z nich jest terapia polegająca na stosowaniu ekstraktu z zielonej kawy.

Jak schudnąć trwale i bezpiecznie?

Efekt jojo, czyli nadmierne przybieranie na wadze po skończonej kuracji odchudzającej to największe utrapienie osób, które walczą z nadwagą. Efekt ten spowodowany jest tym, że stosowanie niskokalorycznych diet powoduje spowolnienie metabolizmu. Dlatego, gdy zaczynamy zwiększać kaloryczność posiłków, organizm zaczyna magazynować tłuszcz, gdyż nie jest w stanie na bieżąco spalać dostarczanej energii. Tymczasem stosowanie bezpiecznych środków odchudzających, zawierających naturalne składniki, niweluje ryzyko wystąpienia efektu jojo. Dzieje się tak, ponieważ tego typu preparaty (jak np. tabletki z zieloną kawą) przyspieszają metabolizm, a przy tym nie wymagają stosowania drastycznych diet, nie ma też potrzeby odbywania intensywnych treningów na siłowni.

Co zawiera zielona kawa?

Najcenniejszym składnikiem zielonej kawy, który ma kolosalny wpływ na powodzenie kuracji odchudzającej jest kwas chlorogenowy. Substancja ta jest cennym, naturalnym polifenolem i antyoksydantem. Jego działanie objawia się między innymi w obniżaniu wchłaniania cukrów w przewodzie pokarmowym. Ponadto usuwa zapasy cukru w organizmie jest to szczególnie ważne, gdyż niewykorzystany cukier zostaje zamieniony w tłuszcz. Kolejną ważną zaletą kwasu chlorogenowego jest to że zwiększa czułość komórek ciała na insulinę – przez co jest bardzo cenny dla diabetyków. Przyspieszenie tempa metabolizmu oraz możliwość wchłaniania cukrów sprawiają, że kwas chlorogenowy jest wartościowym sprzymierzeńcem osób, które zmagają się z nadwagą.

Dlaczego warto łykać tabletki z zieloną kawą?

Napój z zielonej kawy jest bardzo gorzki w smaku – ma na to wpływ właśnie duża zawartość kwasu chlorogenowego, który jednocześnie ma właściwości odchudzające. Stosowanie tabletek, które zawierają zieloną kawę jest bardziej optymalną formą kuracji odchudzającej, gdyż pozwala przyswoić wszystkie składniki prozdrowotne. Poza tym badania naukowe udowodniły, że pod wpływem wysokiej temperatury struktura chemiczna kwasu chlorogenowego ulega zniszczeniu, a więc jego działanie jest o wiele mniej efektywne.

Jak wybrać najbardziej skuteczny preparat?

Wraz ze wzrostem popularności zielonej kawy jako skutecznego środka odchudzającego na rynku pojawiło się mnóstwo produktów, oferujących szybkie efekty. Niestety, nie wszystkie cechuje wysoka jakość i zawartość cennych składników. Szczególną uwagę należy zwrócić na podróbki preparatów z zieloną kawą, które pochodzą z Chin. Wartościowy produkt kupimy tylko we sprawdzonych aptekach i sklepach internetowych. Naszą czujność powinny także wzbudzić wszelkie promocje związane z dużą obniżką ceny produktu. Preparat tani może być po prostu mniej wartościowy. Wybierając tabletki, zwróćmy uwagę na wysoką koncentrację ekstraktu, powinna ona wynosić około 800 mg.

Osoby stosujące tabletki odchudzające z zielona kawą zaobserwowały spadek tkanki tłuszczowej o 16%!

Największą zaletą kwasu chlorogenowego jest brak konieczności wspomagania jego działania za pomocą diety oraz ćwiczeń fizycznych. Dzięki temu nie trzeba zmieniać swoich przyzwyczajeń. Ważne jest tylko regularnie przyjmowanie tabletek odchudzających – dwa razy dziennie.

Ekstrakt z zielonej kawy jest skutecznym środkiem wspomagającym odchudzanie. Niestety wraz ze wzrostem jego popularności na rynku pojawiło się wiele podróbek, dlatego podczas zakupu zwróć uwagę czy produkt, który nabywasz pochodzi z zaufanego źródła i został wyprodukowany z najwyższej jakości składników.

Za działanie suplementów diety z zieloną kawą odpowiedzialne są w szczególności naturalne polifenole, a w ich grupie – kwas chlorogenowy.

To właśnie ten związek wpływa dobroczynnie na metabolizm oraz powoduje, że organizm może łatwiej radzić sobie z tkanką tłuszczową. Do tego nie jest też potrzebny wytężony ruch oraz drakońskie diety, dlatego też zielona kawa jest wybierana coraz częściej. Oczywiście, nie pomoże ona błyskawicznie wtedy, gdy otyłość jest spora – tutaj trzeba na kurację poświęcić więcej czasu i najlepiej wspomagać się aktywnością fizyczną oraz niskotłuszczową i niskokaloryczną dietą. W wielu przypadkach już pod tygodniu można zauważyć pierwsze wyniki!

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 448 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz