Żywienie sportowców

Żywienie sportowców

Poznaj plany żywieniowe sportowców

Każdy sport stawia różne wymagania dla ciała. Nie ważne czy chcesz zbudować mięśnie, rozciągnąć się czy po prostu być fit, powinieneś zacząć swój plan od odpowiedniej diety.

Żywienie biegacza.

Zaczyna się:

Bieganie jest świetne jeżeli chce się spalić kalorie, ale przystopuj z nim na samym początku, gdyż urazy trzymają się nowych biegaczy. Śledź stopniowy plan treningowy i daj swojemu ciału wszystkie niezbędne produkty żywnościowe, gdyż będzie potrzebowało paliwa oraz wzmocnienia. By przebiec godzinę dziennie nie potrzebujesz mocno zmieniać swojej diety. Cel to dobrze zbilansowana dieta, oparta na skrobiowych węglowodanach, takich jak chleb pełnoziarnisty, makaron, ryż i białka z mięsa lub z innych źródeł niż mięso – takie jak fasola, jajka czy niektóre mleka. Warto jeść także warzywa i owoce.

Zintensyfikowanie

Dla biegów które trwają od 60 do 90 minut potrzebujesz zaadaptować do swojej diety więcej węglowodanów dających energię oraz białka, które będą dawały radę naprawiać mięśnie. Spójrz na blogi osób przygotowujących się do maratonu i zamieszczanych na nich planach żywieniowych.Żywienie pływaka

Żywienie pływaka

Zaczyna się:

Pływanie jest świetnym, wszechstronnym ćwiczeniem, które działa na wszystkie główne partie mięśniowe w ciele. Jest też łagodne dla stawów, idealnie sprawdza się u osób z kontuzjami. Dobrze zbilansowana dieta, to wszystko, czego potrzebuje twoje ciało do pływania mniej niż 90 minut. Tuż przed pływaniem lekkie posiłki są najlepsze, gdyż w ten sposób unika się uczucia ciężkości oraz trawienia. Woda ma magiczne właściwości, że sprawia, iż stajesz się głodny, więc by nie zaprzepaścić swoich osiągnięć powinieneś po wyjściu z niej nie jadać złych potraw (Fast-food). Zamiast tego przekąś zdrową przekąskę lub napij się smoothie.

Zintensyfikowanie:

Jeśli chcesz zwiększyć intensywność lub wytrzymałość pływania, twój organizm potrzebuje więcej energii w postaci węglowodanów. Pomyśl o węglowodanach o niskim uwalnianiu IG takich jak makaron czy chleb razowy. Dodaj także białko, które będzie miało funkcję naprawczą w postaci kurczaka, tuńczyka, mleka czy jogurtu. Jedz to po treningu pływackim.

Węglowodany do treningu cardio: chleb pełnoziarnisty, brązowy ryż, quinoa, rodzynki i inne suszone owoce, banany, jabłka i fasoli.

Żywienie: pilates i yoga

Zaczyna się:

Pilates i joga zwiększają rozciągnięcie mięśni i potrafią naprawić problemy z postawą. Regularne rozciąganie mięśni pozwoli ci uniknąć kontuzji, które mógłbyś nabyć przy uprawianiu innych sportów. Pomóż swoim mięśniom, dzięki piciu dużej ilości wody, jedzeniu świeżych owoców i warzyw, oraz tłustych ryb – unikaj natomiast soli – powszechnej w przetworzonej żywności – gdyż może to zatrzymać płyny wokół stawów. Wapń, magnez, witaminy C i D mogą pomóc w zdrowiu

mięśni.

Zintensyfikowanie:

W miarę postępów, poprawi się twoje serce oraz płuca, dzięki dotlenieniu organizmu. Odżywiaj swój organizm za pomocą dających energię węglowodanów i białek uzupełniających mięśnie – jako część zbilansowanej diety.

Potrawy zwiększające elastyczność: warzywa, owoce, tłuste ryby.

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 448 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz