Żywność dla pięknej skóry

Żywność dla pięknej skóry

 

Ochrony przeciwsłonecznej pomaga zachować zdrową i piękną skórę, chroniąc ją od zewnątrz, ale niektóre pokarmy mogą chronić skórę przed uszkodzeniem od wewnątrz na zewnątrz. W rzeczywistości, badania opublikowane w marcu 2010 roku w Journal of the American Academy of Dermatology popiera ideę, że niektóre witaminy pomóc chronić nasze pelle.Meglio wciąż wiele z tych samych produktów, które mogą zwiększyć obrony przed rakiem skóry (typ najczęstszy nowotwór), również pomogą utrzymać skórę młodych i wygładzają zmarszczki i zapobiegają.

Jeśli myślisz o tym, co mamy w zasadzie staramy się robić to opóźniać normalnego starzenia się skóry, która starzeje jak wszystkich narządów zrobienia. Najlepszym sposobem, aby spowolnić starzenie się wielu rzeczy w organizmie człowieka, na poziomie komórkowym, jest utrzymanie komórek organizmu z utlenianiem. A najlepszym sposobem, aby utrzymać organizm przed utleniającym niepotrzebnie, zdaniem ekspertów, jest unikanie palenia i spożywanie diety bogatej w antyoksydanty (więcej o tym poniżej).

Rodzaje żywności do pielęgnacji skóry

 Jedzenie truskawek więcej witaminy C pokarmy bogate, takie jak truskawki, może pomóc zapobiec zmarszczki i suchość związane z wiekiem, sugerują badania z 2007 roku w American Journal of Clinical Nutrition. Witamina C do efektów dla skóry wygładzanie może być ze względu na jego zdolność do absorbowania wolne rodniki produkowane przed promieniowaniem ultrafioletowym, a także do jego roli w syntezie kolagenu. Kolagen jest włóknistym białkiem, które utrzymuje firma skóry i witamina C jest niezbędne do produkcji kolagenu. cafecafe picia filiżankę kawy dziennie może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka skóry. W badaniu z udziałem ponad 93.000 kobiet, opublikowanym w Journal of profilaktyce raka, którzy pili z kofeiną jedną filiżankę kawy dziennie zmniejsza ryzyko zachorowania na raka skóry niebędącego czerniakiem o około 10 procent. A im więcej pili-up do około 6 filiżanek dziennie lub więcej, tym mniejsze ryzyko. Kawa bezkofeinowa nie wydaje się oferować taką samą ochronę.Spożywanie jeżyny pomidor likopenu-karotenoid sprawia, że pomidory czerwone mogą chronić skórę przed poparzeniem słonecznym. W jednym z badań, uczestnicy, którzy byli narażeni na promieniowanie UV miał prawie 50 procent mniej zaczerwienienie skóry po jedli 2 1/2 łyżki koncentratu pomidorowego lub wypił około 1 2/3 szklanki soku z marchwi dziennie, Dodatki do ich regularnej diety, na od 10 do 12 tygodni. Suplementy diety, jednak nie były tak skuteczne: w tym samym badaniu, tych, którzy otrzymali suplement likopenu lub syntetyczny likopen nie różniły się istotnie chroniona przed oparzeniami słonecznymi. tofu tofu może przyczynić się do utrzymania skóry-ujędrniający kolagen, ponieważ jest bogata w izoflawony. W badaniu opublikowanym w Journal of American College of Nutrition, myszy karmione izoflawony i narażonych na działanie promieniowania ultrafioletowego miały mniej zmarszczek i gładszą skórę niż myszy, które były narażone na działanie promieni UV, ale nie dostali izoflawony.Naukowcy uważają, że izoflawony zapobiec degradacji kolagenu. Lososia omega-3 EPA i DHA (kwas dokozaheksaenowy i kwas eikozapentaenowy, odpowiednio), które znajdują się w łososia może chronić ścianki komórek z wolnymi rodnikami spowodowane promieniowaniem UV, według 2009 badania w Journal of Clinical Nutrition , Naukowcy śledził nawyków żywieniowych ponad 1100 australijskich dorosłych przez około pięć lat i okazało się, że ci, którzy jedli trochę “więcej niż 5 uncji omega-3 bogatych ryby, takie jak łosoś, każdy tydzień rozwój zmian chorobowych przedrakowe skóry zmniejszyła się o prawie 30 procent. Staraj się jeść dwie porcje tłustych ryb tygodniowo: nie tylko są omega-3 dobre dla skóry, są dobre dla serca zbyt

 

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 448 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz