Żywność dla pięknej skóry

Żywność dla pięknej skóry

 

rodzaje żywności do pielęgnacji skóryOchrony przeciwsłonecznej pomaga zachować zdrową i piękną skórę, chroniąc ją od zewnątrz, ale niektóre pokarmy mogą chronić skórę przed uszkodzeniem od wewnątrz na zewnątrz. W rzeczywistości, badania opublikowane w marcu 2010 roku w Journal of the American Academy of Dermatology popiera ideę, że niektóre witaminy pomóc chronić nasze pelle.Meglio wciąż wiele z tych samych produktów, które mogą zwiększyć obrony przed rakiem skóry (typ najczęstszy nowotwór), również pomogą utrzymać skórę młodych i wygładzają zmarszczki i zapobiegają.

Jeśli myślisz o tym, co mamy w zasadzie staramy się robić to opóźniać normalnego starzenia się skóry, która starzeje jak wszystkich narządów zrobienia. Najlepszym sposobem, aby spowolnić starzenie się wielu rzeczy w organizmie człowieka, na poziomie komórkowym, jest utrzymanie komórek organizmu z utlenianiem. A najlepszym sposobem, aby utrzymać organizm przed utleniającym niepotrzebnie, zdaniem ekspertów, jest unikanie palenia i spożywanie diety bogatej w antyoksydanty (więcej o tym poniżej).

Rodzaje żywności do pielęgnacji skóry

 Jedzenie truskawek więcej witaminy C pokarmy bogate, takie jak truskawki, może pomóc zapobiec zmarszczki i suchość związane z wiekiem, sugerują badania z 2007 roku w American Journal of Clinical Nutrition. Witamina C do efektów dla skóry wygładzanie może być ze względu na jego zdolność do absorbowania wolne rodniki produkowane przed promieniowaniem ultrafioletowym, a także do jego roli w syntezie kolagenu. Kolagen jest włóknistym białkiem, które utrzymuje firma skóry i witamina C jest niezbędne do produkcji kolagenu. cafecafe picia filiżankę kawy dziennie może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka skóry. W badaniu z udziałem ponad 93.000 kobiet, opublikowanym w Journal of profilaktyce raka, którzy pili z kofeiną jedną filiżankę kawy dziennie zmniejsza ryzyko zachorowania na raka skóry niebędącego czerniakiem o około 10 procent. A im więcej pili-up do około 6 filiżanek dziennie lub więcej, tym mniejsze ryzyko. Kawa bezkofeinowa nie wydaje się oferować taką samą ochronę.Spożywanie jeżyny pomidor likopenu-karotenoid sprawia, że pomidory czerwone mogą chronić skórę przed poparzeniem słonecznym. W jednym z badań, uczestnicy, którzy byli narażeni na promieniowanie UV miał prawie 50 procent mniej zaczerwienienie skóry po jedli 2 1/2 łyżki koncentratu pomidorowego lub wypił około 1 2/3 szklanki soku z marchwi dziennie, Dodatki do ich regularnej diety, na od 10 do 12 tygodni. Suplementy diety, jednak nie były tak skuteczne: w tym samym badaniu, tych, ktrodzaje żywności do pielęgnacji skóryórzy otrzymali suplement likopenu lub syntetyczny likopen nie różniły się istotnie chroniona przed oparzeniami słonecznymi. tofu tofu może przyczynić się do utrzymania skóry-ujędrniający kolagen, ponieważ jest bogata w izoflawony. W badaniu opublikowanym w Journal of American College of Nutrition, myszy karmione izoflawony i narażonych na działanie promieniowania ultrafioletowego miały mniej zmarszczek i gładszą skórę niż myszy, które były narażone na działanie promieni UV, ale nie dostali izoflawony.Naukowcy uważają, że izoflawony zapobiec degradacji kolagenu. Lososia omega-3 EPA i DHA (kwas dokozaheksaenowy i kwas eikozapentaenowy, odpowiednio), które znajdują się w łososia może chronić ścianki komórek z wolnymi rodnikami spowodowane promieniowaniem UV, według 2009 badania w Journal of Clinical Nutrition , Naukowcy śledził nawyków żywieniowych ponad 1100 australijskich dorosłych przez około pięć lat i okazało się, że ci, którzy jedli trochę “więcej niż 5 uncji omega-3 bogatych ryby, takie jak łosoś, każdy tydzień rozwój zmian chorobowych przedrakowe skóry zmniejszyła się o prawie 30 procent. Staraj się jeść dwie porcje tłustych ryb tygodniowo: nie tylko są omega-3 dobre dla skóry, są dobre dla serca zbyt

 

O Anna Bajkowska 355 artykułów
Niewielu zna prawdziwą Anne Bajkowską ale przynajmniej odkryje, że jest zaskakująca i przekonująca. Oczywiście jest także realistyczna, chętna do współpracy i czuła, ale często jest lekko skażona nastawieniem do bycia równie destrukcyjnym. Jej zaskakująca natura jest jednak tym, za co ją lubią. Wiele razy przyjaciele liczą na to i jej życzliwość, kiedy potrzebują wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Lucy ma również wiele wad. Jej negatywna postawa i wrogość mogą sprawić, że rzeczy się nagrzewają nawet w najlepszych momentach. Na szczęście jej perswazyjna natura pomaga rozjaśnić ciosy i nastroje w razie potrzeby.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*